مشاهده خبر

شنبه 6 خرداد 1402

«انارستان» و توصیه‌هایی برای بارداری سالم

ویژه برنامه طب سنتی «انارستان»، پنجشنبه این هفته با حضور دکتر اسحاقی و با موضوع بارداری سالم، از شبکه افق پخش شد.

0

در این برنامه دکتر سمیه اسحاقی پزشک و متخصص طب سنتی با اشاره به پیش‌زمینه‌های ضروری بارداری اظهار کرد: لازم است زوج‌های جوان حداقل 6 ماه قبل از اقدام به فرزندآوری، به پزشک زنان مراجعه کنند تا مشاوره‌های لازم از جمله مشاوره ژنتیک به آنها ارائه شود زیرا بسیاری از مشکلات، قابل اصلاح هستند که از آن جمله می‌توان به فشار خون، بیماری‌های اعصاب و روان، اعتیاد به مواد مخدر و سیگار، عدم تحرک و دیابت اشاره کرد.

به گفته او، اولویت قبل از بارداری و هنگام آن هم برای زن و هم مرد، زندگی سالم و به تبع آن تولد نوزادی سالم است و تعیین جنسیت در اولویت بعدی قرار دارد.

اسحاقی با اشاره به تاثیر تغذیه و برخی دیگر از موارد بر روی تعیین جنسیت جنین خاطرنشان کرد: البته هیچ کدام از این اقدامات قطعی نیستند و نمی‌توانند صد در صد به تولد نوزاد پسر یا دختر منجر شوند.

این متخصص طب سنتی گفت: نقش پدر در آرامش مادر و فرزند، اهمیت زیادی دارد و به یک بارداری و زایمان ایمن و تولد نوزادی سالم می‌انجامد؛ در دوران بارداری، زنان دچار تغییرات زیادی از نظر جسمی و روحی می‌شوند که مدارا و صبر همسر، نقش تعیین‌کننده‌ای در این زمینه دارد.

وی افزود: در مطالعات علمی مشخص شده که جنین در هفته هجدهم از نظر شنوایی تکامل پیدا کرده و در هفته بیست و هشتم، می‌تواند به عوامل محرک صوتی پاسخ بدهد و اگر مادر دچار اضطراب ناشی از دعوا با همسر شود، جنین صدای ضربان قلب بالای او را می‌شنود و روی او هم تاثیر منفی می‌گذارد و حتی ممکن است منجر به سقط شود.

اسحاقی با بیان اینکه حس چشایی جنین در هفته 25 هفتگی تکامل یافته است گفت: در این موقع اگر مادر، موادی مانند نیکوتین یا الکل مصرف کند، این مواد به جنینش هم منتقل می‌شود و او مزه این مواد را می‌چشد.

از دیگر بخش‌های برنامه انارستان در روز پنجشنبه، آیتم «نون و نمک» شامل آموزش سوپ کینوا،

انارستان، ویژه برنامه طب سنتی شبکه افق است که شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 و به صورت زنده با اجرای عترت افشار و آرمان غفاریان روی آنتن می‌رود.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها