مشاهده خبر

دو شنبه 29 خرداد 1402

فریز کردن اسپرم، ربات به جامعه تحویل می‌دهد؟

پزشک و متخصص طب سنتی درباره فریز کردن اسپرم گفت: قطعا فریز کردن کار خوبی است اما وقتی این عمل صورت بگیرد خیلی از ژن‌های عاطفی اسپرم هم فریز و غیر فعال می‌شود.

0

 

برنامه انارستان یکشنبه با حضور دکتر علی اصغر زنده دل، پزشک و متخصص طب سنتی، با موضوع وضعیت ناباروری در مردان از شبکه افق پخش شد.

دکتر زنده دل درباره وضعیت ناباروری در کشور و جهان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: طی تحقیق در کشور صورت گرفت؛ 1.2 درصد اشخاصی که ازدواج می کنند اقدام به باروری می کنند این در حالیست که 98.8 درصد این زوج ها برای باروری اقدام نمی کنند. زوجین در ابتدای زندگی و در سنین جوانی و سلامت جسم به بهانه لذت بردن از زندگی، این جنایت را در حق خودشان مرتکب می شوند. هر مقدار سن بالاتر رود؛ احتمال باروری سخت و پرهزینه می شود.

وی تاکید کرد: طبق آمارهای داخلی و جهانی متاسفانه میزان باروری در کل جهان به شدت کاهش یافته است و وضعیت آن تکان دهنده است.

زنده دل درباره فریز کردن اسپرم گفت: قطعا فریز کردن کار خوبی است اما وقتی این عمل صورت بگیرد خیلی از ژن های عاطفی اسپرم هم فریز و غیر فعال می شود . وقتی اسپرم فعال می شود این ژنها متاسفانه غیرفعال می ماند. در نتیجه بچه ای که به دنیا می آید، یک فرد عاری از احساسات است و  بعدها یک ربات به جامعه تحویل داده می شود نه انسان!

این پزشک درباره دلایل کاهش نرخ باروری در کشور و جهان گفت: تهدیدات مختلفی وجود دارد که می توان آن در 9 عنوان دسته بندی کرد که هر کدام سیبل هدف آن باروری است. اما مهمترین و پررنگ ترین آن ها بیان می کنم.  مهمترین تهدید در زندگی شهری، استرس بالا و دلشوره است. اولین جایی که فرد بر اثر استرس های از دست می دهد؛ نقطه قوت باروری است.

وی در ادامه تهدیدها گفت: دومین تهدید غذاست. عمدتا غذاهای فانتزی و نامطلوب؛ نقطه مهم تهدید برای سلامت، سلامت جنسی است. مساله غذا تا حدی تاثیر می گذارد که مرد دیگر احساس مردی نمی کند. استراحت ناکافی و کار زیاد به تضعیف قوای جنسی در مردان و زنان منجر می شود. تهدیدات دیگر شامل خوردن داروها و آرام بخش های شیمیایی که بدون استثنا همگی تهدید کننده سلامت جنسی هستند و روی زن ها بیشتر تاثیر میگذارند.

همچنین داشتن سبک زندگی ناسالم در همه ابعاد، افسردگی فردی و اجتماعی و دچار شدن به زندگی مجازی که تنهایی را ده برابر می کند.

وی درباره راهکارهای مقابله با این تهدیدها گفت: مدیریت سازماندهی شده توسط برنامه ریزان شهری خیلی از معضلات را برطرف می کند، برگزاری جشنواره های زندگی سالم. القای فکر سالم برای زندگی سالم و به طور کلی آگاهی بخشی نقش بسزایی خواهد داشت.

این متخصص طب سنتی در پایان به علل ناباروری در مردان اشاره کرد و گفت: سه علت اساسی در ناباروری مردان وجود دارد. علت اول، زنتیک و وراثت است که قابل کنترل نیست. دومین علت مشکلات غدد درون ریز بدن و اختلالات هورمونی است که قابل حل است و سومین علت وجودمشکل در بیضه ها؛ مشکل تولید اسپرم یا انتقال آن است. برای این مشکل الحمدلله طب سنتی راه های مختلفی برای درمانش دارد.

 

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها