مشاهده خبر

یک شنبه 18 تیر 1402
فرامتن

ایراد انتخابات استانی مجلس چیست؟

یک نماینده مجلس با اشاره به طرح انتخابات استانی مجلس گفت: ایراد این طرح این است که احتمال رای آوردن یک قومیت یا یک جناح سیاسی و مذهبی وجود دارد و بقیه از انتخابات جا می‌مانند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات سیاسی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به موضوعات مختلفی از جمله این اخبار پرداخته شد: افتتاح کلان بیمارستان غدیر، جان گرفتن 4 تالاب کشور، افتتاح مسیر رفت منطقه 2 آزاد راه تهران – شمال، اهدای 15 هزار و 500 قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت برخی از این اخبار بود.

در بخش بعدی برنامه به موضوع انتخابات تناسبی مجلس با حضور جعفر قادری، نماینده مجلس و طراح طرح انتخابات تناسبی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این طرح گفت: از مجلس پنجم به بعد بحث اصلاح نظام انتخاباتی در مجلس شکل گرفت و ایراد تلاش‌های سابق این بوده که به سراغ انتخابات استانیِ حداکثری رفتند. ایراد این طرح این است که احتمال رای آوردن یک قومیت یا یک جناح سیاسی و مذهبی وجود دارد و بقیه از انتخابات جا می‌مانند.

این نماینده مجلس افزود: یکی از مشکلاتی که نظام انتخاباتی برای تهران وجود داشت این بود که در مجلس ششم، سی نفر نماینده همگی اصلاح طلب، مجلس هفتم و هشتم و نهم همگی اصولگرا بودند که به این شکل درست نیست اما اگر انتخابات تناسبی شود، هر فهرست اسامی متناسب با وزن رای خود صاحب کرسی می‌شود و هیچ جناح و جریانی از گردونه حذف نخواهد شد.

قادری گفت: آن چیزی که الان تحت عنوان جوان گرایی مطرح است با واقعیت همخوانی ندارد، کسانی که در لیست قرار می‌گیرند، داماد فلان شخصیت سیاسی است یا دختر و پسر فلان شخصیت سیاسی است که متاسفانه اصلا با شایسته سالاری است و عملا جوانان نخبه میدان و مجال و فرصتی برای حضور نخواهند داشت. نظام فعلی به اسم جوانان است اما به کام جناح‌های سیاسی.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: مزیت انتخابات تناسبی در این است که رقابت در بین فهرست‌ها خواهد بود و افراد در آن کمرنگ هستند.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع رویداد بین‌المللی الف‌تا با حضور علی پارسانیا، مسئول رویداد بین‌المللی الف تا به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص این رویداد گفت: معلم‌ها و مدیران مدارس در سراسر کشور، اقدام‌های تحولی بسیار خوبی در بعضی از نقاط  انجام می‌دهند که در برخی مواقع خلاقانه، نوآورانه و مسئولانه نسبت به تربیت فرزندان است.

یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که این افراد را نمی‌شناسیم و نمی‌توانیم به خوبی این افراد را به عنوان قهرمانان تربیتی به جامعه معرفی کنیم. هدف از این رویداد این است که این افراد را شناسایی کرده و از ظرفیت‌ها و ایده‌های خلاقانه در سایر مدارس استفاده بشود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها