مشاهده خبر

سه شنبه 9 خرداد 1402
انارستان

زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید

برنامه انارستان دوشنبه این هفته با محوریت پاسخ به سوالات بینندگان پخش شد.

0

مطابق معمول برنامه‌های دوشنبه انارستان، این برنامه به پرسش و پاسخ پزشکی اختصاص داشت و مهمان این برنامه دکتر کرد افشار، متخصص طب سنتی بود.

از سوالاتی که در این بخش از کارشناس برنامه پرسیده شده بود درباره کنترل زردی نوزاد در ایام بارداری و خصوصا ماه آخر بارداری بود که دکتر کردافشار پاسخ داد: کاهش مصرف غذاهای غلیظ مثل ماکارونی، گوشت قرمز و ادویه تا حد بسیار زیادی می‌تواند از زردی گرفتن نوزاد جلوگیری کند.

کردافشار در جواب به این سوال که آیا در طب سنتی درمانی برای آب مروارید وجود دارد یا خیر گفت: در مراحل اولیه اگر باشد، امکان پیشگیری وجود دارد و برای مثال با تدابیر مختلفی که در طب سنتی برای چشم وجود دارد، مانند ماساژ دادن اطراف چشم‌ها می‌توان تا حد زیادی پیشگری کرد اما در جراحی آب مروارید، استفاده از طب مدرن بهتر است.

این متخصص طب سنتی در پاسخ به این سوال که سرفه‌های خیلی خشک چگونه می‌تواند درمان شود گفت: اصل در هر چیزی پرهیز است یعنی پرهیز از چربی و سرخ‌کردنی‌ها و نیز خوردن روزانه یک کاسه سوپ، از جمله توصیه‌های دکتر کردافشار بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا وقتی از خواب برمی‌خیزیم اصطلاحا بدن ما خشک است، گفت: معمولا کسانی که در بدن خود دارای مواد زائد هستند، دچار این مشکل می‌شوند.

کرد افشار افزود: یکی از راه‌های دفع مواد زائد بدن، خوردن شبانه یک عدد سیب است که پس از دو هفته اثر آن را خواهند دید.

آخرین اخبار

گیاهی که کلیه را تقویت و سنگ کلیه را دفع می‌کند هرمزگان الگوی وحدتی میان شیعه و اهل سنت کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها