مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

معاون سازمان هواپیمایی: هواپیماهای ایرانی فرسوده نیستند

معاون استاندارد پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری گفت: می‌توان گفت که عمر هواپیماهای کشور زیاد است اما نمی‌توان به آن فرسودگی اطلاق کرد. اگر هواپیمایی فرسوده باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

0

 

برنامه فرامتن با موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی با بخش‌های مختلف روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش جاری در کشور پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به رونمایی از اولین خودرو فرمول یک ایرانی، نهضت احیاسازی 106 واحد تولیدی در بوشهر، ساخت دستگاه سازگار با محیط زیست برای پاک‌سازی لجن‌های نفتی، ایجاد اشتغال پایدار روستایی با اجرای طرح پرورش شتر در شهرستان رفسنجان اشاره کرد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع استاندارد عمر هواپیماها با حضور محمد شهبازی، معاون استاندارد پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص عمر هواپیماهای ناوگان هواپیمایی کشور افزود: ما دو نوع عمر برای هواپیماها داریم، یکی عمر اقتصادی است که گفته می‌شود این هواپیما از نظر اقتصادی توجیه ندارد و یک عمر، مربوط به مدت زمان پروازی است که با هواپیما انجام شده است. می‌توان گفت که عمر هواپیماهای کشور زیاد است اما نمی‌توان به آن فرسودگی اطلاق کرد. اگر هواپیمایی فرسوده باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

وی افزود: به دلیل تحریم‌های شدیدی که ایران دارد، به ما هواپیما و قطعاتی که مربوط به پروازها است نیز داده نمی‌شود. می‌توان گفت که شدیدترین تحریم‌ها را در بخش هوایی داریم. سن ناوگان هوایی کشور نسبت به متوسط کشورهای منطقه بالا است و ما این نیاز را خودمان نیز اعلام کرده‌ایم که باید ناوگان هوایی کشور نوسازی شود.

شهبازی گفت: به دلیل تحریم‌های ناوگان هوایی و عدم توانایی تهیه قطعات لازم این هواپیماها و مقرون به صرفه نبودن هزینه‌های مربوطه، مجبور هستیم هواپیما را از دور خارج کنیم.

در بخش فرهنگی این برنامه نیز به موضوع حج و ظرفیت‌های آن پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه صدرا غفاری، مدرس حوزه و دانشگاه بود.

وی در خصوص حج افزود: حج عبادت بسیار مهمی است که خداوند در قرآن کریم به آن تاکید فراوان داشته است. نکته مهم این عبادت آن است که تنها عبادتی است که اجتماعی است و باید جمعیتی از مسلمانان این عبادت را انجام دهند و این نشان دهنده اهمیت اجتماع مسلمانان است.

 

 

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها