مشاهده خبر

سه شنبه 16 خرداد 1402
نقش جهان

خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت

«نقش جهان» این هفته با محوریت مقاومت در اندیشه امام راحل(ره)، از شبکه افق سیما پخش شد.

0

بخش میز منطقه برنامه نقش جهان به اندیشه امام خمینی(ره) و محور مقاومت اختصاص داشت و علی صمدزاده، کارشناس مسائل منطقه مهمان این بخش از برنامه بود.

او ضمن گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) در خصوص محوریت مقاومت در اندیشه ایشان اظهار کرد: به اعتقاد من محور اساسی اندیشه امام در همه چیز به ویژه در مقاومت، توحید و یکتاپرستی ایشان بود؛ امام در زمانه‌ای ظهور کردند که مقاومت و ایستادگی بر محور حق بسیار سخت و دشوار به شمار می‌آمد.

این کارشناس منطقه اشاره کرد: بر خلاف روایت رسانه‌های مختلف که تلاش کردند صدور انقلاب و محور مقاومت را یک حرکت تند شیعی، یا مسلحانه یا براندازانه نشان دهند، آنچه که از سوی امام خمینی رخ داد و برای دشمن بسیار ترسناک به شمار می‌رفت، این بود که امام توانمندی قدرت‌های برتر دنیا را نادیده می‌گرفت و به خودباوری ملت‌های منطقه اتکا داشت.

در میز بین‌الملل برنامه نیز به اندیشه استکبارستیزی امام راحل پرداخته شد. فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مهمان این بخش از برنامه بود. وی در خصوص تفکر امام و مبارزه با آمریکا اذعان داشت: مبارزه با امریکا بر خلاف ادعاهایی که برخی بیان می‌کنند، از ابتدای نهضت انقلاب وجود داشت. اندیشه استکبارستیزانه امام راحل را می‌توان از سال 42 شمسی و در سخنرانی‌های ایشان به خوبی ملاحظه کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: برخی در سال‌های اخیر در کشور داشتن ایدئولوژی را یک چیز مذموم می‌پندارند در حالی که در کل دنیا بگردید هیچ کشوری را نمی‌بینید که در سیاست خارجی یا داخلی خودش دارای ایدئولوژی یا جهان‌بینی نباشد. اگر کشوری چنین مورد مهمی را نداشته باشد، نابود می‌شود. متاسفانه هر زمان نزدیک انتخابات می‌شود برخی در داخل با چنین حرف‌هایی تلاش می‌کنند طیفی از مردم را با خود همراه کنند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها