مشاهده خبر

چهار شنبه 7 تیر 1402
فرامتن

سند مهمی که یک‌ سوم آن عملیاتی شده است!

برنامه فرامتن با موضوع سند تحول قضایی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله آبرسانی به 16 هزار روستا در طرح جهاد آبرسانی، پایش مرزها با دستگاه ایکس ری ایرانی، توزیع 985 پنل خورشیدی بین عشایر چهارمحال و بختیاری پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع سند تحول قضایی و با حضور محسن ابراهیمی، رییس مرکز پیگیری اجرای سند تحول قضایی پرداخته شد. وی گفت: ما در کشور اسناد و منشورهای سازمانی و اسناد بالادستی زیاد داریم و دستگاه‌های مختلف کارهای خود را بر اساس آن انجام داده‌اند اما این اسناد با چالش‌هایی مواجه هستند که یا منجر به این می‌شود که عملیاتی نشوند و یا اجرایی می‌شوند هم درصد موفقیت کمی داشته باشند. علت این موضوع نیز این است که حرف‌های کلی می‌زنند.

برخلاف این اسناد، سند تحول قضایی برعکس است و از کف دادگاه‌ها شروع کرده است. سند تحول قضایی یک به یک مشکلات را احصا کرد و برای هر مشکل ریشه‌یابی انجام شد و راه‌کار خاص آن تدوین و ابلاغ شد.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب نیز اشاره کرده‌اند ما در سال سوم اجرای سند، پیشرفت کمی داشته‌ایم و مطابق انتظار لازم پیش نرفته است که از جمله دلایلی که این اتفاق محقق نشده است می‎توان به این مورد اشاره کرد که سند تحول قضایی برای یک اقدام در یک ارگان یا وزارت خانه نیست بلکه نقشه راه تحول یکی از قوای سه گانه است.

ابراهیمی اشاره کرد: سند تحول دارای 209 اقدام و راهکار است که تا کنون می‌توان گفت کمی بیش از یک سوم این سند اجرایی شده است.

در بخش فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع مستند بهشتی برای ملت و با حضور محمدرضا هراتی، کارگردان این مستند پرداخته شد.

وی گفت: در مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تاریخ شفاهی و خاطرات افراد مواجه بودیم و چون شخصیت شهید بهشتی شخصیتی ذوابعاد و با ویژگی متمایز است اما مستندی از وی وجود ندارد و آنچه که باید از این شهید چه در دوران مبارزه و چه در دوران ابتدای انقلاب تا زمان شهادت انتقال شود، به شدت احساس می‌شود و دلیل ساخت چنین مستندی این بود.

 

آخرین اخبار

«گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها