مشاهده خبر

چهار شنبه 7 تیر 1402
فرامتن

سند مهمی که یک‌ سوم آن عملیاتی شده است!

برنامه فرامتن با موضوع سند تحول قضایی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله آبرسانی به 16 هزار روستا در طرح جهاد آبرسانی، پایش مرزها با دستگاه ایکس ری ایرانی، توزیع 985 پنل خورشیدی بین عشایر چهارمحال و بختیاری پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع سند تحول قضایی و با حضور محسن ابراهیمی، رییس مرکز پیگیری اجرای سند تحول قضایی پرداخته شد. وی گفت: ما در کشور اسناد و منشورهای سازمانی و اسناد بالادستی زیاد داریم و دستگاه‌های مختلف کارهای خود را بر اساس آن انجام داده‌اند اما این اسناد با چالش‌هایی مواجه هستند که یا منجر به این می‌شود که عملیاتی نشوند و یا اجرایی می‌شوند هم درصد موفقیت کمی داشته باشند. علت این موضوع نیز این است که حرف‌های کلی می‌زنند.

برخلاف این اسناد، سند تحول قضایی برعکس است و از کف دادگاه‌ها شروع کرده است. سند تحول قضایی یک به یک مشکلات را احصا کرد و برای هر مشکل ریشه‌یابی انجام شد و راه‌کار خاص آن تدوین و ابلاغ شد.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب نیز اشاره کرده‌اند ما در سال سوم اجرای سند، پیشرفت کمی داشته‌ایم و مطابق انتظار لازم پیش نرفته است که از جمله دلایلی که این اتفاق محقق نشده است می‎توان به این مورد اشاره کرد که سند تحول قضایی برای یک اقدام در یک ارگان یا وزارت خانه نیست بلکه نقشه راه تحول یکی از قوای سه گانه است.

ابراهیمی اشاره کرد: سند تحول دارای 209 اقدام و راهکار است که تا کنون می‌توان گفت کمی بیش از یک سوم این سند اجرایی شده است.

در بخش فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع مستند بهشتی برای ملت و با حضور محمدرضا هراتی، کارگردان این مستند پرداخته شد.

وی گفت: در مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تاریخ شفاهی و خاطرات افراد مواجه بودیم و چون شخصیت شهید بهشتی شخصیتی ذوابعاد و با ویژگی متمایز است اما مستندی از وی وجود ندارد و آنچه که باید از این شهید چه در دوران مبارزه و چه در دوران ابتدای انقلاب تا زمان شهادت انتقال شود، به شدت احساس می‌شود و دلیل ساخت چنین مستندی این بود.

 

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها