مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

شغلی خطرناک و حادثه‌ آفرین اما بدون بیمه!

علی رغم مشکلات عمده شغل پیک موتوری و حادثه آفرین بودن آن و همچنین علی رغم مکاتبات بسیار زیادی که با دستگاه‌های ذیربط انجام شده است اما گوش شنوایی در خصوص بیمه این قشر خدمت‌گذار وجود ندارد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب این برنامه، به اخبار امیدبخش و خوشحال کننده از ایران پرداخته شد. از جمله این خبرها می‌توان به احیای پروژه 5400 واحدی مسکن ملی در کرمانشاه، هزینه‌های درمانی معلولات تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود، ابر پروژه راه آهن اردبیل - میانه اشاره کرد.

در بخش بعدی برنامه به مشکلات پیک‌های موتوری و وانت‌بارها پرداخته شد. مهمان این برنامه داود محمدی، رئیس اتحادیه حمل و نقل بار و کالای سبک شهری و پیک موتوری تهران بود.

وی در خصوص اینکه پیک‌های موتوری دارای بیمه نیستند، افزود: علی رغم مشکلات عمده این شغل و حادثه آفرین بودن آن و همچنین علی رغم مکاتبات بسیار زیادی که با دستگاه‌های ذیربط انجام شده است اما گوش شنوایی در خصوص بیمه این قشر خدمت‌گذار وجود ندارد.

محمدی افزود: یکی از مشکلات اساسی که در این رابطه وجود دارد آن است که در تخصیص برخی خدمات اندک به این قشر، از نظرات تخصصی اتحادیه استفاده نمی‌شود.

وی اذعان کرد: از دیگر مشکلات عمده این صنف، نداشتن سهمیه بنزین کافی است. در گذشته اعلام شد که ماشین‌های وانت با تسهیلاتی دوگانه سوز شوند اما دریغ از یک کار کارشناسی که اصلا ماشینی که باربر است، توان باربری با گاز را ندارد! در حال حاضر سهمیه بنزینی که به ماشین‌های وانت بار داده می‌شد 120 لیتر و پیکان بار 60 لیتر است که اصلا کفاف نمی‌دهد.

در بخش فرهنگ و هنر این برنامه نیز به زندگی شهید اکبر چهرقانی از محافظان شهید چمران اختصاص داشت. مهمان این برنامه مجید یوسفی، مستندساز مستند برادرم اکبر که به زندگی این شهید والا مقام پرداخته است.

وی اذعان کرد: متاسفانه از این طرح هیچ ارگان و سازمانی از این ایده حمایت کرد و این مستند با هزینه شخصی ساخته شده است.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها