مشاهده خبر

یک شنبه 28 خرداد 1402

راهکارهای یک مرد جهادی برای احیای جهاد سازندگی

حاج حسین یکتا از فعالان جهادی کشورمان، مهمان برنامه شنبه شب جهان آرا بود و درباره جهاد سازندگی و راهکارهای احیای آن با امیرحسین ثابتی به گفت‌وگو نشست.

0

او در ابتدای این برنامه با اشاره به اینکه کار جهادی که برای خدا باشد تاثیرگذار است اظهار کرد: کار جهادی که برای خدا شروع شود و برای خدا، توقف در آن نیاید، تاثیرگذار هم خواهد بود، همان جهادی که طهرانی مقدم‌ها کردند و فناوری موشکی را بومی کردند.

یکتا افزود: خیلی از جوانان با همین کارهای جهادی، متحول شده‌اند و عشق خدمت پیدا می‌کنند و نقطه شروعش هم رفتن هجرت و رفتن به مناطق محروم است.

این فعال جهادی با اشاره به اینکه پایه‌ای همه کارهای جهادی در شرایط امروز، جهاد تبیین است و برکت آن به خودسازی و جهاد با نفس خاطرنشان کرد: حواسی که خودش پرت باشد، نمی‌تواند حواس‌ها را جمع کند!

به گفته او، فقط 9 میلیون نفر دانش‌آموز متوسط اول و دوم داریم که می‌توان هزاران کار جهادی و تربیتی برای آنها انجام داد چه اینکه دشمنان ما برای بچه‌های پیش دبستانی و ابتدایی برنامه ریخته‌اند.

حاج حسین یکتا با اشاره به کمرنگ شدن دروس پرورشی در مدارس عنوان کرد: معاونت پرورشی را حذف کردند و اولویت را فقط دادند به درس و کنکور، بعد هم کرونا آمد و همان هم تعطیل شد!

وی افزود: امروز نیاز به کار پرورشی و تربیتی داریم زیرا کار برای انجام دادن زیاد است، بدون کار مردمی و قول و قرار جمعی، نمی‌توانیم کار جهادی کنیم، نمی‌توانیم اسراف را محدود کنیم و فرهنگ عفاف و حجاب را نهادینه کنیم.

یکتا با تاکید بر اینکه امروز هر کس در هر حوزه‌ای که بخواهد می‌تواند کار جهادی انجام دهد گفت: ما به دنبال جهاد گام دوم هستیم.

به عقیده او، غیر از کار جهادی، نمی‌توان همه مردم را درگیر کرد چون وقتی کار جهادی است، خالصانه و آرمانی است بدون توجه به آرم و لوگوی فلان نهاد و فلان گروه

مأموریت بزرگ رهبری برای نوجوانان از نظر حاج حسین یکتا

یکتا تصریح کرد: امروز مأموریت بزرگی از طرف حضرت آقا برای نوجوانان صادر شده، ایشان حرف از افول قطعی آمریکا و اضمحلال حتمی اسرائیل سخن گفته‌اند.

او با بیان اینکه تفکر جهادی می‌تواند پیشقراول این جریان عظیم و سازنده باشد افزود: برای احیای جهاد سازندگی ابتدا باید پیشکسوتان این عرصه را به میدان آورد و آن روحیه و آن فضا را به کمک آنها در رسانه تبیین کرد.

یکتا خاطرنشان کرد: 130 هزار گروه جهادی ثبت شده در بسیج اقشار مختلف داریم که ظرفیت مهمی برای این کار به شمار می‌روند، در کنار اینها مجموعه‌های مردم‌نهاد مختلفی هم داریم که کار اجتماعی، خدماتی و جهادی انجام می‌دهند؛ مجموعه‌های فرهنگی، کانون‌های قرآنی و مذهبی و هیئت‌ها هم ظرفیت دیگری برای این مسئله به شمار می‌روند.

وضعیت شورای عالی جهاد به کجا رسیده است؟

این فعال جهادی با بیان اینکه شورای عالی جهاد، باید همرسان و تکمیل‌کننده مجموعه‌ها و گروه‌های جهادی باشد تصریح کرد: شورای عالی جهاد در دل دولت است بنابراین به دنبال طراحی مجموعه‌ای در خارج از مجموعه به نام «جهاد و پیشرفت» هستیم تا فارغ از دولت‌ها حلقه واسطی برای حرکت جریان‌های جهادی باشد.

به گفته او، اگر امروز آتش دشمن علیه ما سنگین است، به خاطر این است که در شب‌های قدر انقلاب هستیم و در نقطه رسیدن به قله‌ایم؛ از همه گردنه‌های تحریم و فشار اقتصادی عبور خواهیم کرد، در نقطه‌ای هستیم که دشمن دارد نابود می‌شود و نشانه‌های سیاسی و اقتصادی آن آشکار شده است.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها