مشاهده خبر

دو شنبه 12 تیر 1402
انارستان

چگونه نسل سالمی داشته باشیم؟

یکی از نکات مهمی که می‌تواند بر نسل سالم اثرگذار باشد، تعادل مزاج است بنابراین چیزی که اهمیت دارد آن است که باید مزاج پدر و مادر در تعادل باشد.

0

برنامه انارستان با موضوع نسل سالم روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در این برنامه به موضوع نسل سالم و تاکید بر کمیت و کیفیت نسل پرداخته شد. مهمان این برنامه محسن باغبانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی بود. وی در خصوص اهمیت نسل سالم گفت: یکی از موضوعاتی که باید به آن به صورت جدی پرداخت این است که ما در کنار تعداد و کمیت نسل که نیاز هر کشوری است، نیازمند تعادل در کیفیت تربیتی آنان نیز هستیم.

وی افزود: آگاهی شرط تربیت یک نسل سالم است. بدون داشتن آگاهی و سوال داشتن و پیگیری و افزایش اطلاعات، نمی‌توان انتظار یک نسل سالم را داشت.

این پژوهشگر طب سنتی افزود: عوامل دیگری نیز در تربیت نسل سالم اثرگذار است که از جمله آن می‌توان به لقمه حلال اشاره کرد. اگر انسان بداند که نانی که می‌خورد چقدر می‌تواند در داشتن نسل سالم اثرگذار باشد، با دقت بیشتری نسبت به نانی که می‌خورد، اهتمام خواهد داشت.

باغبانی گفت: یکی دیگر از نکات مهمی که می‌تواند بر نسل سالم اثرگذار باشد، تعادل مزاج است. مزاج صفراوی در ایام تولد فرزند می‌تواند بر مزاج او نیز اثر بگذارد و با همان حالت به دنیا بیاید و عواقب بدی داشته باشد. بنابراین چیزی که اهمیت دارد آن است که باید مزاج پدر و مادر در تعادل باشد.

وی گفت: یکی از اشکالاتی که امروزه باب شده است و حداقل در دنیا به این شدت وجود ندارد آن است که برخی از دختر خانم‌های ایرانی از زایمان طبیعی دوری می‌کنند یا به فرزند خود شیر نمیدهند به این بهانه که جسم او بهم می‌خورد. این در حالی است که همه این موارد می‌تواند به شدت بر تربیت نسل بعد اثر جدی بگذارد.

 

 

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها