مشاهده خبر

دو شنبه 12 تیر 1402
فرامتن

جشنی به طول 10 کیلومتر!

مبنای این جشن حضور هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، موسسات فرهنگی و مجموعه‌های اجتماعی است که با هماهنگی با بخش‌های مختلف دولت برگزار شود.

0

برنامه فرامتن با خبرهای مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب به موضوعات مختلفی پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به آزادی یکی بانوی زندانی توسط دانش آموزان قمی، خودکفایی در تولید بذر سیب زمینی بعد از 70 سال واردات، تحقق وعده پایان تنش آب در شرق استان فارس، تحویل 1300 واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در لرستان اشاره کرد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع همایش پرواز اندیشه‌ها با حضور محمد برخوردار، دبیر اجرایی این همایش پرداخته شد.

وی در این خصوص گفت: بنابر فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای نهضت ترجمه آثار فارسی به زبان‌های دیگر، برخی از آثاری که در بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس منتشر شده بودند را به زبان‌های مختلف ترجمه کردیم و در دانشگاه‌های بین‌المللی بازخورد گرفتیم و اولین همایش بین‌المللی نهضت ترجمه را برپا کردیم.

در بخش بعدی به موضوع مهمانی 10 کیلومتری جشن غدیر با حضور ساسان زارع، سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی 10 کیلومتری غدیر به عنوان مهمان این برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص ایده این جشن گفت: چند سالی ایده‌های مختلفی در خصوص عید غدیر و پویش‌هایی با نام به عشق علی در فضای مجازی و حضوری برگزار می‌شد که از سال گذشته برخی از ستادهای مردمی با طرح ایده راه‌اندازی یک جشن میدانی که بر مبنای روایت‌های موجود در مناسک غدیر است و تاکید شده است که تجمع‌های مردمی در عید غدیر اتفاق بیفتد، به ظهور پیوست.

زارع افزود: مبنای این کار حضور هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، موسسات فرهنگی و مجموعه‌های اجتماعی است که با هماهنگی با بخش‌های مختلف دولت برگزار گردد.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده در سال گذشته، حدود 75 درصد رضایت از این جشن وجود داشت اگر چه که دارای چالش‌هایی مانند معضل ترافیک را نیز به همراه داشت. با بررسی‌ها و افکارسنجی‌های انجام شده از حضور مردم در سال گذشته توسط دو مرکز بزرگ در ایران، تخمینی که از حضور مردم در این جشن بود، حدود پانصدهزار نفر اعلام شده بود که ما گفتیم اگر دو برابر این جمعیت نیز حاضر شود، یک میلیون و نیم نفر جمعیت خواهد آمد اما در روز جشنف با اتفاقی خارق العاده مواجه شدیم که حدود 3 میلیون نفر یعنی نیمی از جمعیت تهران در این جشن شرکت کرد.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده، مسیر این جشن تغییر کرده است تا با حضور هرچه بیشتر مردم برای شرکت در این جشن، معضل و چالش زیادی را در پیش نداشته باشیم.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها