مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

علایم اصلی تنبلی تخمدان در زنان

تنبلی تخمدان، نشانه‌ها و علائمی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نداشتن قاعدگی صحیح و منظم اشاره کرد.

0

برنامه انارستان با موضوع تنبلی تخمدان در زنان روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

مهمان این برنامه، عاطفه سمائی، پزشک و متخصص جراحی زنان و زایمان بود که توضیحات مفصلی درباره این بیماری ارائه کرد.

وی در خصوص این بیماری گفت: وظیفه اصلی تخمدان، ترشخ هورمون‌های زنانه است تا زنانگی زن را در فرد تثبیت کند و سلامت جسمانی زن مانند سلامت پوست، مو، رگ‌ها، قلب و... را رقم بزند.

سمائی افزود: تنبلی تخمدان، نشانه‌ها و علائمی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نداشتن قاعدگی صحیح و منظم اشاره کرد. قاعدگی منظم یعنی از سیکل قبل تا بعد فاصله زمانی مطلوب 21 تا 35 روز است. از جمله نشانه‌های دیگر کم یا زیاد بودن میزان قاعدگی است. همچنین افزایش هورمون‌های مردانه در زنان است. وقتی تخمدان خوب کار نمی‌کند، فعل و انفعالاتی که برای تولید هورمون زنانه است، به درستی کار نمی‌کند و این باعث می‌شود که هورمون‌های مردانه در زنان بیشتر شود و با رشد موهای ضخیم در زیر چانه و بالای ناف و افزایش آکنه در نواحی مختلف است.

وی گفت: برخی نیز با داشتن این علائم نیازی به درمان ندارند و صرفا می‌تواند یک زنگ خطر باشد تا فرد قبل از بیمار شدن، نسبت به پیشگیری این بیماری در خود، اقدام کند.

این متخصص زنان افزود: گاهی اوقات ممکن است اصلا نیازی به درمان وجود نداشته باشد بلکه با کاهش وزن در زنان، این مشکل برطرف شود.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها