مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402
فرامتن

آیا دولت‌ها قوانین حجاب و عفاف را ضعیف اجرا می‌کنند؟

آنچه که ما در آن ضعف جدی داریم، اجرا و نظارت است. ما در بخش سیاستگذاری و صدور قوانین به شدت اشباع هستیم اما در بخش اجرا و نظارت به شدت ضعیف عمل کرده‌ایم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به اخبار مختلفی از جمله خبرهای زیر اشاره شد: تولید آنتی بادی‌های تشخیصی پیشرفته در داخل کشور، افتتاح پروژه آبرسانی به دو روستای شهرستان اهر، برداشت 4 برابری گندم در استان بوشهر، صرفه‌جویی 1.5 میلیارد دلاری حاصل از بومی سازی

در بخش بعدی این برنامه به موضوع حجاب و عفاف و باحضورکبری خزعلی، رییس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مهمان برنامه برگزار شد.

وی در این باره گفت: ما از ابتدای انقلاب با بررسی‌های انجام شده تلاش کردیم تا موضوع عفاف و حجاب در کشور نهادینه شود. در سال 76 اصول و مبانی عفاف و حجاب به تصویب رسیده است، در سال 84 راهبردها و سال 85 راهکارهای اجرایی عفاف و حجاب به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

خزعلی افزود: در بیش از 50 دانشگاه دنیا ضوابط شدیدتری در خصوص لباس وجود دارد که حتی دکمه روی لباس، گیره روی موها در برخی دانشگاه‌ها مشخص شده است و سخت‌گیری‌ها به حدی است که در مرحله اول تذکر و در مراحل بعدی به اخراج نیز کشیده می‌شود.

وی افزود: موضوع وجود قوانین و رعایت آن دو مقوله جدا از هم است. حتی در میان مسئولین تعدادی هستند که قوانین را رعایت نمی‌کنند و با وجود قوانین بسیار در این حوزه اما در جامعه شاهد عدم رعایت این قوانین هستیم و دولت‌ها در اجرای قوانین گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار ضعیف عمل کردند و نتیجه آن را در خیابان‌ها شاهد هستیم.

رییس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آنچه که ما در آن ضعف جدی داریم، اجرا و نظارت است. ما در بخش سیاستگذاری و صدور قوانین به شدت اشباع هستیم اما در بخش اجرا و نظارت به شدت ضعیف عمل کرده‌ایم.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع جنبش دختران انقلاب و با حضور بهاره جنگروی، مدیر مسئول جنبش دختران انقلاب به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این جنبش گفت: برخی از دختران دانشگاهی و حوزوی به دنبال تاثیرگذاری در سطح جامعه بودند، یک تحلیل گفتمانی بر روی فرمایشات امام و رهبری داشتند و به دنبال این بودند که چرا غرب اینقدر به حجاب زنان ایرانی هجمه وارد می‌کند.

جنگروی افزود: بر خلاف نگاهی که در دین اسلام به زنان وجود دارد و دارای کرامت هستند، زن در غرب به عنوان یک ابزار اقتصادی دیده می‌شود و بنیان خانواده در غرب از هم پاشیده شده است.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها