مشاهده خبر

سه شنبه 23 اسفند 1401

راهیان نور، فرهنگ جهاد و شهادت

برنامه جهان آرا در پخش دوشنبه شب خود به موضوع برگزاری اردوی راهیان نور و تاثیر آن در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان، مدیر موسسه روایت سیره شهدا در برنامه جهان آرا گفت: راهیان نور، الگوهای تاثیرگذار ولایت مداری را برای عرصه های مدیریتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ترسیم و تصویر می کند تا همه از آنها استفاده کنند. این گنجینه تمام نشدنی باید شناخته و استخراج شود و فرآورده های ناب آن در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی افزود: فرهنگ جهاد و شهادت خودش دارای ظرفیتی است که دل ها را به سمت کربلای جبهه ها می کشاند و انسان ها را متحول می کند.

مدیر موسسه روایت سیره شهدا تاکید کرد: به مادر یکی از شهدا گفتم ما را نصحیتی کنی، گفت پسر شهیدم را در خواب دیدم که گفته کنار آب کارون بیا تا ملاقات کنیم، گفتم مادر، پسرت را می بینی؟ گفت: بار اول که نیست. امروز جبهه مقاومت اعم از فاطمیون و زینبیون، تکثیر همین فرهنگ دفاع مقدس هستند.

وی ادامه داد: راهیان نور، پیش نیاز اربعین بود زیرا از همان جنس و از همان فرهنگ به حساب می آید. مدل راهیان نور باید در جاهایی که شهدای مدافعان حرم جانشان را دادند هم پیاده شود. راهیان نور در داخل ایران تکثیر شده چه اینکه امروز گروه گروه به مرقد سردار دل ها می روند.

حجت الاسلام جوشقانیان خاطرنشان کرد: وقتی حزب بعث به ایران حمله کرد کشورهای خارجی سیم خاردار به ما نمی فروختند ولی شهید تهرانی و تهرانی ها بودند که موشک ساختند، امروز همان روند است که ادامه یافته و به پیشرفت منجر شده است. درس گرفتن از تاریخ اصلی اساسی و قرآنی است و باز کردن مسیری به نام راهیان نور، در همین راستا است.

وی توضیح داد: خانمی لهستانی که برای گردشگری به ایران آمده بود، با پای برهنه روی خاک مناطق عملیاتی راهیان نور نشسته بود، از او پرسیدم چرا اینگونه می کند؟ گفت من خیلی از جاهای دنیا را دیده ام، ولی این خاک به من آرامش می دهد.

مدیر موسسه روایت سیره شهدا در ادامه گفت: راهیان نور، شامه معنوی آدمی را باز می کند و عطر حقیقت را درک می کند. راهیان نور سبب شد که جنس شهید حججی ها تکثیر شود. شورای سیاستگذاری راهیان نور همواره این مسئله را رصد می کنند تا نقاط قوت و ضعف را دریابند. برخی سیاه نمایی می کنند ولی اینگونه نیست که راهیان نور عادی شده باشد. زیباترین صحنه های نشاط آفرین در راهیان نور دیده می شود.

برچسب ها :

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها