مشاهده خبر

یک شنبه 18 تیر 1402
فرامتن

ایراد انتخابات استانی مجلس چیست؟

یک نماینده مجلس با اشاره به طرح انتخابات استانی مجلس گفت: ایراد این طرح این است که احتمال رای آوردن یک قومیت یا یک جناح سیاسی و مذهبی وجود دارد و بقیه از انتخابات جا می‌مانند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات سیاسی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به موضوعات مختلفی از جمله این اخبار پرداخته شد: افتتاح کلان بیمارستان غدیر، جان گرفتن 4 تالاب کشور، افتتاح مسیر رفت منطقه 2 آزاد راه تهران – شمال، اهدای 15 هزار و 500 قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت برخی از این اخبار بود.

در بخش بعدی برنامه به موضوع انتخابات تناسبی مجلس با حضور جعفر قادری، نماینده مجلس و طراح طرح انتخابات تناسبی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این طرح گفت: از مجلس پنجم به بعد بحث اصلاح نظام انتخاباتی در مجلس شکل گرفت و ایراد تلاش‌های سابق این بوده که به سراغ انتخابات استانیِ حداکثری رفتند. ایراد این طرح این است که احتمال رای آوردن یک قومیت یا یک جناح سیاسی و مذهبی وجود دارد و بقیه از انتخابات جا می‌مانند.

این نماینده مجلس افزود: یکی از مشکلاتی که نظام انتخاباتی برای تهران وجود داشت این بود که در مجلس ششم، سی نفر نماینده همگی اصلاح طلب، مجلس هفتم و هشتم و نهم همگی اصولگرا بودند که به این شکل درست نیست اما اگر انتخابات تناسبی شود، هر فهرست اسامی متناسب با وزن رای خود صاحب کرسی می‌شود و هیچ جناح و جریانی از گردونه حذف نخواهد شد.

قادری گفت: آن چیزی که الان تحت عنوان جوان گرایی مطرح است با واقعیت همخوانی ندارد، کسانی که در لیست قرار می‌گیرند، داماد فلان شخصیت سیاسی است یا دختر و پسر فلان شخصیت سیاسی است که متاسفانه اصلا با شایسته سالاری است و عملا جوانان نخبه میدان و مجال و فرصتی برای حضور نخواهند داشت. نظام فعلی به اسم جوانان است اما به کام جناح‌های سیاسی.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: مزیت انتخابات تناسبی در این است که رقابت در بین فهرست‌ها خواهد بود و افراد در آن کمرنگ هستند.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع رویداد بین‌المللی الف‌تا با حضور علی پارسانیا، مسئول رویداد بین‌المللی الف تا به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این رویداد گفت: معلم‌ها و مدیران مدارس در سراسر کشور، اقدام‌های تحولی بسیار خوبی در بعضی از نقاط  انجام می‌دهند که در برخی مواقع خلاقانه، نوآورانه و مسئولانه نسبت به تربیت فرزندان است.

یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که این افراد را نمی‌شناسیم و نمی‌توانیم به خوبی این افراد را به عنوان قهرمانان تربیتی به جامعه معرفی کنیم. هدف از این رویداد این است که این افراد را شناسایی کرده و از ظرفیت‌ها و ایده‌های خلاقانه در سایر مدارس استفاده بشود.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها