مشاهده خبر

یک شنبه 21 خرداد 1402
فرامتن

نهضت مسکن؛ فعلا برای 200 هزار نفر!

برنامه فرامتن با موضوعاتی همچون مسکن و صادارت محصولات صنایع دستی ایرانی، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

بخش اول این برنامه به اخبار مهم منتشر شده اشاره داشت؛ از جمله خبرهای خوب این بخش می‌توان به گازرسانی 542 روستای چهارمحال و بختیاری، تعمیرات اساسی دو هواپیمای جنگنده و ترابری در استان فارس، سفر رئیس جمهور به تبریز و... اشاره کرد.

در بخش دوم این برنامه به موضوع اجاره بها اختصاص داشت. مهمان این برنامه اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بود. وی در ابتدا اذعان کرد اطلاعات و آمار دقیقی از ثبت اطلاعات مسکن در سامانه اعلامی وجود ندارد.

شاکری در خصوص خانه‌های ساخته شده در طرح نهضت مسکن اظهار کرد: تاکنون بیش از یک میلیون زمین به افراد تخصیص داده شده است و تا حدود 200 هزار مسکن تکمیل و به مردم تحویل داده شده است.

وی در خصوص سامانه ثبت اجاره نامه گفت: این سامانه‌ها به دنبال ایجاد راحتی برای افراد جامعه هستند. منظور از این سامانه‌ها از دور خارج کردن مشاوران املاک نیست و کسانی که توانایی مراجعه مستقیم به این سامانه ها را ندارد، می‌توانند از سایر راه‌ها برای ثبت قرارداد استفاده کنند.

بخش سوم این برنامه نیز به صنایع دستی ایران اختصاص داشت. مهمان این برنامه خانم زینب اخ‌الصنایع، کارآفرین حوزه صنایع دستی و  فرهنگی بود. وی درباره خانه‌های خلاقی که در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند، گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان سیستان و بلوچستان را شناسایی کرده، کارگروهای تخصصی و اتاق‌های فکری را راه‌اندازی کردیم و خروجی این فرآیند، ایجاد استارت آپ‌ های حوزه صنایع دستی است که به صورت زنجیره‌ای فعالیت می‌کنند و در حوزه‌های مختلف لباس، دکور و.. کاربرد یافته است.

وی افزود: عمده تولیدات در داخل کشور به فروش می‌رسد اما به صورت کاملا محدود و به اصطلاح چمدانی، برخی از محصولات به اروپا صادر شده است.

وی اشاره کرد: یکی از راه‌های ارزآوری غیر وابسته به نفت، اهتمام به هنر غنی صنایع دستی ایرانی است که متاسفانه دارای چالش‌های بسیار زیادی است که صنعتگران و هنرمندان را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها