مشاهده خبر

چهار شنبه 7 تیر 1402
فرامتن

سند مهمی که یک‌ سوم آن عملیاتی شده است!

برنامه فرامتن با موضوع سند تحول قضایی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله آبرسانی به 16 هزار روستا در طرح جهاد آبرسانی، پایش مرزها با دستگاه ایکس ری ایرانی، توزیع 985 پنل خورشیدی بین عشایر چهارمحال و بختیاری پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع سند تحول قضایی و با حضور محسن ابراهیمی، رییس مرکز پیگیری اجرای سند تحول قضایی پرداخته شد. وی گفت: ما در کشور اسناد و منشورهای سازمانی و اسناد بالادستی زیاد داریم و دستگاه‌های مختلف کارهای خود را بر اساس آن انجام داده‌اند اما این اسناد با چالش‌هایی مواجه هستند که یا منجر به این می‌شود که عملیاتی نشوند و یا اجرایی می‌شوند هم درصد موفقیت کمی داشته باشند. علت این موضوع نیز این است که حرف‌های کلی می‌زنند.

برخلاف این اسناد، سند تحول قضایی برعکس است و از کف دادگاه‌ها شروع کرده است. سند تحول قضایی یک به یک مشکلات را احصا کرد و برای هر مشکل ریشه‌یابی انجام شد و راه‌کار خاص آن تدوین و ابلاغ شد.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب نیز اشاره کرده‌اند ما در سال سوم اجرای سند، پیشرفت کمی داشته‌ایم و مطابق انتظار لازم پیش نرفته است که از جمله دلایلی که این اتفاق محقق نشده است می‎توان به این مورد اشاره کرد که سند تحول قضایی برای یک اقدام در یک ارگان یا وزارت خانه نیست بلکه نقشه راه تحول یکی از قوای سه گانه است.

ابراهیمی اشاره کرد: سند تحول دارای 209 اقدام و راهکار است که تا کنون می‌توان گفت کمی بیش از یک سوم این سند اجرایی شده است.

در بخش فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع مستند بهشتی برای ملت و با حضور محمدرضا هراتی، کارگردان این مستند پرداخته شد.

وی گفت: در مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تاریخ شفاهی و خاطرات افراد مواجه بودیم و چون شخصیت شهید بهشتی شخصیتی ذوابعاد و با ویژگی متمایز است اما مستندی از وی وجود ندارد و آنچه که باید از این شهید چه در دوران مبارزه و چه در دوران ابتدای انقلاب تا زمان شهادت انتقال شود، به شدت احساس می‌شود و دلیل ساخت چنین مستندی این بود.

 

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها