مشاهده خبر

یک شنبه 7 خرداد 1402
فرامتن

حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی

«فرامتن» شنبه با حضور رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران، از شبکه افق پخش شد.

0

برنامه تلوزیونی «فرامتن» شنبه ششم خردادماه ساعت 19 با موضوع «فرش ایرانی» پخش شد.

در بخش ابتدایی برنامه، اشاره‌ای به آخرین مطالبی که در روزنامه‌های صبح امروز کشور منتشر شده بود، صورت گرفت از جمله این موضوعات، موضوع حذف قول‌نامه‌ها و جنگ با دلالی، مزایای سامانه پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم در بازار سرمایه، فسادهای کشف شده در شهرداری 20 هزار میلیارد تومانی، ازادی اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی می‌توان اشاره کرد.

در بخش میز فرهنگ هنر برنامه فرامتن به هنر اصیل فرش بافی ایرانی پرداخته شد.

مهمان این برنامه عبدالله بهرامی، رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران بود که  به مناسبت چهارم خرداد روز ملی فرش در برنامه حضور یافت.

بهرامی با اشاره به مشکلات این حوزه و به خصوص دهه نود در شرایط بد تحریمی، به تحریم جدی فرش دستبافت ایرانی به عنوان دومین کالای تحریمی ایران توسط ترامپ پرداخت.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت فرش ایران، در وضعیت خوبی قرار ندارد.

بهرامی تأکید کرد بارها در جلسات مختلف چه در دولت قبل و چه در دولت جدید مشکلات این حوزه بیان شده و این در حالی است که وضعیت فرش ایرانی همچنان از ضعف‌های جدی رنج می‌برد.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی اتاق تعاون ایران در کنار بیان نقاط ضعف این حوزه، بیان کرد: در بودجه 1402 مالیات بر ارزش افزوده بر فرش دستبافت حذف شد و اقدام خوبی بود که از سوی نمایندگان مجلس صورت پذیرفت این در حالی است که تعهدات ارزی برای صنایع دستی حذف شد اما برای فرش ایرانی همچنان پابرجاست و امید است با یاری مسئولین این مشکل نیز برطرف گردد.

وی با اشاره به از دست دادن رتبه اول ایران در جایگاه طرح و نقش جهانی فرش که قرن‌ها در اختیار ایران بود، گفت: اکنون ایران پس از هند، پاکستان ترکیه، مصر در رتبه‌ بعدی قرار دارند.

او تصریح کرد: خواسته ما این است که تعهدات ارزی برای فرش ایرانی حذف شود تا انگیزه‌ای برای فرش بافان و صادرکنندگان فرش باشد.

«فرامتن» برنامه‌ای با موضوع تحلیل اخبار و موضوعات روز کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 پخش می‌شود.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها