مشاهده خبر

دو شنبه 15 خرداد 1402
انارستان

چاقی و لاغری یکباره را جدی بگیرید!

پژوهشگر و محقق طب سنتی درباره علل تغییر حالات روحی و روانی فرد گفت: فردی که چاق است و به یکباره لاغر می‌شود، میزان رطوبت بدنش کم می شود و دچار بداخلاقی می شود. فرد چاق رطوبت بدنش بالاس در نتیجه شخص مهربانتر و آرامتر و صبورتر است.

1

برنامه تلویزیونی «انارستان»، شنبه 13 خردادماه به صورت زنده و با موضوع «بهداشت اعصاب و روان» روی آنتن شبکه افق سیما رفت.

در این برنامه سید هادی حسینی، محقق و پژوهشگر طب سنتی، درباره علل تقلبات روحی و روانی و اخلاقی یک شخص گفت: یکی از دلایل به سن مرتبط می‌شود، این مسئله موجب می‌شود شخص در سنین مختلف دچار حالات روحی و روانی متفاوتی شود.

دلیل دیگر این تغییر، غلبه اخلاط بر یکدیگر و به وجود آمدن اخلاط زائد در بدن است. هر چقدر میزان رطوبت در بدن (رطوبت مربوط به مزاج شخص ) کاهش یابد، فرد دچار خشکی می شود، و انعطاف خود را از دست می دهد به همین خاطر میبینیم فرد دچار اخلاق تند و تیز  وپرخاشگر و بد اخلاق می شود.

وی افزود: یکی دیگر از این دلایل، چاقی و لاغری است، فردی که چاق است و به یکباره لاغر می‌شود، میزان رطوبت بدنش کم می شود و دچار بداخلاقی می شود. فرد چاق رطوبت بدنش بالاس در نتیجه شخص مهربانتر و آرامتر و صبورتر است.

این پژوهشگر با اشاره به تاثیر تربیت بر اخلاق فرد گفت: البته که تربیت خانواده باعث می شود تعادل بین امزاج و اخلاق شخص اتفاق بیافتد.

وی درباره اشخاصی که چارچوب و قاعده دارند گفت: بیشتر کسانی که دارای مزاج سرد و خشک هستند، افراد با نظم، با چارچوب و قاعده مند هستند.

حسینی درباره علت به وجود آمدن خلط های زائد گفت: یکی از دلایل، تغییر فصل، کار، محیط زندگی، خوراک روزمره، نشناختن طبع خود و مدل زندگی است.

به گفته او، وقتی رطوبت مغز بالا برود، شخص دچار پرخوابی و بی کیفیت خواب می شود. عصابیت های زودگذر بخاطر گرمی و خشکی در مغز، عدم اعتماد به نفس و گوشه گیر بودن به دلیل سردی مغز اتفاق می افتد.  اما راه ایجاد تعادل در بدن، انجام ورزش‌های متناسب با سن است.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها