مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

معاون سازمان هواپیمایی: هواپیماهای ایرانی فرسوده نیستند

معاون استاندارد پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری گفت: می‌توان گفت که عمر هواپیماهای کشور زیاد است اما نمی‌توان به آن فرسودگی اطلاق کرد. اگر هواپیمایی فرسوده باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

0

 

برنامه فرامتن با موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی با بخش‌های مختلف روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته به خبرهای امیدبخش جاری در کشور پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به رونمایی از اولین خودرو فرمول یک ایرانی، نهضت احیاسازی 106 واحد تولیدی در بوشهر، ساخت دستگاه سازگار با محیط زیست برای پاک‌سازی لجن‌های نفتی، ایجاد اشتغال پایدار روستایی با اجرای طرح پرورش شتر در شهرستان رفسنجان اشاره کرد.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع استاندارد عمر هواپیماها با حضور محمد شهبازی، معاون استاندارد پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در خصوص عمر هواپیماهای ناوگان هواپیمایی کشور افزود: ما دو نوع عمر برای هواپیماها داریم، یکی عمر اقتصادی است که گفته می‌شود این هواپیما از نظر اقتصادی توجیه ندارد و یک عمر، مربوط به مدت زمان پروازی است که با هواپیما انجام شده است. می‌توان گفت که عمر هواپیماهای کشور زیاد است اما نمی‌توان به آن فرسودگی اطلاق کرد. اگر هواپیمایی فرسوده باشد، اجازه پرواز نخواهد داشت.

وی افزود: به دلیل تحریم‌های شدیدی که ایران دارد، به ما هواپیما و قطعاتی که مربوط به پروازها است نیز داده نمی‌شود. می‌توان گفت که شدیدترین تحریم‌ها را در بخش هوایی داریم. سن ناوگان هوایی کشور نسبت به متوسط کشورهای منطقه بالا است و ما این نیاز را خودمان نیز اعلام کرده‌ایم که باید ناوگان هوایی کشور نوسازی شود.

شهبازی گفت: به دلیل تحریم‌های ناوگان هوایی و عدم توانایی تهیه قطعات لازم این هواپیماها و مقرون به صرفه نبودن هزینه‌های مربوطه، مجبور هستیم هواپیما را از دور خارج کنیم.

در بخش فرهنگی این برنامه نیز به موضوع حج و ظرفیت‌های آن پرداخته شد. مهمان این بخش از برنامه صدرا غفاری، مدرس حوزه و دانشگاه بود.

وی در خصوص حج افزود: حج عبادت بسیار مهمی است که خداوند در قرآن کریم به آن تاکید فراوان داشته است. نکته مهم این عبادت آن است که تنها عبادتی است که اجتماعی است و باید جمعیتی از مسلمانان این عبادت را انجام دهند و این نشان دهنده اهمیت اجتماع مسلمانان است.

 

 

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها