مشاهده خبر

دو شنبه 5 تیر 1402

با این چیزا مغز از تعادل خارج میشه!

مغز در حالت تعادل، بهترین عملکرد را دارد و نباید فرد بگذارد تا مغز به گرمی زیاد یا سردی زیاد برود و عملکرد آن ناقص شود.

0

برنامه انارستان با موضوع بهداشت مغز روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

مهمان این برنامه، دکتر یعقوب قربان پور، پزشک و محقق طب سنتی بود که درباره فعالیت مغز و بهداشت آن توضیحاتی ارائه کرد.

این پزشک طب سنتی گفت: مغز تنها بافت نیست و شامل شریان‌هایی نیز هست که برخی از بیماری‌های مغزی ناشی از این موارد و به بافت مغز ارتباطی ندارد. مغز نرم و لزجی است و کاملا شکل پذیر است. دور تا دور مغز را دو پوسته یا غشاء فراگرفته است که باعث می‌شود ساختار مغز، استوار بماند.

وی افزود: مزاج مغز سرد و تر هست و به دلیل اینکه مغز هزاران هزار فرایند و کار را انجام می‌دهد، این فعالیت‌ها سبب گرم شدن مغز میشود مانند آنچه اصطلاحا گفته می‌شود، مغزم داغ کرد!

قربان پور گفت: گرمی و سردی زیاد مغز می‌تواند به مغز آسیب برساند. مغز در حالت تعادل، بهترین عملکرد را دارد و نباید فرد بگذارد تا مغز به گرمی زیاد یا سردی زیاد برود و عملکرد آن ناقص شود. تمام تدابیر طب سنتی برای عملکرد بهتر مغز است.

وی خاطرنشان کرد: برخی عوامل باعث می‌شود که مغز آسیب ببیند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: هوا و گازهای مختلف از جمله گازهای سرویس بهداشتی به شدت می‌تواند بر مغز اثر شدید بگذارد. بوهای بد از جمله فاضلاب و مردار و ... از سایر مواردی که به مغز آسیب می‌رساند.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها