مشاهده خبر

دو شنبه 5 تیر 1402

وام اجاره 30 میلیون تومانی برای دانشجویان متاهل!

در سال جدید کل مبلغی که به این صندوق برای اعطای وام، تجهیز خوابگاه‌ها، نوسازی و ... داده شده است 525 میلیارد تومان است که به هیج عنوان این مبلغ نمی‌تواند هیچ گونه مشکلی از مشکلات دانشجویان برطرف کند.

0

برنامه فرامتن با موضوع خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله ارائه خدمات پزشکی رایگان به هزار بیمار نیازمند در جزیر قشم، افتتاح خط لوله 65 کیلومتری گاز از دیزباد به تربت حیدریه، ساخت 1200 واحد مسکن روستایی برای مددجویان کمیته امداد لرستان و... پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه مسعود گنجی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بود.

وی گفت حدود 10 درصد از دانشجویان تحت حمایت صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، متاهل هستند که در گذشته به دلیل اینکه خدمات خوابگاه متاهلی برای دانشجویان روزانه بود در حال حاضر نیز دانشجویان متقاضی خوابگاه متاهلی نیز همین دانشجویان روزانه دولتی هستند.

وی افزود: مبلغ ودیعه مسکنی که به این دانشجویان در کلان شهرها داده می‌شود، مبلغ 30 میلیون تومان و برای دانشجویانی که در شهرهای کم جمعیت‌تر هستند 25 میلیون تومان اعطا می‌گردد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال جدید کل مبلغی که به این صندوق برای اعطای وام، تجهیز خوابگاه‌ها، نوسازی و ... داده شده است 525 میلیارد تومان است که به هیج عنوان این مبلغ نمی‌تواند هیچ گونه مشکلی از مشکلات دانشجویان برطرف کند.

در میز فرهنگ و هنر برنامه فرامتن به موضوع نوشت افزار پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه محمد یقینی، دبیر محمع فعالین نوشت افزار ایرانی بود. وی در خصوص فعالیت‌های این مجمع گفت: از حدود تقریبا 10 سال گذشته، نوشت افزارهای ایرانی در داخل کشور سهم 10 درصدی و بسیار اندکی داشت اما رفته رفته برخی از تولیدکنندگان به سمت تولید نوشت افزارهای ایرانی رفته و در حال حاضر تولیداتی مانند مداد، خودکار، پاک کن، دفتر، کیف و جامدادی خودکفا هستیم.

وی افزود: این جریان بدون مشارکت بخش دولتی و کاملا خصوصی انجام شده و این خودکفایی یک امتیاز بسیار مثبت و یک حرکت مهمی در این صعنت است.

یقینی افزود: ما در گذشته چیزی به عنوان سند نوشت افزار داخلی نداشتیم اما بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری، تدوین سند نوشت افزار کشور از یک سال و نیم گذشته آغاز شد و مبنایی برای ریل گذاری‌های این صنعت به شمار می‌رود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها