مشاهده خبر

چهار شنبه 17 خرداد 1402
انارستان

چک‌آپ‌های غیرضروری مراجعان پیش از معاینه پزشک!

برنامه انارستان با موضوع دردهای مفصلی و راه‌های مقابله با آن روز سه‌شنبه این هفته از شبکه افق پخش شد.

0

ولی الله گرایلی ملک، متخصص طب سنتی درباره مفصل و دردهای مفصلی توضیح داد. وی گفت: استخوان مانند یک داربست است که مابقی ارگان‌های بدن باید به آن بچسبد. برای اینکه این استخوان، قوام و ایستایی خود را داشته باشد، در طب سنتی ایرانی دارای یک سری آموزه‌ها است که این استخوان، بدن را تا پایان عمر با خود به همراه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا استخوان‌های ما دچار عارضه و درد می‌شوند، گفت: هرچیزی که اتفاق میفتد، باید یک سبب و علتی داشته باشد. بدن دارای سنسورها و حس‌گرهایی است که نشانه همان عارضه‌ها در بدن است.

گرایلی ملک اشاره کرد که در طب سنتی یک اصلی وجود دارد که می‌گوید در بدن از هر عضوی استفاده نشود، آن عضو آرام آرام دچار تحلیل و ضعف می‌شود. مفاصل نیز از جمله این‌ها است. بنابراین اگر می‌خواهیم دچار آسیب‌ها و دردهای مفصلی نشویم، تحرک دادن و استفاده کردن از آن‌ها بهترین راه مقابله با درد است.

این متخصص طب سنتی گفت: در بسیاری از مراجعاتی که بیماران دارند، به دنبال آن هستند که بلافاصله و بدون معاینه ام آر آی انجام دهند یا برخی از همکاران پزشک ما بدون معاینه دستور ام ار آی می‌دهند. این در حالی است که بخش قابل توجهی از این دردها بدون نیاز به ام ار آی و با یک معاینه قابل برطرف شدن است.

برچسب ها :

آخرین اخبار

زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها