مشاهده خبر

یک شنبه 21 اسفند 1401

فرامتن پیگیر حقوق کارگران در سال 1402

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع چگونگی اجرای قانون کار و افزایش حقوق کارگران در سال 1402 پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار در برنامه فرامتن گفت: حقوق و دستمزد پارامتر بسیار مهم در بخش اقتصاد کشور است. ما در شورای عالی کار برنامه ریزی کردیم که سطح معیشت و رفاه بخش کارگری افزایش یابد ولی متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل افزایش شدید تورم عملا با اضافه کردن حقوق فقط می‌توانیم شرایط کارگران را برای چند ماه اصلاح کنیم.

وی افزود: مهمترین درد این کشور بحث تعیین حقوق نیست، مهمترین درد کشور ما عدم وجود ثبات اقتصادی است. امروز دولت باید پاسخگو باشد که چطور می‌خواهد تورم را کنترل کند تا کشور از این وضعیت خارج شود. افزایش حقوق درد را به صورت کامل حل نمی‌کند.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار تاکید کرد: ما گرانی و تورم را ایجاد نکرده‌ایم که امروز بخواهیم پاسخگو باشیم. هم کارفرما و هم کارگر در این شرایط کشور آسیب می‌بیند. درست است که در طول سال چند بار افزایش قیمت داریم ولی خب مشکلا دیگری هم وجود دارد که همگی به تروم مربوط است.

 

قدرت چانه‌زنی کارگران در شورای عالی کار صفر است

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: حقوق کارگر باید به حدی باشد که حداقل یک زندگی معمولی را تامین کند. سال گذشته عدد سبد معیشتی خانوار 8 میلیون و 970 هزار تومان بود ولی حداقل حقوق پایین تر بود و ما در سال گذشته تنها توانستیم به 70 درصد قانون عمل کنیم.

وی افزود: در سال 1402 این میزان به 40 درصد سقوط کرده است. در شکل ظاهری شورای عالی کار دو نفر عضو جدا از فضای کار که مطلع از اوضاع اجتماعی و اقتصادی هستند باید در جلسه حضور داشته باشند و اینطور مرسوم شده که دو نفر از وزرا شرکت می‌کنند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد: برداشت ما این است که این دو نفر مطلع باید غیر ذی نفع باشند ولی عملا ما سه وزیر کارفرمای دولتی را در برابر بخش خصوصی داریم و عملا قدرت چانه‌زنی گروه کارگری به حداقل می‌رسد و در اصل اگر بخاهیم واقعی تر نگاه کنیم اگر رسانه‌ها و مردم نباشند قدرت کارگران صفر است.

آخرین اخبار

مطالبات امام امت در 3 حوزه اقتصادی آرمان‌های انقلاب اسلامی بیش از توانمندی‌ها؛ ادعا یا واقعیت؟ خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت عدالت‌خواهی فقط مبارزه با ظلم نیست، باید امکان ظلم را از بین برد جهت‌گیری‌های کلان اقتصادی در اندیشه امام خمینی(ره) چاقی و لاغری یکباره را جدی بگیرید! امام خمینی(ره)؛ صادق‌ترین فرد نسبت به وعده‌ها اندیشه امام خمینی(ره) به قیام مردم ایران هویت و اصالت داد انعکاس نقدهای اجتماعی در هنر پس از انقلاب مذهب هالیوودی! «امت روح‌الله» از حضور مردم در اندیشه امام می‌گوید استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام ‌فردگرایی در صنعت انیمیشن سازی آمریکا ایده‌‌های امام خمینی(ره)؛ ظرفیتی برای ایجاد دگرگونی تاریخی در ایران «انقلابی‌ها» در شبکه افق «خداحافظ رفیق» در آدینه افق از مسیریاب تا دشمن‌یاب با استفاده از اینترنت اشیاء چاقی و اضافه وزن عامل اصلی دیابت بارداری خشکسالی در کمین ماست! بهتر است زنان باردار چه میوه‌هایی بخورند؟ رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت! نوید معاون وزیر کار برای فارغ‌التحصیلان بیکار «خیلی دخترونه» برای هویت‌بخشی به نوجوان امروز زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید امام خمینی(ره)؛ موافق یا مخالف ادامه جنگ؟ قانون مالیات بر عایدی سرمایه؛ ایرادات مجمع تشخیص چیست؟ مافیای کاغذ و هزینه‌های سرسام‌آور خرید کتاب رویای آمریکایی در بازی‌های رایانه‌ای تضمین انسان‌محور و ایمن‌ بودن هوش مصنوعی؛ دغدغه دولت‌ها سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان برای جلوگیری از ناباروری مراقب لباس پوشیدنتان باشید! تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت! حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی برای تشخیص کبد سالم، به پوستتان نگاه کنید! «داده‌ها» چاه نفت بازار دیجیتال! «هم آهنگ» با افق برای «وارونگی» 360 درجه‌ای! از خوشبینی به حل مشکل خودرو تا اطلاعات جدید در مورد شاسی بلندهای مجلس «سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها «انارستان» و توصیه‌هایی برای بارداری سالم عقلانیت حکم می‌کند اقتصادمان را قوی کنیم ماجرای مهلت 48 ساعته ناو دنا به نیروی دریایی فرانسه خبر خوب شبکه افق برای مخاطبان ویژه برنامه اختصاصی نمایشگاه کتاب هر روز روی آنتن می‌رود آشنایی با مفاهیم کلیدی در سواد رسانه‌ای شایعات داغ فضای مجازی برملا می شود وزارت بازرگانی، آری یا خیر؟ توسعه صنعت برق زیر ذره‌بین فرامتن بررسی راهکارهای افزایش تولید و مهار تورم شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئله حجاب مستندهای شبکه افق در هفته جاری

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها