مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402
فرامتن

مدیریت علمی؛ حلقه مفقوده نظام پرستاری

پرستاران زیادی مهاجرت می‌کنند یا جذب مشاغل دیگر می‌شوند اما واقعیت این است که به دلیل نبود مدیریت درست و اختلافات در نظام کاری حدود 20 هزار نفر کمبود پرستار داریم.

0

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به اخبار خوب و امیدبخش در24 ساعته گذشته در ایران پرداخته شد که از جمله این اخبار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: احداق بزرگ‌ترین سردخانه استراتژیک پلاسمای کشور در اراک، تکمیل بزرگ‌ترین سد غلتکی خاورمیانه، رفع تشنگی روستای کاکوهستان الموت غربی قزوین با تلاش نیروهای جهادی، راه اندازی سامانه جستجوی شغل و...

بخش بعدی این برنامه به موضوع قراردادهای متنوع و مفاوت پرستاران و با حضور محمد میرزابیگی، رییس کل سازمان نظام پرستاری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: با وجود نیازهای بسیار زیاد به پرستار و گسترس تخت و بیمارستان در کشور اما مجوز به کارگیری پرستاران معضلی بود که همچنان وجود دارد. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به جذب پرستار با انواع و اقسام مختلف قرارداد روی آوردند.

میرزابیگی افزود: در مقاطعی مجوزهای خوبی برای جذب پرستار اتفاق افتاد اما در مقاطعی همچنان با کمیِ سرانه پرستار مواجه هستیم و سازمان اداری و استخدامی این مشکل را باید حل کند و رفتارهای سلیقگی و برخی اختلافات در نظام اداری باعث می‌شود که این مشکلات بوجود بیاید.

رییس کل سازمان نظام پرستاری در خصوص حقوق پرستاران گفت: در سال 1399 رهبر انقلاب با اشاره به قانونی که 15 سال پیش تصویب و به نفع نظام پرستاری بود اما رها شده بود، دستور اکید دادند تا این قانون پیگیری شود که در حال پیگیری است اما اختلافاتی بین نظام پرستاری و وزارت بهداشت وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پرستاران زیادی مهاجرت می‌کنند یا جذب مشاغل دیگر می‌شوند اما واقعیت این است که به دلیل نبود مدیریت درست و اختلافات در نظام کاری حدود 20 هزار نفر کمبود پرستار داریم.

در بخش میز فرهنگ و هنر نیز به موضوع ترویج و عرضه کتاب در مساجد و حسینیه‌ها تحت پویش سفیر حسین و باحضور محمد راهی، مدیرعامل انجمن کتابفروشان خوشه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: کتابفروشی مانند داروخانه است. همه نوع دارویی در داروخانه وجود دارد اما همه داروها برای بیمار مفید نیستند همین موضوع برای کتاب نیز هست. اهمیت و وظیفه کتابفروش در این است که پایشی از کتاب‌ها انجام دهد و کتاب مفید و مناسب را در اختیار مخاطب قرار دهد.

راهی افزود: در این پویش تلاش می‌شود تا کتاب‌های خوب و مفید برای مخاطبان در اختیار مساجد و حسینیه‌ها قرار گیرد تا مخاطبان بتوانند از آن استفاده کنند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها