مشاهده خبر

دو شنبه 29 خرداد 1402

فریز کردن اسپرم، ربات به جامعه تحویل می‌دهد؟

پزشک و متخصص طب سنتی درباره فریز کردن اسپرم گفت: قطعا فریز کردن کار خوبی است اما وقتی این عمل صورت بگیرد خیلی از ژن‌های عاطفی اسپرم هم فریز و غیر فعال می‌شود.

0

 

برنامه انارستان یکشنبه با حضور دکتر علی اصغر زنده دل، پزشک و متخصص طب سنتی، با موضوع وضعیت ناباروری در مردان از شبکه افق پخش شد.

دکتر زنده دل درباره وضعیت ناباروری در کشور و جهان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: طی تحقیق در کشور صورت گرفت؛ 1.2 درصد اشخاصی که ازدواج می کنند اقدام به باروری می کنند این در حالیست که 98.8 درصد این زوج ها برای باروری اقدام نمی کنند. زوجین در ابتدای زندگی و در سنین جوانی و سلامت جسم به بهانه لذت بردن از زندگی، این جنایت را در حق خودشان مرتکب می شوند. هر مقدار سن بالاتر رود؛ احتمال باروری سخت و پرهزینه می شود.

وی تاکید کرد: طبق آمارهای داخلی و جهانی متاسفانه میزان باروری در کل جهان به شدت کاهش یافته است و وضعیت آن تکان دهنده است.

زنده دل درباره فریز کردن اسپرم گفت: قطعا فریز کردن کار خوبی است اما وقتی این عمل صورت بگیرد خیلی از ژن های عاطفی اسپرم هم فریز و غیر فعال می شود . وقتی اسپرم فعال می شود این ژنها متاسفانه غیرفعال می ماند. در نتیجه بچه ای که به دنیا می آید، یک فرد عاری از احساسات است و  بعدها یک ربات به جامعه تحویل داده می شود نه انسان!

این پزشک درباره دلایل کاهش نرخ باروری در کشور و جهان گفت: تهدیدات مختلفی وجود دارد که می توان آن در 9 عنوان دسته بندی کرد که هر کدام سیبل هدف آن باروری است. اما مهمترین و پررنگ ترین آن ها بیان می کنم.  مهمترین تهدید در زندگی شهری، استرس بالا و دلشوره است. اولین جایی که فرد بر اثر استرس های از دست می دهد؛ نقطه قوت باروری است.

وی در ادامه تهدیدها گفت: دومین تهدید غذاست. عمدتا غذاهای فانتزی و نامطلوب؛ نقطه مهم تهدید برای سلامت، سلامت جنسی است. مساله غذا تا حدی تاثیر می گذارد که مرد دیگر احساس مردی نمی کند. استراحت ناکافی و کار زیاد به تضعیف قوای جنسی در مردان و زنان منجر می شود. تهدیدات دیگر شامل خوردن داروها و آرام بخش های شیمیایی که بدون استثنا همگی تهدید کننده سلامت جنسی هستند و روی زن ها بیشتر تاثیر میگذارند.

همچنین داشتن سبک زندگی ناسالم در همه ابعاد، افسردگی فردی و اجتماعی و دچار شدن به زندگی مجازی که تنهایی را ده برابر می کند.

وی درباره راهکارهای مقابله با این تهدیدها گفت: مدیریت سازماندهی شده توسط برنامه ریزان شهری خیلی از معضلات را برطرف می کند، برگزاری جشنواره های زندگی سالم. القای فکر سالم برای زندگی سالم و به طور کلی آگاهی بخشی نقش بسزایی خواهد داشت.

این متخصص طب سنتی در پایان به علل ناباروری در مردان اشاره کرد و گفت: سه علت اساسی در ناباروری مردان وجود دارد. علت اول، زنتیک و وراثت است که قابل کنترل نیست. دومین علت مشکلات غدد درون ریز بدن و اختلالات هورمونی است که قابل حل است و سومین علت وجودمشکل در بیضه ها؛ مشکل تولید اسپرم یا انتقال آن است. برای این مشکل الحمدلله طب سنتی راه های مختلفی برای درمانش دارد.

 

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها