مشاهده خبر

سه شنبه 20 تیر 1402
فرامتن

افزایش تعداد مبادی خروجی برای پیاده‌روی اربعین

تعداد مبادی ورودی و خروجی ایران و عراق افزایش پیدا کرده است تا توزیع مسافر با نسبت متعادل‌تری انجام شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اخبار خوب به موضوعات مختلفی از جمله اخبار زیر پرداخته شد: خروج منطقه راهبردی پارسیان از یک رکود 14 ساله، تولید 15 نوع ماشین آلات راهسازی و معدنی جدید در هپکو اراک، ساخت شیشه مقاوم کابین هواپیما با تلاش فناوران ایرانی، رونمایی از قوی‌ترین دستگاه حفاری اکتشاف معدنی ایران

در بخش بعدی برنامه به موضوع اربعین و زیرساخت‌های مربوط به آن و با حضور مهدی جمالی‌نژاد، رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین به عنوان مهمان این بخش از برنامه پرداخته شد.

وی گفت: کلیه ناوگان فعال در کشور ما در حال حاضر حدود ده هزار است که فقط برای موضوع اربعین به حدود 14 هزار ناوگان سرپا و فعال نیاز داریم که بتواند جمعیت پر شور مردم را پوشش دهد.

جمالی‌نژاد افزود: مقرر شده است تا حدود 2 هزار دستگاه تا قبل از اربعین توسط راه و شهرسازی خریداری و در اختیار ما قرار داده شود  و مذاکراتی با برخی کشورهای همسایه از جمله ترکیه انجام شده است تا به صورت اجاره، برای مدت اربعین دستگاه‌هایی را به ایران بدهند.

رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین در خصوص هزینه‌های مربوط به حمل و نقل اربعین گفت: تصمیم بر این است که نرخ قیمت‌ها به صورت سال گذشته باشد اما واقعیت این است که چون در این مدت سفر، یک سر سفر، دارای مسافر است لذا این اتفاقات قیمتی ناگزیر است.

او خاطر نشان کرد: تعداد مرزهای ایران و عراق افزایش پیدا کرده است تا توزیع مسافر با نسبت متعادل‌تری انجام شود. نکته بعدی این است که طرح جامعی را تدارک دیده‌ایم تا از طریق این طرح جامع، بی‌نظمی‌ها و آشفتگی‌های ناشی از ازدحام جمعیت برطرف شود.

وی افزود: در این طرح، خدمات، امکانات و سرویس‌ها جانمایی شده می‌شود. زائرسراها، اقامتگاه‌ها، محل عبور و مرور و کلیه آنچه که برای یک شهر اهمیت دارد، جانمایی و مشخص می‌گردد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع ادبیات کودک و نوجوان با حضور  مجید مجیدی، فعال حوزه کودک و نوجوان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: خانه کتاب و ادبیات سالانه و ماهانه به تفکیک آمار کتاب‌های تالیف و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان بر روی سایت منتشر می‌کند. طی چهار سال گذشته نسبت تالیف به ترجمه در حوزه کودک و نوجوان حدود 65 درصد بوده است اما وقتی در عرصه فروش این نسبت برعکس است و علاقه نوجوانان و جوانان به کتاب‌های ترجمه بیشتر است.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها