مشاهده خبر

دو شنبه 5 تیر 1402

وام اجاره 30 میلیون تومانی برای دانشجویان متاهل!

در سال جدید کل مبلغی که به این صندوق برای اعطای وام، تجهیز خوابگاه‌ها، نوسازی و ... داده شده است 525 میلیارد تومان است که به هیج عنوان این مبلغ نمی‌تواند هیچ گونه مشکلی از مشکلات دانشجویان برطرف کند.

0

برنامه فرامتن با موضوع خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب و امیدبخش این برنامه به خبرهایی از جمله ارائه خدمات پزشکی رایگان به هزار بیمار نیازمند در جزیر قشم، افتتاح خط لوله 65 کیلومتری گاز از دیزباد به تربت حیدریه، ساخت 1200 واحد مسکن روستایی برای مددجویان کمیته امداد لرستان و... پرداخته شد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه مسعود گنجی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بود.

وی گفت حدود 10 درصد از دانشجویان تحت حمایت صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، متاهل هستند که در گذشته به دلیل اینکه خدمات خوابگاه متاهلی برای دانشجویان روزانه بود در حال حاضر نیز دانشجویان متقاضی خوابگاه متاهلی نیز همین دانشجویان روزانه دولتی هستند.

وی افزود: مبلغ ودیعه مسکنی که به این دانشجویان در کلان شهرها داده می‌شود، مبلغ 30 میلیون تومان و برای دانشجویانی که در شهرهای کم جمعیت‌تر هستند 25 میلیون تومان اعطا می‌گردد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال جدید کل مبلغی که به این صندوق برای اعطای وام، تجهیز خوابگاه‌ها، نوسازی و ... داده شده است 525 میلیارد تومان است که به هیج عنوان این مبلغ نمی‌تواند هیچ گونه مشکلی از مشکلات دانشجویان برطرف کند.

در میز فرهنگ و هنر برنامه فرامتن به موضوع نوشت افزار پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه محمد یقینی، دبیر محمع فعالین نوشت افزار ایرانی بود. وی در خصوص فعالیت‌های این مجمع گفت: از حدود تقریبا 10 سال گذشته، نوشت افزارهای ایرانی در داخل کشور سهم 10 درصدی و بسیار اندکی داشت اما رفته رفته برخی از تولیدکنندگان به سمت تولید نوشت افزارهای ایرانی رفته و در حال حاضر تولیداتی مانند مداد، خودکار، پاک کن، دفتر، کیف و جامدادی خودکفا هستیم.

وی افزود: این جریان بدون مشارکت بخش دولتی و کاملا خصوصی انجام شده و این خودکفایی یک امتیاز بسیار مثبت و یک حرکت مهمی در این صعنت است.

یقینی افزود: ما در گذشته چیزی به عنوان سند نوشت افزار داخلی نداشتیم اما بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری، تدوین سند نوشت افزار کشور از یک سال و نیم گذشته آغاز شد و مبنایی برای ریل گذاری‌های این صنعت به شمار می‌رود.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها