مشاهده خبر

دو شنبه 12 تیر 1402
فرامتن

جشنی به طول 10 کیلومتر!

مبنای این جشن حضور هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، موسسات فرهنگی و مجموعه‌های اجتماعی است که با هماهنگی با بخش‌های مختلف دولت برگزار شود.

0

برنامه فرامتن با خبرهای مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به موضوعات مختلفی پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به آزادی یکی بانوی زندانی توسط دانش آموزان قمی، خودکفایی در تولید بذر سیب زمینی بعد از 70 سال واردات، تحقق وعده پایان تنش آب در شرق استان فارس، تحویل 1300 واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در لرستان اشاره کرد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع همایش پرواز اندیشه‌ها با حضور محمد برخوردار، دبیر اجرایی این همایش پرداخته شد.

وی در این خصوص گفت: بنابر فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای نهضت ترجمه آثار فارسی به زبان‌های دیگر، برخی از آثاری که در بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس منتشر شده بودند را به زبان‌های مختلف ترجمه کردیم و در دانشگاه‌های بین‌المللی بازخورد گرفتیم و اولین همایش بین‌المللی نهضت ترجمه را برپا کردیم.

در بخش بعدی به موضوع مهمانی 10 کیلومتری جشن غدیر با حضور ساسان زارع، سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی 10 کیلومتری غدیر به عنوان مهمان این برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص ایده این جشن گفت: چند سالی ایده‌های مختلفی در خصوص عید غدیر و پویش‌هایی با نام به عشق علی در فضای مجازی و حضوری برگزار می‌شد که از سال گذشته برخی از ستادهای مردمی با طرح ایده راه‌اندازی یک جشن میدانی که بر مبنای روایت‌های موجود در مناسک غدیر است و تاکید شده است که تجمع‌های مردمی در عید غدیر اتفاق بیفتد، به ظهور پیوست.

زارع افزود: مبنای این کار حضور هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، موسسات فرهنگی و مجموعه‌های اجتماعی است که با هماهنگی با بخش‌های مختلف دولت برگزار گردد.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده در سال گذشته، حدود 75 درصد رضایت از این جشن وجود داشت اگر چه که دارای چالش‌هایی مانند معضل ترافیک را نیز به همراه داشت. با بررسی‌ها و افکارسنجی‌های انجام شده از حضور مردم در سال گذشته توسط دو مرکز بزرگ در ایران، تخمینی که از حضور مردم در این جشن بود، حدود پانصدهزار نفر اعلام شده بود که ما گفتیم اگر دو برابر این جمعیت نیز حاضر شود، یک میلیون و نیم نفر جمعیت خواهد آمد اما در روز جشنف با اتفاقی خارق العاده مواجه شدیم که حدود 3 میلیون نفر یعنی نیمی از جمعیت تهران در این جشن شرکت کرد.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده، مسیر این جشن تغییر کرده است تا با حضور هرچه بیشتر مردم برای شرکت در این جشن، معضل و چالش زیادی را در پیش نداشته باشیم.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها