مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

صدور مجوز کسب و کار عطاری بدون آموزش!

به دلیل این که شغل عطاری بسیار حساس و مهم است، ضروری است افرادی که به دنبال این حرفه هستند، آموزش‌هایی ببینند و بعد برای آنها مجوز صادر شود.

0

برنامه انارستان با موضوع فعالیت صنف عطاران روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در این برنامه توضیحی درباره پیشینه عطاری ارائه شد. مهمان این برنامه سیدمهدی میری، عضو هیات مدیریه انجمن عطاران کشور بود. وی در خصوص عطاری گفت: این حرفه، حرفه‌ای کهن بوده است و عطار کسی به شمار می‌آمده که از گیاهان و نباتات، موادی را می‌‌ساخته است که خاصیت درمانی داشته است.

وی افزود: عطاران از گذشته مورد اعتماد مردم بوده‌اند و شغلی حساس و مهم به شمار می‌رود و عطار به کسی گفته می‌شود که چیزهای معطر تولید می‌کند.

میری درباره پیشینه عطاری گفت: انسان از دیرباز که درد را می‌دیده است و دچار بیماری می‌‌شده برای درمان نیز به سراغ طبیعت رفته و از گیاهان مختلف برای رفع بیماری خود استفاده می‌کرده است.

وی گفت: به منظور تسهیل امور کسانی که به دنبال اخذ مجوز و پروانه کسب هستند، افراد مدارک خود را در سایت مربوطه بارگزاری و ما 48 ساعت فرصت داریم، مدارک آنان را صادر کنیم. نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل این شغل بسیار حساس و مهم است، ضروری است افرادی که به دنبال این حرفه هستند، آموزش‌هایی ببینند و آزمونی از او گرفته شود و بعد برای او مجوز صادر شود.

عضو هیات مدیریه انجمن عطاران گفت: عطار باید اطلاعات کافی و وافی در خصوص خواص گیاهان دارویی داشته باشد. اینکه عطار بیاید و چند گیاه را با یکدیگر ترکیب و به عنوان دارو تجویز کند، کار درستی نیست اما تجویز تکی هر گیاه که خواص آن مشخص است، ایرادی ندارد.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها