مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

شغلی خطرناک و حادثه‌ آفرین اما بدون بیمه!

علی رغم مشکلات عمده شغل پیک موتوری و حادثه آفرین بودن آن و همچنین علی رغم مکاتبات بسیار زیادی که با دستگاه‌های ذیربط انجام شده است اما گوش شنوایی در خصوص بیمه این قشر خدمت‌گذار وجود ندارد.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب این برنامه، به اخبار امیدبخش و خوشحال کننده از ایران پرداخته شد. از جمله این خبرها می‌توان به احیای پروژه 5400 واحدی مسکن ملی در کرمانشاه، هزینه‌های درمانی معلولات تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود، ابر پروژه راه آهن اردبیل - میانه اشاره کرد.

در بخش بعدی برنامه به مشکلات پیک‌های موتوری و وانت‌بارها پرداخته شد. مهمان این برنامه داود محمدی، رئیس اتحادیه حمل و نقل بار و کالای سبک شهری و پیک موتوری تهران بود.

وی در خصوص اینکه پیک‌های موتوری دارای بیمه نیستند، افزود: علی رغم مشکلات عمده این شغل و حادثه آفرین بودن آن و همچنین علی رغم مکاتبات بسیار زیادی که با دستگاه‌های ذیربط انجام شده است اما گوش شنوایی در خصوص بیمه این قشر خدمت‌گذار وجود ندارد.

محمدی افزود: یکی از مشکلات اساسی که در این رابطه وجود دارد آن است که در تخصیص برخی خدمات اندک به این قشر، از نظرات تخصصی اتحادیه استفاده نمی‌شود.

وی اذعان کرد: از دیگر مشکلات عمده این صنف، نداشتن سهمیه بنزین کافی است. در گذشته اعلام شد که ماشین‌های وانت با تسهیلاتی دوگانه سوز شوند اما دریغ از یک کار کارشناسی که اصلا ماشینی که باربر است، توان باربری با گاز را ندارد! در حال حاضر سهمیه بنزینی که به ماشین‌های وانت بار داده می‌شد 120 لیتر و پیکان بار 60 لیتر است که اصلا کفاف نمی‌دهد.

در بخش فرهنگ و هنر این برنامه نیز به زندگی شهید اکبر چهرقانی از محافظان شهید چمران اختصاص داشت. مهمان این برنامه مجید یوسفی، مستندساز مستند برادرم اکبر که به زندگی این شهید والا مقام پرداخته است.

وی اذعان کرد: متاسفانه از این طرح هیچ ارگان و سازمانی از این ایده حمایت کرد و این مستند با هزینه شخصی ساخته شده است.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها