مشاهده خبر

چهار شنبه 2 خرداد 1403

مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» سه‌شنبه شب یکم خردادماه با موضوع احیای دولت مردمی، دستاورد روشن شهید آیت الله رئیسی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، سردار محمدی علی جعفری در برنامه حضور یافت؛ او با اشاره به خصوصیات بارز شخصیتی شهید رئیسی اظهار کرد: ویژگی برجسته شهید آیت‌الله رئیسی، اخلاص و تقوای ناشی از ایمان بالایش بود؛ عشق و علاقه‌ای هم که مردم به او داشته و دارند به خاطر همین دو مسئله است که هم در باطن و هم در ظاهرش مشهود بود، خصوصیاتی بارز برای یک مسئول ارشد حکومتی که باید خدا را در همه حال در نظر داشته باشد و رضایت مردم هم از همین طریق به دست می‌آید.

ریاست دو قوه هیچ تغییری در سطح زندگی رئیسی به وجود نیاورد

جعفری افزود: رئیسی در یک خانواده متوسط رو به پایین به دنیا آمد و رشد کرد، و جالب اینکه وقتی رئیس دو قوه این کشور بود، باز هم تغییری در زندگی‌اش به وجود نیامد.

اگر شهید موسوی مسئول حفاظت رئیسی نمی‌شد ارتباطات مردمی او در این سطح امکان‌پذیر نبود

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله الاعظم گفت: بیش از 10 سال با شهید سید مهدی موسوی همراه بودم البته زمانی که نزد آیت‌الله رئیسی رفت باز هم ارتباطم با او قطع نشد؛ جالب اینکه خلق و خوی او شباهت زیادی با شهید رئیسی داشت.

او ادامه داد: برخی محدودیت‌ها به خصوص بعد از شرایط ابتدای انقلاب سبب شده مسئولان ارشد تا حدی از مردم جدا شوند ولی سردار شهید موسوی اعتقاد عمیقی به مردمی بودن داشت و جور بودن او با آیت‌الله رئیسی سبب حضور بی واسطه، نزدیک و مستمر رئیس جمهور با مردم شده بود.

مردمی بودن دولت رئیسی به خاطر باور حقیقی او به نقش مردم بود

جعفری خاطرنشان کرد: مردمی بودن دولت رئیسی، به اعتقاد و باور او در نقش‌آفرینی مردم برای حل مسائل و انجام وظایف دولت بر می‌گردد، همانطور که رهبری در بیانیه گام دوم بر این مسئله داشتند.

رئیسی باوری به مردم داشت که برخی روسای جمهور نداشتند

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله عنوان کرد: اگر نقش‌آفرینی گسترده و سازمان‌دهی شده مردم در دوران دفاع مقدس نبود، خرمشهر آزاد نمی‌شد و معلوم نبود الان چه وضعیتی داشتیم؛ در تمام مسائل اجتماعی و امنیتی بعد از آن هم تا فتنه 1401 نقش مردم را در حل مشکل دیدیم؛ اعتقاد شهید آیت‌الله رئیسی به تاثیر مردم تعیین‌کننده بود در حالیکه این باور در برخی مسئولان حتی روسای قوه مجریه وجود نداشت.

رئیسی اولین رئیس جمهوری بود که شبکه دستیاران مردمی را ایجاد کرد

او با بیان اینکه تنها در دولت رئیسی بود که دستیاران مردمی در کنار او، وزرا، استانداران و حتی فرمانداران قرار گرفتند و اصولا شبکه دستیاران مردمی ایجاد شد گفت: نقش این دستیاران مردمی این است که ظرفیت‌های مردمی را که به صورت جهادی برای خدمت به جامعه آماده هستند شناسایی و آنها را برای حل مشکلات بسیج کنند.

زمینه مردمی‌سازی در دولت رئیسی ایجاد شد، تا رئیس جمهور بعدی چه تصمیمی بگیرد

جعفری تصریح کرد: بسترسازی حضور جدی مردم برای حل مشکلات در دولت رئیسی انجام شده و قطعا رئیس جمهور بعدی هم به این ریل‌گذاری اعتقاد خواهد داشت؛ مردم هم تفاوت یک رئیس جمهور با تقوا و مردمی را در مدیریت با دیگران دریافته‌اند و تشخیص آنها در انتخابات بعدی، در همین امتداد خواهد بود.

روسای جمهور قبل از رئیسی مردم را پای صندوق رأی می‌خواستند

او ادامه داد: روسای جمهور قبلی، بعد از جنگ، مردم را پای صندوق‌های رأی و راهپیمایی روز 22 بهمن مهم می‌دانستند در حالیکه مردم باید به صورت مستمر در سرنوشت خود دخیل باشند و مشارکت کنند، بسترسازی این مسئله دشوار است ولی باید در این زمینه تلاش شود.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها