مشاهده خبر

سه شنبه 16 خرداد 1402
نقش جهان

خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت

«نقش جهان» این هفته با محوریت مقاومت در اندیشه امام راحل(ره)، از شبکه افق سیما پخش شد.

0

بخش میز منطقه برنامه نقش جهان به اندیشه امام خمینی(ره) و محور مقاومت اختصاص داشت و علی صمدزاده، کارشناس مسائل منطقه مهمان این بخش از برنامه بود.

او ضمن گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) در خصوص محوریت مقاومت در اندیشه ایشان اظهار کرد: به اعتقاد من محور اساسی اندیشه امام در همه چیز به ویژه در مقاومت، توحید و یکتاپرستی ایشان بود؛ امام در زمانه‌ای ظهور کردند که مقاومت و ایستادگی بر محور حق بسیار سخت و دشوار به شمار می‌آمد.

این کارشناس منطقه اشاره کرد: بر خلاف روایت رسانه‌های مختلف که تلاش کردند صدور انقلاب و محور مقاومت را یک حرکت تند شیعی، یا مسلحانه یا براندازانه نشان دهند، آنچه که از سوی امام خمینی رخ داد و برای دشمن بسیار ترسناک به شمار می‌رفت، این بود که امام توانمندی قدرت‌های برتر دنیا را نادیده می‌گرفت و به خودباوری ملت‌های منطقه اتکا داشت.

در میز بین‌الملل برنامه نیز به اندیشه استکبارستیزی امام راحل پرداخته شد. فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مهمان این بخش از برنامه بود. وی در خصوص تفکر امام و مبارزه با آمریکا اذعان داشت: مبارزه با امریکا بر خلاف ادعاهایی که برخی بیان می‌کنند، از ابتدای نهضت انقلاب وجود داشت. اندیشه استکبارستیزانه امام راحل را می‌توان از سال 42 شمسی و در سخنرانی‌های ایشان به خوبی ملاحظه کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: برخی در سال‌های اخیر در کشور داشتن ایدئولوژی را یک چیز مذموم می‌پندارند در حالی که در کل دنیا بگردید هیچ کشوری را نمی‌بینید که در سیاست خارجی یا داخلی خودش دارای ایدئولوژی یا جهان‌بینی نباشد. اگر کشوری چنین مورد مهمی را نداشته باشد، نابود می‌شود. متاسفانه هر زمان نزدیک انتخابات می‌شود برخی در داخل با چنین حرف‌هایی تلاش می‌کنند طیفی از مردم را با خود همراه کنند.

آخرین اخبار

گیاهی که کلیه را تقویت و سنگ کلیه را دفع می‌کند هرمزگان الگوی وحدت میان شیعه و اهل سنت کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها