مشاهده خبر

جمعه 23 تیر 1402
انارستان

نشانه‌های بلوغ زودرس در دختران و پسران

اگر در دختران علائم بلوغ زیر هفت و نیم سال و در پسران زیر 9 و نیم سال شروع شود به معنای بلوغ زودرس خواهد بود.

0

برنامه انارستان با موضوع بلوغ زودرس از شبکه افق پخش شد؛ این برنامه به موضوع بلوغ زودرس و علائم آن اختصاص داشت و دکتر الهام پارسا، پزشک و متخصص طب سنتی مهمان این برنامه بود.

وی در خصوص سن مناسب بلوغ گفت: برای دختران از سن 12 و نیم سال تا 14 و نیم سال و برای پسران 14 و نیم تا 16 و نیم سال سن مناسب بلوغ است و اهمیتی که این سن دارد این است که فرزند ما در شرایط روحی و جسمی مناسبی که دارد، بالغ می‌شود و نه زودتر و دیرتر، زیرا چه زودتر و چه دیرتر می‌تواند خطراتی برای فرزندان داشته باشد.

پارسا افزود: اگر در دختران علائم بلوغ زیر هفت و نیم سال و در پسران زیر 9 ونیم سال شروع شود و پدر و مادر متوجه این علائم شود، باید نگران شد.

این پزشک متخصص طب سنتی گفت: اگر بلوغ زودرس اتفاق بیفتد به دلیل اینکه هنوز فرزندان ما آمادگی روحی لازم برای بلوغ را ندارد، امکان دارد دچار مشکلاتی شوند.

 پارسا گفت: یکی از علائم دیگر بلوغ زودرس، بحث قد فرزندان است که به دلیل فرایند بلوغ، قد این افراد از سایر همسن و سالان خود بیشتر است و هیکل آن‌ها بزرگتر می‌شود اما هرچه به انتهای بلوغ که می‌رسیم، از هم سالان خود کوتاه‌تر هستند.

وی افزود: مشکلاتی هستند که برخی از آن‌ها باعث ایجاد بلوغ زودرس می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به چاقی، فعالیت کم یا خیلی زیاد و...

این پزشک طب سنتی گفت: در طب سنتی، سن رشد از صفر تا سی سال است که این بازه سنی، به چهار بخش هفت سال تقسیم می‌شود. در چنین وضعیتی هفت سال سوم یعنی از 14 سال به بعد بلوغ اتفاق می‌افتد.

پارسا خاطرنشان کرد: افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند خصوصا در دوران کرونا که بچه‌ها دچار اضافه وزن شدند باعث می‌شود رطوبت بدن بیش از حد شود و این موضوع می‌تواند به بلوغ زودرس منجر شود. در چنین وضعیتی برخی از خانواده‌ها به رژیم غذایی و حذف وعده‌های غذایی روی می‌آورند که این توصیه‌ای نیست که برای همه بچه‌ها اتفاق بیفتد. مهمترین فاکتور برای بچه‌هایی که اضافه وزن دارند، بحث تحرک و ورزش به صورت بازی است و نیازی به گرفتن رژیم غذایی سنگین نیست.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها