مشاهده خبر

یک شنبه 20 فروردین 1402

قیمت‌گذاری خودرو

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، شجاعی، سخنگوی شورای رقابت در برنامه فرامتن گفت: بازار خودرو یک بازار انحصاری است و باید تولیدکنندگان مورد تشویق قرار بگیرند. فرآیند قیمت گذاری و محاسبه قیمت در اختیار وزارت صمت بوده است.

وی افزود: یکی از راه‌های مهار تورم، افزایش عرضه و رشد تولید است و تولید نیز باید سودآور باشد. حمایت از مصرف‌کننده لزوما به معنای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها نیست.

شجاعی تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا به صورت مزایده و حداکثر قیمت به منظور زیان انباشته خودروسازان بود که نتیجه مطلوبی نداشت. شورای رقابت متولی قیمت نیست بلکه متولی سیاست‌‌گذاری بازارهای انحصاری است. اعلام قیمت‌ها توسط شورای رقابت با تذکر توسط دیوان عدالت تحت عنوان مسئول نبودن این نهاد برای قیمت‌گذاری به پایان رسید.

وی ادامه داد: برای کاهش قیمت‌ها باید عرضه اضافه شود. این یک دروغ است که با ثابت نگه داشتن قیمت‌ها سعی در حمایت از مصرف‌کننده داریم. رشد تولید راه حل مهار تورم است.

سخنگوی شورای رقابت خاطرنشان کرد: مرجع اعلام قیمت نهایی خودرو ها وزارت صمت است و شورای رقابت قیمت گذار نیست و فقط دستور العمل قیمت گذاری را تعیین میکند. اگر دولت شورای رقابت را متولی سیاست گذاری در حوزه خودرو می‌داند پس باید تصمیم برای در بورس عرضه شدن یا نشدن آنرا به شورای رقابت واگذار کند.

وی در ادامه گفت: در سالهای قبل نیز دیوان عدالت اداری این تذکر را به ما داد که شما مسئول اعلام قیمت خودرو را نیستید.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها