مشاهده خبر

دو شنبه 22 خرداد 1402
فرامتن

جریمه 20 هزار میلیارد تومانی یک بانک متخلف

برنامه «فرامتن» با موضوعات مختلف خبری روز، یکشنبه 21 خردادماه روی آنتن شبکه افق رفت.

0

بخش اول این برنامه به اخبار مهم منتشر شده اشاره داشت. از جمله خبرهای خوب این بخش می‌توان به افتتاح 47 طرح کشاورزی در قزوین، راه اندازی مدرن ترین ترانسفورماتور توزیع برق در گلستان، تولید برجسته نگار هوشمند فارسی برای کمک به نابینایان اشاره کرد.

در بخش دوم این برنامه به موضوع بانک ها و اضافه برداشت ها اختصاص داشت. مهمان این برنامه ستار شیرعالی، بازرس کل بانک ها و بیمه سازمان بازرسی کل کشور بود. وی در پاسخ به اینکه بنگاه داری بانک ها چه ضرری به اقتصاد دارد، گفت: علت العلل ناترازی نظام بانکی، بنگاه داری شبکه بانک ها و موسسات اعتباریست. اقتصاد کشور بانک محور است.

وی در پاسخ به سوال ناترازی بانک ها با اضافه برداشت از سپرده ها جبران می شود گفت: اگر بانک ها اموال وداریی مازاد را واگذار کنند یا بفروشند، قسمت اعظمی از اضافه برداشت ها تحت پوشش قرار می گیرد. ارتباط مستقیمی بین بنگاه داری و اضافه برداشت بانک ها وجود دارد.

مهمان دیگر برنامه سید غنی نری خانقاه، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بود. وی گفت: من در مصاحبه ای اعلام کردم که تسهیلات اعطایی بانک ها به کارکنانشان خیلی بیشتر از تسهیلات اعطایی به مردم است. بانک مرکزی تمام مصاحبه من را تکذیب کرد و جو رسانه ای علیه من درست کردند. و تماس های تهدیدآمیز زیادی علیه من روانه شد.

وی در ادامه گفت: ما برای دریافت یک ام ده میلیون تومانی برای هر نفر با موانع زیادی رو به رو هستیم ولی برای وام های میلیاردی چنین مشکلاتی وجود ندارد.

بخش سوم این برنامه به گفت و گوی فرهنگی و هنری اختصاص داشت. مهمان این برنامه میرکمال میرنصیری، مشاور خانواده و نمایش درمانگر بود. وی درباره کار نمایش درمانی گفت: هدف ما برگرداندن این افراد بخاطر شرایط خاص از جامعه رانده شده اند، بتوانند به شان انسانی و اجتماعی خود بازگردند و بتوانند در جامعه مسئولیت پذیری و آورده داشته باشند.

میرنصیری در ادامه گفت: ما به بهانه یک نمایش در روند کار و همچنین در متن کار که بیشتر بعد معنوی اعتقادی و ایمانی دارد، عزت نفس بعد انسانی و مسئولیت های اجتماعی این افراد را بهشان گوشزد می کنیم. این افراد در طی این نمایش شان انسانی و عزت نفس خود را باز میابند، به خودشان و مسئولیت های اجتماعی علاقمندتر می شوند.

این افراد که عمری به آنها از بالا به پایین نگاه می کردند را ما بر روی صحنه می بریم و این بار بقیه از پایین به بالا به آنها نگاه می کنند. این افراد در طی نمایش می توانند خودشان را ابراز کنند. مثلا یک کارتن خواب می تواند ببیند که محترم بودن چه لذتی دارد، افراد بلند می شوند و او را تشویق میکنند. این افراد حین قرار گرفتن در این شرایط دیگر دوست ندارند به شرایط قبلشان بازگردند.

آخرین اخبار

«گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها