مشاهده خبر

سه شنبه 20 تیر 1402
انارستان

سلامت مصنوعی بلای جان مردم!

یکی از چالش‌هایی که الان وجود دارد این است که ما دارای چالش سلامت مصنوعی هستیم. در سلامت مصنوعی چکاب‌های بی‌مورد و غیر ضروری وجود دارد و برخی از مردم دچار وسواس‌ چکاپ هستند.

0

برنامه انارستان با موضوع تفاوت طب اسلامی و طب مدرن روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

مهمان این برنامه دکتر در غلامرضا نور محمدی، پزشک و متخصص طب سنتی بود که درباره ریشه‌های طب مدرن و تفاوت آن با طب سنتی و اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این باره افزود: در دوره جدید طب مدرن با تاکید بر سلامت جسم و توانایی پاسخگویی به مشکلات جسمی بیماران توانست در میان مردم ریشه دواند و برگ برنده طب مدرن سلامت جسمی است اما در سایر ابعاد پاسخگویی ندارد.

این متخصص طب سنتی گفت: درمان در روایات در دو بخش است. درمان علتی و درمان علامتی. طب مدرن تنها به دنبال طب علامتی است به این معنا که وقتی مردم الان به پزشک مراجعه می‌کنند، انتظاری که از پزشک می‌رود این است که علامت بیماری را برطرف کند این در حالی است که در طب اسلامی و سنتی اصل بر این است که علت را از بین ببرد یعنی با از بین بردن علت، فرد درمان شود.

وی افزود: آنچه که در طب اسلامی وجود دارد اما در طب سنتی و مدرن وجود ندارد این است که شفا به دست خداوند است یعنی اوست که می‌تواند هم علامت و هم علت را به صورت کامل از بین ببرد این در حالی است که در طب مدرن و سنتی معالجه توسط پزشک و طبیب صورت می‌گیرد. درمان در طب مدرن امکان عود و بازگشت دارد اما در شفا امکان عود و بازگشت وجود ندارد.

نورمحمدی گفت: در طب اسلامی به هیچ وجه استفاده از راه‌های حرام برای درمان وجود ندارد و این یک خط قرمز جدی است اما گاهی اوقات در طب سنتی با نام ضرورت از درمان‌های حرام استفاده می‌شود.

وی افزود: قبل از اسلام هشت تمدن طبی وجود داشته است که با آمدن اسلام، برخی از این آموزه‌ها توسط اسلام تایید شد. برای مثال حجامت قبل از اسلام نیز وجود داشت و توسط اسلام نیز مورد تایید قرار گرفت اما آن را سازمان بندی و ساختار بندی کرد و ضوابط آن را بیان کرد.

نورمحمدی گفت: در طب اسلامی بسیار مهم است که طبیب، دارای طهارت باطن باشد و کسی که دارای چنین ویژگی‌ است می‌تواند درمان کند زیرا اعتقاد بر این است که طبیب و حکیم از ویژگی‌های خداوند است و این ویژگی‌ها باید به فرد درمان کننده در طب اسلامی نیز سرایت داشته باشد.

این متخصص طب اسلامی اضافه کرد: یکی از چالش‌هایی که الان وجود دارد این است که ما دارای چالش سلامت مصنوعی هستیم. در سلامت مصنوعی چکاب‌های بی‌مورد و غیر ضروری وجود دارد و برخی از مردم دچار وسواس‌ چکاپ هستند.

 

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها