مشاهده خبر

دو شنبه 12 تیر 1402
انارستان

خوراکی‌هایی که کبد ما آنها را دوست دارد!

خوراکی هایی که کبد بیشتر دوست دارد، دارای سه ویژگی مفتح، قابض و عطریت هستند. هر غذایی که این سه خصوصیت را داشته باشد بهترین دوست کبد است.

0

طبق عادت شنبه های انارستان به بهداشت یکی از اعضای رئیسه بدن اختصاص دارد. شنبه این هفته دکتر محسن ستاری، پزشک و متخصص طب سنتی، به بررسی بهداشت کبد یکی از اعضای رئیسه بدن پرداخت.

وی در بخش نخست اشاره ای به کبد و وظایف اصلی آن کرد و گفت: کبد عضو هیات رئیسه بدن و بزرگترین غده بدن است. بیش از پانصد کار انجام می دهد که مهم ترین آنها سوخت و ساز پروتئین ها و چربی ها، خون سازی و تولید فاکتور های انعقادی و مهمترین کار کبد، فیلتراسیون تمام خون هایی است که از دستگاه بدن خارج می شود یعنی پاکسازی بدن می شود.

وی افزود: نقش دوم کبد، تولید اخلاط اربعه یعنی صفرا، دم، سودا و بلغم است و پایه تغذیه همه سلول های بدن کبد است.  اگر کبد ضعیف باشد و نتواند نقش غذاسازی و تولید را درست انجام دهد به نوعی دچار فساد هضم میشود واین فساد در کل بدن جاری می شود.

ستاری تاکید کرد: پوست آینه تمام نمای حال کبد است و کاملا رنگ خون بدن را نشان میدهد. چهره بشاش و سالم است. پوست خوب را بچه ها و کودکان دارند چون کبدشان خوب کار میکند و خون سالم و تمیز است.

وی درباره مقویات کبد گفت: خوب جویدن و آب یخ نخوردن و خوب خوابیدن است. درمان بسیاری از بیماری ها از لاغری تا حتی ناباروری؛ خوب جویدن است. درمان ناباروری از معده و کبد شروع می شود.

این پزشک و متخصص طب سنتی در ادامه گفت: خوراکی هایی که کبد بیشتر دوست دارد، دارای سه ویژگی مفتح، قابض و عطریت است.  هر غذایی که این سه خصوصیت را داشته باشد بهترین دوست کبد است. کاسنی یکی از این خوراکی ها است که هم برای بیماری ها سرد کبد و هم گرم کبد به کار می رود.

همچنین دارچین از این دسته است که هم تلخی دارد و هم قابض است. اثر غلظتی که خرما دارد با دارچین حل میشود. دارچین می تواند عفونت های کبد را رفع کند. همانطور گزنه، کرفس، رازیانه، آویشن زنجبیل هم این خصوصیات را دارا هستند. این داروها و خوراکی ها با توجه به مزاج فرد پیشنهاد می شود.

کسانی که گرم مزاجند و دچار غلظت کبد هستند می توانند از رب زرشک، رب انار، رب تمر هندی و رب آلوچه استفاده کنند.

گلاب، شیره انگور  مویز خیسانده شده در گلاب، سرکه انگبین مرباهای به، شقاقل، سیب، بالنگ و شربت مخلوط سیب و انار در دسته خوراکی های محبوب کبد قرار دارند.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها