مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

اهمال‌ مسئولان و بازی با جان مردم!

عدم تامین 12 هزار ملیارد تومان نقدینگی شرکت‌های تولید دارو و عدم تامین ارز مورد نیاز این شرکت‌ها از سوی بانک مرکزی باعث شده است در بخش تامین دارو، مشکلات جدی به وجود بیاید.

0

برنامه فرامتن با موضوعات مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه بر روی آنتن شبکه افق رفت.

در بخش خبرهای خوب این برنامه به اخباری خوشحال کننده و مثبت ایران پرداخته شد. از جمله این اخبار می‌توان به تامین رایگان سیمان و میلگرد برای بازسازی مناطق سیل زده شهرستان گرمی، تخفیف 30 درصدی مالیاتی برای شرکت های بزرگ دانش بنیان، راه اندزی اولین پالایشگاه خون در کشور اشاره کرد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع گرانی دارو پس از حذف ارز ترجیحی پرداخته شد. مهمان این برنامه سید جلیل میرمحمدی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بود.

وی افزود: در سال 1401 دولت طرحی را اجرا کرد که قرار بود که قیمت دارو به هیچ عنوان تغییر نکند و ما به تفاوت ارز ترجیحی تا ارز آزاد توسط سازمان برنامه و بودجه به صورت ریالی تامین شود و با تعیین وظایف کامل دستگاه‌های ذی‌ربط این طرح اجرا شود.

این نماینده مجلس گفت: پس از اجرای این طرح نامه‌ای از به رئیس جمهور داده شد مبنی بر اینکه اگر این طرح به درستی اجرا نشود، چشم‌اندازی را شاهد خواهیم بود از جمله گرانی دارو و علی رغم اینکه جلسات متعددی برای جلوگیری از گرانی دارو گذاشته شد اما شاید گرانی دارو بودیم.

میرمحمدی گفت: به دلیل بی‌مبالاتی‌ها، عدم برنامه‌ریزی مناسب و درست اتفاقی افتاد که دچار انتی بیوتیک شدیم که تمام مواد اولیه آن در داخل تولید می‌شود. در حال حاضر 12 هزار ملیارد تومان نقدینگی شرکت‌های تولید دارو را نتوانستیم تامین کنیم و به همین دلیل بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز این شرکت‌ها را تامین نمی‌کند.

وی اذعان کرد: یکی از مشکلات اساسی و جدی در این موضوع عدم همراهی کافی و کامل دستگاه‌های مختلف مانند بانک مرکزی با وزارت بهداشت بود.

در بخش فرهنگی این برنامه نیز به موضوع ازدواج‌های دانشجویی پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه مهدی فاطمی پور، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بود. وی در خصوص ازدواج‌ها دانشجویی گفت: تا پیش از سال 88 هدیه ای به زوجین از سوی مقام معظم رهبری اعطا میشد تا مشوقی برای آنان باشد و بعد از سال 88 تصمیم بر این شد که زوجین پس از ازدواج‌ دانشجویی به میزبانی رهبری به مشهد سفر کنند.

وی افزود: تلاش بر این بوده است که این ازدواج‌ها و برنامه‌های جانبی مربوط به آن به صورتی باشد که بتواند اثرات بلند مدت‌تری بر زندگی آنان داشته باشد.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها