مشاهده خبر

شنبه 13 خرداد 1402
فرامتن

استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام

در برنامه فرامتن روز چهارشنبه، موضوع قراردادهای شرکتی کارمندان دستگاه های اجرایی دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

0

در این بخش از برنامه، اشاره‌ای به آخرین مطالبی که در رسانه‌های روز گذشته کشور منتشر شده بود، پرداخته شد. از جمله اخبار این بخش می توان به داخلی سازی 70 درصدی مواد اولیه تولید تایر، تولید دستگاه ساخت داخل برای مقاومت سازی وسایل صنعتی در مقابل خوردگی و راه اندازی خط تجاری از بندر جاسک به آفریقای جنوبی، اشاره کرد.

بخش بعدی برنامه به موضوع قراردادهای کارمندان با حضور  ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اختصاص داشت؛ از جمله موضوعات مهمی که در این گفت‌وگو به آنها اشاره شد، بررسی علت تغییر نیافتن قراردادهای نیروهای دستگاه‌های اجرایی کشور بود.

اسماعیلی با اشاره به سابقه پیدایش شرکت‌های واسطه در ایجاد قرارداد میان کارمندان و دستگاه‌های دولتی خاطرنشان کرد: این موضوع در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد شکل گرفت و تا به امروز ادامه دارد.

وی گفت: ما از 11 خردادماه 97 به دنبال ساماندهی این موضوع که مطالبه مردمی است، بوده‌ایم.

این نماینده مجلس اذعان کرد تاکنون 36 جلسه مهم کارشناسی با حضور ذی‌نفعان این طرح به منظور ساماندهی قراردادها داشته که منجر به موافقت 196 رأی از سوی نمایندگان و صحن مجلس شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این موضوع که موافقان وجود چنین شرکت‌های واسطه‌ای بر این باورند که این کار سبب کوچک شدن دولت می‌شود، گفت: آنچه که در سیاست‌های کلی به منظور کوچک کردن دولت پیگیری می‌شود باید آن باشد که وظایف و تصدی‌گری دولت را کم کرد.

وی افزود: ما از کوچک کردن دولت، زورمان به کارگران رسیده است و در مابقی امور اهتمامی جود ندارد.

اسماعیلی گفت: خواست جدی ما به عنوان نمایندگان مردم این است که دولت به خصوص سازمان اداری استخدامی همکاری بیشتری با ما داشته باشد و کمک کنیم تا مصوبات این طرح به زودی اجرا شود.

بخش پایانی برنامه به 12 خرداد، سالروز رحلت سید آزادگان، سید علی اکبر ابوترابی و سیره وی اختصاص داشت. مهمان این بخش از برنامه، سید یاسر ابوترابی، فرزند این آزاده والا مقام بود که توضیحاتی درباره سیره و منش ابوترابی ارائه کرد.

آخرین اخبار

گیاهی که کلیه را تقویت و سنگ کلیه را دفع می‌کند هرمزگان الگوی وحدت میان شیعه و اهل سنت کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها