مشاهده خبر

شنبه 13 خرداد 1402
فرامتن

استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام

در برنامه فرامتن روز چهارشنبه، موضوع قراردادهای شرکتی کارمندان دستگاه های اجرایی دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

0

در این بخش از برنامه، اشاره‌ای به آخرین مطالبی که در رسانه‌های روز گذشته کشور منتشر شده بود، پرداخته شد. از جمله اخبار این بخش می توان به داخلی سازی 70 درصدی مواد اولیه تولید تایر، تولید دستگاه ساخت داخل برای مقاومت سازی وسایل صنعتی در مقابل خوردگی و راه اندازی خط تجاری از بندر جاسک به آفریقای جنوبی، اشاره کرد.

بخش بعدی برنامه به موضوع قراردادهای کارمندان با حضور  ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اختصاص داشت؛ از جمله موضوعات مهمی که در این گفت‌وگو به آنها اشاره شد، بررسی علت تغییر نیافتن قراردادهای نیروهای دستگاه‌های اجرایی کشور بود.

اسماعیلی با اشاره به سابقه پیدایش شرکت‌های واسطه در ایجاد قرارداد میان کارمندان و دستگاه‌های دولتی خاطرنشان کرد: این موضوع در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد شکل گرفت و تا به امروز ادامه دارد.

وی گفت: ما از 11 خردادماه 97 به دنبال ساماندهی این موضوع که مطالبه مردمی است، بوده‌ایم.

این نماینده مجلس اذعان کرد تاکنون 36 جلسه مهم کارشناسی با حضور ذی‌نفعان این طرح به منظور ساماندهی قراردادها داشته که منجر به موافقت 196 رأی از سوی نمایندگان و صحن مجلس شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این موضوع که موافقان وجود چنین شرکت‌های واسطه‌ای بر این باورند که این کار سبب کوچک شدن دولت می‌شود، گفت: آنچه که در سیاست‌های کلی به منظور کوچک کردن دولت پیگیری می‌شود باید آن باشد که وظایف و تصدی‌گری دولت را کم کرد.

وی افزود: ما از کوچک کردن دولت، زورمان به کارگران رسیده است و در مابقی امور اهتمامی جود ندارد.

اسماعیلی گفت: خواست جدی ما به عنوان نمایندگان مردم این است که دولت به خصوص سازمان اداری استخدامی همکاری بیشتری با ما داشته باشد و کمک کنیم تا مصوبات این طرح به زودی اجرا شود.

بخش پایانی برنامه به 12 خرداد، سالروز رحلت سید آزادگان، سید علی اکبر ابوترابی و سیره وی اختصاص داشت. مهمان این بخش از برنامه، سید یاسر ابوترابی، فرزند این آزاده والا مقام بود که توضیحاتی درباره سیره و منش ابوترابی ارائه کرد.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها