مشاهده خبر

سه شنبه 13 تیر 1402
فرامتن

آیا مهاجرین، ریشه اعتراضات فرانسه هستند؟

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: بخشی از فرانسوی‌ها معتقدند که مشکلات فرانسه به مهاجرین مرتبط است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش ایران اشاره شد که از جمله آن می‌توان به این خبار اشاره کرد: افتتاح 721 طرح عمرانی و اشتغال زایی در سیستان و بلوچستان، راه‌اندازی مجدد مجتمع نان صنعتی میبد یزد بعد از 10 سال، ایجاد بیش از 80 هزار فرصت شغلی توسط سازمان بهزیستی، تولید 85 درصد تجهیزات پارس جنوبی با تلاش دانش بنیان‌ها

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع سالروز حمله موشکی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی با حضور مرتضی امیری اسفندقه، شاعر به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی که مجموعه شعری درباره این واقعه دارد، گفت: هر وقت چنین اتفاقاتی که یک انسان، انسان دیگری را می‌کشد و دست به چنین جنایاتی می‌زند، به عنوان کوچکترین عضو از جامعه انسانی، وظیفه خود می‌دانم که سکوت نکنم و از انسان بودن خود خجالت می‌کشم.

بخش بعدی برنامه به موضوع اعتراضات مردمی در فرانسه با حضور ابوالقاسم دلفی، سفیر پیشین ایران در فرانسه اختصاص داشت.

وی در خصوص ریشه این اعتراضات گفت: شلوغی‌های در فرانسه ظاهر آن یک اعتراض است اما در باطن دارای پیشینه تاریخی بسیار زیاد است. این اعتراضات اولین بار و اخرین بار نخواهد بود و در فرانسه به خاطر موضوع مهاجرین و پناهندگان و تاریخ استعمار فرانسه، این داستان همواره تازه و به روز است.

وی افزود: موضوع مهاجرین در فرانسه به سه حوزه تقسیم می‌شود، بخش اول مربوط به کشورهای شمال آفریقا هستند، بخش دوم مهاجرین سیاه هستند که از آفریقای سیاه به فرانسه آمده‌اند و بخش سوم مهاجرین ناشی از تحولات منطقه خاورمیانه و اتفاقات سوریه است. مجموعه این سه بخش ظرفیتی را در فرانسه ایجاد کرده است که بخشی از فرانسوی‌ها معتقدند که مشکلات فرانسه به این مهاجرین مرتبط است.

سفیر پیشین ایران در فرانسه گفت: اگر پلیس فرانسه وظیفه خود را به درستی انجام می‌داد و این کار منجر به کشته شدن یک نفر نمی‌شد، الان فرانسه دارای چنین موقعیتی نبود. این وضعیت در کشورهای دیگر مانند امریکا دیده می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که نیروهای امنیتی در وضعیتی هستند که باید به وظابف خود به صورت کاملا دقیق عمل کنند چیزی که در حال حاضر در فرانسه دیده نمی‌شود.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها