مشاهده خبر

یک شنبه 23 اردیبهشت 1403

نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب

قسمت ششم مستند غیر رسمی با عنوان «از این طرف که منم» با گذری به موضوع اهتمام رهبر انقلاب به کتاب و کتابخوانی، امشب یکشنبه حوالی ساعت ۲۲ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، در مستند «غیر رسمی ۶» قسمتی از سیره عملی رهبر انقلاب دیده می‌شود که برای مردم کمتر دیده شده است؛ قسمت‌های یک تا پنج این مستند مربوط به جلسات پنجشنبه‌ای رهبر انقلاب با گروه‌های مختلف خبرگان جامعه بود و در این قسمت، تصاویر دیده نشده از رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب و خاطراتی از مسئولین و افراد مختلف مرتبط با حوزه کتاب به تصویر کشیده شده است.

قسمت ششم این مستند به روایت نسبت رهبر انقلاب و کتاب پرداخته که روایتی مفصل، پرجزئیات و دارای ماجراهای مختلف است به طوریکه مخاطب احساس می کند همراه با رهبری در راهروهای نمایشگاه کتاب قدم می زند یا در جلسات غیررسمی و صمیمانه ای که با شاعران و نویسندگان دارند، روی زمین نشسته، به حرفهایشان گوش می سپارد و با شوخی هایشان می خندد.

چهره پدرانه رهبر انقلاب در این مجموعه مستندها کاملاً هویداست و این آثار توانسته است از میان آرشیو دفتر نشر مقام معظم رهبری چهره متفاوتی از رهبر انقلاب ارائه کند که پیش از این کمتر به آن پرداخته شده بود. قسمت ششم مجموعه مستند «غیر رسمی» روایتی از انس رهبر انقلاب با کتاب و اهالی فرهنگ را به مخاطبان نشان می دهد.

بخشی از مستند به پخش تصاویری از حضور رهبری در ادوار مختلف نمایشگاه های کتاب می گذرد و بخشی دیگر هم مصاحبه با وزرای ارشاد و مسوولان فرهنگی وقت است از علی لاریجانی و احمد مسجد جامعی گرفته تا غلامعلی حداد عادل، سید عباس صالحی و محمدحسین صفار هرندی.

از میان شاعران و نویسندگانی که در این مستند با آنها گفت و گو شده است می توان به نام هایی چون اسماعیل امینی، ناصر فیض، راضیه تجار، مرتضی سرهنگی و محمدرضا سرشار اشاره کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند مستند غیر رسمی (۶) را امشب یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه حوالی ساعت ۲۲ از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

 

انتهای پیام/

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها