مشاهده خبر

یک شنبه 21 اسفند 1401

فرامتن پیگیر حقوق کارگران در سال 1402

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع چگونگی اجرای قانون کار و افزایش حقوق کارگران در سال 1402 پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار در برنامه فرامتن گفت: حقوق و دستمزد پارامتر بسیار مهم در بخش اقتصاد کشور است. ما در شورای عالی کار برنامه ریزی کردیم که سطح معیشت و رفاه بخش کارگری افزایش یابد ولی متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل افزایش شدید تورم عملا با اضافه کردن حقوق فقط می‌توانیم شرایط کارگران را برای چند ماه اصلاح کنیم.

وی افزود: مهمترین درد این کشور بحث تعیین حقوق نیست، مهمترین درد کشور ما عدم وجود ثبات اقتصادی است. امروز دولت باید پاسخگو باشد که چطور می‌خواهد تورم را کنترل کند تا کشور از این وضعیت خارج شود. افزایش حقوق درد را به صورت کامل حل نمی‌کند.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار تاکید کرد: ما گرانی و تورم را ایجاد نکرده‌ایم که امروز بخواهیم پاسخگو باشیم. هم کارفرما و هم کارگر در این شرایط کشور آسیب می‌بیند. درست است که در طول سال چند بار افزایش قیمت داریم ولی خب مشکلا دیگری هم وجود دارد که همگی به تروم مربوط است.

 

قدرت چانه‌زنی کارگران در شورای عالی کار صفر است

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: حقوق کارگر باید به حدی باشد که حداقل یک زندگی معمولی را تامین کند. سال گذشته عدد سبد معیشتی خانوار 8 میلیون و 970 هزار تومان بود ولی حداقل حقوق پایین تر بود و ما در سال گذشته تنها توانستیم به 70 درصد قانون عمل کنیم.

وی افزود: در سال 1402 این میزان به 40 درصد سقوط کرده است. در شکل ظاهری شورای عالی کار دو نفر عضو جدا از فضای کار که مطلع از اوضاع اجتماعی و اقتصادی هستند باید در جلسه حضور داشته باشند و اینطور مرسوم شده که دو نفر از وزرا شرکت می‌کنند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد: برداشت ما این است که این دو نفر مطلع باید غیر ذی نفع باشند ولی عملا ما سه وزیر کارفرمای دولتی را در برابر بخش خصوصی داریم و عملا قدرت چانه‌زنی گروه کارگری به حداقل می‌رسد و در اصل اگر بخاهیم واقعی تر نگاه کنیم اگر رسانه‌ها و مردم نباشند قدرت کارگران صفر است.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها