مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402
فرامتن

مدیریت علمی؛ حلقه مفقوده نظام پرستاری

پرستاران زیادی مهاجرت می‌کنند یا جذب مشاغل دیگر می‌شوند اما واقعیت این است که به دلیل نبود مدیریت درست و اختلافات در نظام کاری حدود 20 هزار نفر کمبود پرستار داریم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به اخبار خوب و امیدبخش در24 ساعته گذشته در ایران پرداخته شد که از جمله این اخبار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: احداق بزرگ‌ترین سردخانه استراتژیک پلاسمای کشور در اراک، تکمیل بزرگ‌ترین سد غلتکی خاورمیانه، رفع تشنگی روستای کاکوهستان الموت غربی قزوین با تلاش نیروهای جهادی، راه اندازی سامانه جستجوی شغل و...

بخش بعدی این برنامه به موضوع قراردادهای متنوع و مفاوت پرستاران و با حضور محمد میرزابیگی، رییس کل سازمان نظام پرستاری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با وجود نیازهای بسیار زیاد به پرستار و گسترس تخت و بیمارستان در کشور اما مجوز به کارگیری پرستاران معضلی بود که همچنان وجود دارد. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به جذب پرستار با انواع و اقسام مختلف قرارداد روی آوردند.

میرزابیگی افزود: در مقاطعی مجوزهای خوبی برای جذب پرستار اتفاق افتاد اما در مقاطعی همچنان با کمیِ سرانه پرستار مواجه هستیم و سازمان اداری و استخدامی این مشکل را باید حل کند و رفتارهای سلیقگی و برخی اختلافات در نظام اداری باعث می‌شود که این مشکلات بوجود بیاید.

رییس کل سازمان نظام پرستاری در خصوص حقوق پرستاران گفت: در سال 1399 رهبر انقلاب با اشاره به قانونی که 15 سال پیش تصویب و به نفع نظام پرستاری بود اما رها شده بود، دستور اکید دادند تا این قانون پیگیری شود که در حال پیگیری است اما اختلافاتی بین نظام پرستاری و وزارت بهداشت وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پرستاران زیادی مهاجرت می‌کنند یا جذب مشاغل دیگر می‌شوند اما واقعیت این است که به دلیل نبود مدیریت درست و اختلافات در نظام کاری حدود 20 هزار نفر کمبود پرستار داریم.

در بخش میز فرهنگ و هنر نیز به موضوع ترویج و عرضه کتاب در مساجد و حسینیه‌ها تحت پویش سفیر حسین و باحضور محمد راهی، مدیرعامل انجمن کتابفروشان خوشه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: کتابفروشی مانند داروخانه است. همه نوع دارویی در داروخانه وجود دارد اما همه داروها برای بیمار مفید نیستند همین موضوع برای کتاب نیز هست. اهمیت و وظیفه کتابفروش در این است که پایشی از کتاب‌ها انجام دهد و کتاب مفید و مناسب را در اختیار مخاطب قرار دهد.

راهی افزود: در این پویش تلاش می‌شود تا کتاب‌های خوب و مفید برای مخاطبان در اختیار مساجد و حسینیه‌ها قرار گیرد تا مخاطبان بتوانند از آن استفاده کنند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها