مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402
فرامتن

آیا دولت‌ها قوانین حجاب و عفاف را ضعیف اجرا می‌کنند؟

آنچه که ما در آن ضعف جدی داریم، اجرا و نظارت است. ما در بخش سیاستگذاری و صدور قوانین به شدت اشباع هستیم اما در بخش اجرا و نظارت به شدت ضعیف عمل کرده‌ایم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به اخبار مختلفی از جمله خبرهای زیر اشاره شد: تولید آنتی بادی‌های تشخیصی پیشرفته در داخل کشور، افتتاح پروژه آبرسانی به دو روستای شهرستان اهر، برداشت 4 برابری گندم در استان بوشهر، صرفه‌جویی 1.5 میلیارد دلاری حاصل از بومی سازی

در بخش بعدی این برنامه به موضوع حجاب و عفاف و باحضورکبری خزعلی، رییس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان مهمان برنامه برگزار شد.

وی در این باره گفت: ما از ابتدای انقلاب با بررسی‌های انجام شده تلاش کردیم تا موضوع عفاف و حجاب در کشور نهادینه شود. در سال 76 اصول و مبانی عفاف و حجاب به تصویب رسیده است، در سال 84 راهبردها و سال 85 راهکارهای اجرایی عفاف و حجاب به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

خزعلی افزود: در بیش از 50 دانشگاه دنیا ضوابط شدیدتری در خصوص لباس وجود دارد که حتی دکمه روی لباس، گیره روی موها در برخی دانشگاه‌ها مشخص شده است و سخت‌گیری‌ها به حدی است که در مرحله اول تذکر و در مراحل بعدی به اخراج نیز کشیده می‌شود.

وی افزود: موضوع وجود قوانین و رعایت آن دو مقوله جدا از هم است. حتی در میان مسئولین تعدادی هستند که قوانین را رعایت نمی‌کنند و با وجود قوانین بسیار در این حوزه اما در جامعه شاهد عدم رعایت این قوانین هستیم و دولت‌ها در اجرای قوانین گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار ضعیف عمل کردند و نتیجه آن را در خیابان‌ها شاهد هستیم.

رییس شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آنچه که ما در آن ضعف جدی داریم، اجرا و نظارت است. ما در بخش سیاستگذاری و صدور قوانین به شدت اشباع هستیم اما در بخش اجرا و نظارت به شدت ضعیف عمل کرده‌ایم.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع جنبش دختران انقلاب و با حضور بهاره جنگروی، مدیر مسئول جنبش دختران انقلاب به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این جنبش گفت: برخی از دختران دانشگاهی و حوزوی به دنبال تاثیرگذاری در سطح جامعه بودند، یک تحلیل گفتمانی بر روی فرمایشات امام و رهبری داشتند و به دنبال این بودند که چرا غرب اینقدر به حجاب زنان ایرانی هجمه وارد می‌کند.

جنگروی افزود: بر خلاف نگاهی که در دین اسلام به زنان وجود دارد و دارای کرامت هستند، زن در غرب به عنوان یک ابزار اقتصادی دیده می‌شود و بنیان خانواده در غرب از هم پاشیده شده است.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها