مشاهده خبر

دو شنبه 22 خرداد 1402
فرامتن

جریمه 20 هزار میلیارد تومانی یک بانک متخلف

برنامه «فرامتن» با موضوعات مختلف خبری روز، یکشنبه 21 خردادماه روی آنتن شبکه افق رفت.

0

بخش اول این برنامه به اخبار مهم منتشر شده اشاره داشت. از جمله خبرهای خوب این بخش می‌توان به افتتاح 47 طرح کشاورزی در قزوین، راه اندازی مدرن ترین ترانسفورماتور توزیع برق در گلستان، تولید برجسته نگار هوشمند فارسی برای کمک به نابینایان اشاره کرد.

در بخش دوم این برنامه به موضوع بانک ها و اضافه برداشت ها اختصاص داشت. مهمان این برنامه ستار شیرعالی، بازرس کل بانک ها و بیمه سازمان بازرسی کل کشور بود. وی در پاسخ به اینکه بنگاه داری بانک ها چه ضرری به اقتصاد دارد، گفت: علت العلل ناترازی نظام بانکی، بنگاه داری شبکه بانک ها و موسسات اعتباریست. اقتصاد کشور بانک محور است.

وی در پاسخ به سوال ناترازی بانک ها با اضافه برداشت از سپرده ها جبران می شود گفت: اگر بانک ها اموال وداریی مازاد را واگذار کنند یا بفروشند، قسمت اعظمی از اضافه برداشت ها تحت پوشش قرار می گیرد. ارتباط مستقیمی بین بنگاه داری و اضافه برداشت بانک ها وجود دارد.

مهمان دیگر برنامه سید غنی نری خانقاه، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بود. وی گفت: من در مصاحبه ای اعلام کردم که تسهیلات اعطایی بانک ها به کارکنانشان خیلی بیشتر از تسهیلات اعطایی به مردم است. بانک مرکزی تمام مصاحبه من را تکذیب کرد و جو رسانه ای علیه من درست کردند. و تماس های تهدیدآمیز زیادی علیه من روانه شد.

وی در ادامه گفت: ما برای دریافت یک ام ده میلیون تومانی برای هر نفر با موانع زیادی رو به رو هستیم ولی برای وام های میلیاردی چنین مشکلاتی وجود ندارد.

بخش سوم این برنامه به گفت و گوی فرهنگی و هنری اختصاص داشت. مهمان این برنامه میرکمال میرنصیری، مشاور خانواده و نمایش درمانگر بود. وی درباره کار نمایش درمانی گفت: هدف ما برگرداندن این افراد بخاطر شرایط خاص از جامعه رانده شده اند، بتوانند به شان انسانی و اجتماعی خود بازگردند و بتوانند در جامعه مسئولیت پذیری و آورده داشته باشند.

میرنصیری در ادامه گفت: ما به بهانه یک نمایش در روند کار و همچنین در متن کار که بیشتر بعد معنوی اعتقادی و ایمانی دارد، عزت نفس بعد انسانی و مسئولیت های اجتماعی این افراد را بهشان گوشزد می کنیم. این افراد در طی این نمایش شان انسانی و عزت نفس خود را باز میابند، به خودشان و مسئولیت های اجتماعی علاقمندتر می شوند.

این افراد که عمری به آنها از بالا به پایین نگاه می کردند را ما بر روی صحنه می بریم و این بار بقیه از پایین به بالا به آنها نگاه می کنند. این افراد در طی نمایش می توانند خودشان را ابراز کنند. مثلا یک کارتن خواب می تواند ببیند که محترم بودن چه لذتی دارد، افراد بلند می شوند و او را تشویق میکنند. این افراد حین قرار گرفتن در این شرایط دیگر دوست ندارند به شرایط قبلشان بازگردند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها