مشاهده خبر

دو شنبه 22 خرداد 1402
انارستان

ناف هم بیمار می‌شود!

برنامه انارستان با موضوع بیماری‌ها ناف روز یکشنبه بر روی آنتن شبکه افق رفت.

0

این برنامه به موضوع بیماری‌های ناف اختصاص داشت و مهمان این برنامه دکتر سیدمحمد مواظب، پزشک و محقق طب سنتی بود که در خصوص عملکرد مهم ناف و اثر آن بر سلامتی انسان گفت: ناف حدود 72 هزار رشته عصبی دارد که مهم‌ترین آن مربوط به مغز می‌باشد. ناف و ساختمان اطراف ناف بر روی معده، بیماری‌های زنان، هورمون‌ها و حتی اختلالات مغز و اعصاب اثرگذار است که متاسفانه روی آن کار نشده و مغفول شده است.

این پزشک طب سنتی افزود: در طب مکمل به ناف و اطراف ناف توجه بسیار زیادی شده است. حتی در قدیم نوع لباس‌هایی که پوشیده می‌شد کاملا مرتبط با این بخش بود و یکی از دلایل بستن شال دور کمر، آن بود که ناف از سرما محافظت شود.

وی افزود: مهمترین بیماری‌هایی که بر اثر اختلالات ناف بوجود می‌آید، عفونت ناف است. عفونت ناف ناشی از مرطوب بودن داخل ناف و جایگاه رشد میکروب‌ها است که با علائم درد، خارش، سوزش و... بوجود می‌آید. بیماری شایع بعدی، پُرز ناف است. معمولا در افرادی که موهای زیادی دارند یا عرق زیاد می‌کنند و ناف عمیق‌تری دارند این بیماری شایع است.

مواظب افزود: مهمترین راه پیشگیری از بیماری‌های بیماری ناف، آن است که رطوبت در ناف وجود نداشته باشد.برای این موضوع می‌توان  با یک دستمال کتانی یا پنبه‌ای که آغشته به روغن‌های سبکی مثل روغن هسته انگور هست، به آهستگی خشک شود.

 

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها