مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

اهمال‌ مسئولان و بازی با جان مردم!

عدم تامین 12 هزار ملیارد تومان نقدینگی شرکت‌های تولید دارو و عدم تامین ارز مورد نیاز این شرکت‌ها از سوی بانک مرکزی باعث شده است در بخش تامین دارو، مشکلات جدی به وجود بیاید.

0

برنامه فرامتن با موضوعات مختلف سیاسی و فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه بر روی آنتن شبکه افق رفت.

در بخش خبرهای خوب این برنامه به اخباری خوشحال کننده و مثبت ایران پرداخته شد. از جمله این اخبار می‌توان به تامین رایگان سیمان و میلگرد برای بازسازی مناطق سیل زده شهرستان گرمی، تخفیف 30 درصدی مالیاتی برای شرکت های بزرگ دانش بنیان، راه اندزی اولین پالایشگاه خون در کشور اشاره کرد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع گرانی دارو پس از حذف ارز ترجیحی پرداخته شد. مهمان این برنامه سید جلیل میرمحمدی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بود.

وی افزود: در سال 1401 دولت طرحی را اجرا کرد که قرار بود که قیمت دارو به هیچ عنوان تغییر نکند و ما به تفاوت ارز ترجیحی تا ارز آزاد توسط سازمان برنامه و بودجه به صورت ریالی تامین شود و با تعیین وظایف کامل دستگاه‌های ذی‌ربط این طرح اجرا شود.

این نماینده مجلس گفت: پس از اجرای این طرح نامه‌ای از به رئیس جمهور داده شد مبنی بر اینکه اگر این طرح به درستی اجرا نشود، چشم‌اندازی را شاهد خواهیم بود از جمله گرانی دارو و علی رغم اینکه جلسات متعددی برای جلوگیری از گرانی دارو گذاشته شد اما شاید گرانی دارو بودیم.

میرمحمدی گفت: به دلیل بی‌مبالاتی‌ها، عدم برنامه‌ریزی مناسب و درست اتفاقی افتاد که دچار انتی بیوتیک شدیم که تمام مواد اولیه آن در داخل تولید می‌شود. در حال حاضر 12 هزار ملیارد تومان نقدینگی شرکت‌های تولید دارو را نتوانستیم تامین کنیم و به همین دلیل بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز این شرکت‌ها را تامین نمی‌کند.

وی اذعان کرد: یکی از مشکلات اساسی و جدی در این موضوع عدم همراهی کافی و کامل دستگاه‌های مختلف مانند بانک مرکزی با وزارت بهداشت بود.

در بخش فرهنگی این برنامه نیز به موضوع ازدواج‌های دانشجویی پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه مهدی فاطمی پور، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بود. وی در خصوص ازدواج‌ها دانشجویی گفت: تا پیش از سال 88 هدیه ای به زوجین از سوی مقام معظم رهبری اعطا میشد تا مشوقی برای آنان باشد و بعد از سال 88 تصمیم بر این شد که زوجین پس از ازدواج‌ دانشجویی به میزبانی رهبری به مشهد سفر کنند.

وی افزود: تلاش بر این بوده است که این ازدواج‌ها و برنامه‌های جانبی مربوط به آن به صورتی باشد که بتواند اثرات بلند مدت‌تری بر زندگی آنان داشته باشد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها