مشاهده خبر

یک شنبه 7 خرداد 1402
فرامتن

حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی

«فرامتن» شنبه با حضور رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران، از شبکه افق پخش شد.

0

برنامه تلوزیونی «فرامتن» شنبه ششم خردادماه ساعت 19 با موضوع «فرش ایرانی» پخش شد.

در بخش ابتدایی برنامه، اشاره‌ای به آخرین مطالبی که در روزنامه‌های صبح امروز کشور منتشر شده بود، صورت گرفت از جمله این موضوعات، موضوع حذف قول‌نامه‌ها و جنگ با دلالی، مزایای سامانه پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم در بازار سرمایه، فسادهای کشف شده در شهرداری 20 هزار میلیارد تومانی، ازادی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی می‌توان اشاره کرد.

در بخش میز فرهنگ هنر برنامه فرامتن به هنر اصیل فرش بافی ایرانی پرداخته شد.

مهمان این برنامه عبدالله بهرامی، رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران بود که  به مناسبت چهارم خرداد روز ملی فرش در برنامه حضور یافت.

بهرامی با اشاره به مشکلات این حوزه و به خصوص دهه نود در شرایط بد تحریمی، به تحریم جدی فرش دستبافت ایرانی به عنوان دومین کالای تحریمی ایران توسط ترامپ پرداخت.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت فرش ایران، در وضعیت خوبی قرار ندارد.

بهرامی تأکید کرد بارها در جلسات مختلف چه در دولت قبل و چه در دولت جدید مشکلات این حوزه بیان شده و این در حالی است که وضعیت فرش ایرانی همچنان از ضعف‌های جدی رنج می‌برد.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران در کنار بیان نقاط ضعف این حوزه، بیان کرد: در بودجه 1402 مالیات بر ارزش افزوده بر فرش دستبافت حذف شد و اقدام خوبی بود که از سوی نمایندگان مجلس صورت پذیرفت این در حالی است که تعهدات ارزی برای صنایع دستی حذف شد اما برای فرش ایرانی همچنان پابرجاست و امید است با یاری مسئولین این مشکل نیز برطرف گردد.

وی با اشاره به از دست دادن رتبه اول ایران در جایگاه طرح و نقش جهانی فرش که قرن‌ها در اختیار ایران بود، گفت: اکنون ایران پس از هند، پاکستان ترکیه، مصر در رتبه‌ بعدی قرار دارند.

او تصریح کرد: خواسته ما این است که تعهدات ارزی برای فرش ایرانی حذف شود تا انگیزه‌ای برای فرش بافان و صادرکنندگان فرش باشد.

«فرامتن» برنامه‌ای با موضوع تحلیل اخبار و موضوعات روز کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 پخش می‌شود.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها