مشاهده خبر

یک شنبه 21 خرداد 1402
فرامتن

نهضت مسکن؛ فعلا برای 200 هزار نفر!

برنامه فرامتن با موضوعاتی همچون مسکن و صادارت محصولات صنایع دستی ایرانی، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

بخش اول این برنامه به اخبار مهم منتشر شده اشاره داشت؛ از جمله خبرهای خوب این بخش می‌توان به گازرسانی 542 روستای چهارمحال و بختیاری، تعمیرات اساسی دو هواپیمای جنگنده و ترابری در استان فارس، سفر رئیس جمهور به تبریز و... اشاره کرد.

در بخش دوم این برنامه به موضوع اجاره بها اختصاص داشت. مهمان این برنامه اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بود. وی در ابتدا اذعان کرد اطلاعات و آمار دقیقی از ثبت اطلاعات مسکن در سامانه اعلامی وجود ندارد.

شاکری در خصوص خانه‌های ساخته شده در طرح نهضت مسکن اظهار کرد: تاکنون بیش از یک میلیون زمین به افراد تخصیص داده شده است و تا حدود 200 هزار مسکن تکمیل و به مردم تحویل داده شده است.

وی در خصوص سامانه ثبت اجاره نامه گفت: این سامانه‌ها به دنبال ایجاد راحتی برای افراد جامعه هستند. منظور از این سامانه‌ها از دور خارج کردن مشاوران املاک نیست و کسانی که توانایی مراجعه مستقیم به این سامانه ها را ندارد، می‌توانند از سایر راه‌ها برای ثبت قرارداد استفاده کنند.

بخش سوم این برنامه نیز به صنایع دستی ایران اختصاص داشت. مهمان این برنامه خانم زینب اخ‌الصنایع، کارآفرین حوزه صنایع دستی و  فرهنگی بود. وی درباره خانه‌های خلاقی که در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند، گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان سیستان و بلوچستان را شناسایی کرده، کارگروهای تخصصی و اتاق‌های فکری را راه‌اندازی کردیم و خروجی این فرآیند، ایجاد استارت آپ‌ های حوزه صنایع دستی است که به صورت زنجیره‌ای فعالیت می‌کنند و در حوزه‌های مختلف لباس، دکور و.. کاربرد یافته است.

وی افزود: عمده تولیدات در داخل کشور به فروش می‌رسد اما به صورت کاملا محدود و به اصطلاح چمدانی، برخی از محصولات به اروپا صادر شده است.

وی اشاره کرد: یکی از راه‌های ارزآوری غیر وابسته به نفت، اهتمام به هنر غنی صنایع دستی ایرانی است که متاسفانه دارای چالش‌های بسیار زیادی است که صنعتگران و هنرمندان را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها