مشاهده خبر

دو شنبه 22 خرداد 1402
فرامتن

جریمه 20 هزار میلیارد تومانی یک بانک متخلف

برنامه «فرامتن» با موضوعات مختلف خبری روز، یکشنبه 21 خردادماه روی آنتن شبکه افق رفت.

0

بخش اول این برنامه به اخبار مهم منتشر شده اشاره داشت. از جمله خبرهای خوب این بخش می‌توان به افتتاح 47 طرح کشاورزی در قزوین، راه اندازی مدرن ترین ترانسفورماتور توزیع برق در گلستان، تولید برجسته نگار هوشمند فارسی برای کمک به نابینایان اشاره کرد.

در بخش دوم این برنامه به موضوع بانک ها و اضافه برداشت ها اختصاص داشت. مهمان این برنامه ستار شیرعالی، بازرس کل بانک ها و بیمه سازمان بازرسی کل کشور بود. وی در پاسخ به اینکه بنگاه داری بانک ها چه ضرری به اقتصاد دارد، گفت: علت العلل ناترازی نظام بانکی، بنگاه داری شبکه بانک ها و موسسات اعتباریست. اقتصاد کشور بانک محور است.

وی در پاسخ به سوال ناترازی بانک ها با اضافه برداشت از سپرده ها جبران می شود گفت: اگر بانک ها اموال وداریی مازاد را واگذار کنند یا بفروشند، قسمت اعظمی از اضافه برداشت ها تحت پوشش قرار می گیرد. ارتباط مستقیمی بین بنگاه داری و اضافه برداشت بانک ها وجود دارد.

مهمان دیگر برنامه سید غنی نری خانقاه، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بود. وی گفت: من در مصاحبه ای اعلام کردم که تسهیلات اعطایی بانک ها به کارکنانشان خیلی بیشتر از تسهیلات اعطایی به مردم است. بانک مرکزی تمام مصاحبه من را تکذیب کرد و جو رسانه ای علیه من درست کردند. و تماس های تهدیدآمیز زیادی علیه من روانه شد.

وی در ادامه گفت: ما برای دریافت یک ام ده میلیون تومانی برای هر نفر با موانع زیادی رو به رو هستیم ولی برای وام های میلیاردی چنین مشکلاتی وجود ندارد.

بخش سوم این برنامه به گفت و گوی فرهنگی و هنری اختصاص داشت. مهمان این برنامه میرکمال میرنصیری، مشاور خانواده و نمایش درمانگر بود. وی درباره کار نمایش درمانی گفت: هدف ما برگرداندن این افراد بخاطر شرایط خاص از جامعه رانده شده اند، بتوانند به شان انسانی و اجتماعی خود بازگردند و بتوانند در جامعه مسئولیت پذیری و آورده داشته باشند.

میرنصیری در ادامه گفت: ما به بهانه یک نمایش در روند کار و همچنین در متن کار که بیشتر بعد معنوی اعتقادی و ایمانی دارد، عزت نفس بعد انسانی و مسئولیت های اجتماعی این افراد را بهشان گوشزد می کنیم. این افراد در طی این نمایش شان انسانی و عزت نفس خود را باز میابند، به خودشان و مسئولیت های اجتماعی علاقمندتر می شوند.

این افراد که عمری به آنها از بالا به پایین نگاه می کردند را ما بر روی صحنه می بریم و این بار بقیه از پایین به بالا به آنها نگاه می کنند. این افراد در طی نمایش می توانند خودشان را ابراز کنند. مثلا یک کارتن خواب می تواند ببیند که محترم بودن چه لذتی دارد، افراد بلند می شوند و او را تشویق میکنند. این افراد حین قرار گرفتن در این شرایط دیگر دوست ندارند به شرایط قبلشان بازگردند.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها