مشاهده خبر

سه شنبه 20 تیر 1402
فرامتن

افزایش تعداد مبادی خروجی برای پیاده‌روی اربعین

تعداد مبادی ورودی و خروجی ایران و عراق افزایش پیدا کرده است تا توزیع مسافر با نسبت متعادل‌تری انجام شود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اخبار خوب به موضوعات مختلفی از جمله اخبار زیر پرداخته شد: خروج منطقه راهبردی پارسیان از یک رکود 14 ساله، تولید 15 نوع ماشین آلات راهسازی و معدنی جدید در هپکو اراک، ساخت شیشه مقاوم کابین هواپیما با تلاش فناوران ایرانی، رونمایی از قوی‌ترین دستگاه حفاری اکتشاف معدنی ایران

در بخش بعدی برنامه به موضوع اربعین و زیرساخت‌های مربوط به آن و با حضور مهدی جمالی‌نژاد، رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین به عنوان مهمان این بخش از برنامه پرداخته شد.

وی گفت: کلیه ناوگان فعال در کشور ما در حال حاضر حدود ده هزار است که فقط برای موضوع اربعین به حدود 14 هزار ناوگان سرپا و فعال نیاز داریم که بتواند جمعیت پر شور مردم را پوشش دهد.

جمالی‌نژاد افزود: مقرر شده است تا حدود 2 هزار دستگاه تا قبل از اربعین توسط راه و شهرسازی خریداری و در اختیار ما قرار داده شود  و مذاکراتی با برخی کشورهای همسایه از جمله ترکیه انجام شده است تا به صورت اجاره، برای مدت اربعین دستگاه‌هایی را به ایران بدهند.

رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین در خصوص هزینه‌های مربوط به حمل و نقل اربعین گفت: تصمیم بر این است که نرخ قیمت‌ها به صورت سال گذشته باشد اما واقعیت این است که چون در این مدت سفر، یک سر سفر، دارای مسافر است لذا این اتفاقات قیمتی ناگزیر است.

او خاطر نشان کرد: تعداد مرزهای ایران و عراق افزایش پیدا کرده است تا توزیع مسافر با نسبت متعادل‌تری انجام شود. نکته بعدی این است که طرح جامعی را تدارک دیده‌ایم تا از طریق این طرح جامع، بی‌نظمی‌ها و آشفتگی‌های ناشی از ازدحام جمعیت برطرف شود.

وی افزود: در این طرح، خدمات، امکانات و سرویس‌ها جانمایی شده می‌شود. زائرسراها، اقامتگاه‌ها، محل عبور و مرور و کلیه آنچه که برای یک شهر اهمیت دارد، جانمایی و مشخص می‌گردد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع ادبیات کودک و نوجوان با حضور  مجید مجیدی، فعال حوزه کودک و نوجوان به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: خانه کتاب و ادبیات سالانه و ماهانه به تفکیک آمار کتاب‌های تالیف و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان بر روی سایت منتشر می‌کند. طی چهار سال گذشته نسبت تالیف به ترجمه در حوزه کودک و نوجوان حدود 65 درصد بوده است اما وقتی در عرصه فروش این نسبت برعکس است و علاقه نوجوانان و جوانان به کتاب‌های ترجمه بیشتر است.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها