مشاهده خبر

چهار شنبه 17 خرداد 1402
انارستان

چک‌آپ‌های غیرضروری مراجعان پیش از معاینه پزشک!

برنامه انارستان با موضوع دردهای مفصلی و راه‌های مقابله با آن روز سه‌شنبه این هفته از شبکه افق پخش شد.

0

ولی الله گرایلی ملک، متخصص طب سنتی درباره مفصل و دردهای مفصلی توضیح داد. وی گفت: استخوان مانند یک داربست است که مابقی ارگان‌های بدن باید به آن بچسبد. برای اینکه این استخوان، قوام و ایستایی خود را داشته باشد، در طب سنتی ایرانی دارای یک سری آموزه‌ها است که این استخوان، بدن را تا پایان عمر با خود به همراه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا استخوان‌های ما دچار عارضه و درد می‌شوند، گفت: هرچیزی که اتفاق میفتد، باید یک سبب و علتی داشته باشد. بدن دارای سنسورها و حس‌گرهایی است که نشانه همان عارضه‌ها در بدن است.

گرایلی ملک اشاره کرد که در طب سنتی یک اصلی وجود دارد که می‌گوید در بدن از هر عضوی استفاده نشود، آن عضو آرام آرام دچار تحلیل و ضعف می‌شود. مفاصل نیز از جمله این‌ها است. بنابراین اگر می‌خواهیم دچار آسیب‌ها و دردهای مفصلی نشویم، تحرک دادن و استفاده کردن از آن‌ها بهترین راه مقابله با درد است.

این متخصص طب سنتی گفت: در بسیاری از مراجعاتی که بیماران دارند، به دنبال آن هستند که بلافاصله و بدون معاینه ام آر آی انجام دهند یا برخی از همکاران پزشک ما بدون معاینه دستور ام ار آی می‌دهند. این در حالی است که بخش قابل توجهی از این دردها بدون نیاز به ام ار آی و با یک معاینه قابل برطرف شدن است.

برچسب ها :

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها