مشاهده خبر

چهار شنبه 10 خرداد 1402
انارستان

بهتر است زنان باردار چه میوه‌هایی بخورند؟

برنامه «انارستان» سه‌شنبه این هفته با موضوع «چندقولویی زایی» روی آنتن شبه افق سیما رفت.

0

رامین تاج‌بخش، پزشک و محقق طب سنتی میهمان این هفته برنامه انارستان بود و توصیه‌ها و راهکارهایی برای دوقولو زایی و حفظ جنین را به بینندگان و دوستداران طب سنتی ارائه کرد.

او با اشاره به اهمیت اصلاح رژیم غذایی برای دوقولزایی پیش از بارداری گفت: یکی از عوامل اساسی در چند قولو زایی از نظر طب سنتی، تغذیه است؛ درمانگران و پزشکان طب سنتی به کسانی که می خواهند دوقولوزا شوند، پیشنهاد می‌کنند 40 روز قبل از بارداری یک رژیم غذایی داشته باشند که برای رسیدن به این مسئله کمک کننده باشد.

این محقق طب سنتی درباره غذاهایی که باید زوجین استفاده کنند گفت: یکی از این مواد غذایی بسیار مهم مصرف نخود سیاه، آبگوشت با چهار مغز بادام، گردو، پسته و فندق، ترخینه، آش ماش به همراه تخم شنبلیله و معجون زعفران است.

در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو، کارشناس برنامه گفت: بعد از تغذیه سراغ اعمال یدوی می‌رویم، توصیه‌های زیادی برای این مهم به زن و مرد شده که البته این توصیه‌ها بسته به نیاز هر بیمار و بر اساس مزاج آن شخص انجام می شود.

به گفته او، بادکش گذاری در مناطقی از بدن روغن مالی کردن بدن از هر نقطه‌ای به سمت قلب از جمله این اعمال است.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره ناباروری گفت: مشکل ناباروری در تمام طبع ها وجود دارد مگر دموی ها که این مساله در آنها کمتر اتفاق می افتد.

تاج‌بخش در پایان برنامه درباره سقط جنین و حفظ آن گفت: پرهیزهایی برای حفظ جنین وجود دارد که اکثرا با آن آشنایی دارند، اما برای حفظ جنین خوردن میوه به، انار و سیب به حفظ جنین بسیار کمک می‌کنند و از میوه های حافظ جنین به شمار می آیند. علاوه بر این خوردن مرباهایی مثل شقاقل (که به عنوان جنسینگ ایرانی از آن یاد می شود) و هویج زردک بسیار برای تقویت زن و مرد و حفظ جنین کمک میکنند.

در بخش دیگر این برنامه با عنوان «سِرِ عصاره»، پژوهشگر هادی خواجه درباره خواص روغن بادام شیرین صحبت کرد و گفت این روغن از جمله چهار روغن برتر درمانی است.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها