مشاهده خبر

شنبه 1 مهر 1402

آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی

یکی از موضوعاتی که شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در 10 یا 20 سال گذشته همواره به آن توجه داشته‌اند، ترس در آخر الزمان بوده است و از فروش بالای این قبیل بازی‌ها بر می‌آید که تعداد بسیار زیادی از افراد به این بازی‌ها علاقه دارند.

0

برنامه 360 درجه با موضوع آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد.

یکی از موضوعاتی که شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در 10 یا 20 سال گذشته همواره به آن توجه داشته‌اند، ترس در آخر الزمان بوده است و از فروش بالای این قبیل بازی‌ها بر می‌آید که تعداد بسیار زیادی از افراد به این بازی‌ها علاقه دارند دلیل آن هم این است که ترس مردم از پایان دنیا و آخر الزمان یکی از موضوعات بسیار جذاب و مورد علاقه است.

تاثیر بازی‌های ویدیویی آخر الزمانی از قصه و داستان به مراتب بیشتر است. علت تموم شدن دنیا در فیلم‌های آخر الزمانی، یا حوادث طبیعی است یا دست کاری‌های بشر مانند بیماری‌های واگیر دار و یا جنگ است اما در بازی‌های ویدیویی سازندگان آن تمایل دارند که پایان دنیا را توسط خود بشر به انجام برسانند به همین دلیل اکثر داستان این بازی‌ها یا جنگ‌های هسته‌ای است یا تبدیل شدن انسان به زامبی.

بازی‌های ویدیویی این چنینی به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول بازی‌هایی هستند که خط سیر مشخص دارند و بازیکن باید از ابتدا تا انتها بر اساس ماموریت‌هایی بازی را به پایان برساند. بازی‌هایی مانند چرخ دنده‌های جنگ و کرایسس از این نوع بازی‌ها است.

دسته دوم بازی‌ها، بازی‌هایی هستند که آزاد بوده و به آن جهان آزاد می‌گویند و بازیکن به هر نحوی که بخواهد می‌تواند بازی را انجام دهد. بازی‌هایی که موضوع جنگ جهانی سوم دارد از این دست بازی‌ها است.

عمدتا در این نوع از بازی‌ها که اول شخص یا سوم شخص هستند، نقش اول بازی یک سرباز آمریکایی است. بازی‌هایی مانند خط مقدم: سوخت جنگ یکی از مهم‌ترین نوع از این بازی‌ها است. در این بازی‌ها چین و روسیه از جمله کشورهای تهدید کننده امنیت در دنیا به حساب می‌آیند و در نهایت از بین می‌روند.

برخی از بازی‌ها نیز گرایش سیاسی خاصی ندارند و فقط از این فضا برای جذاب‌تر شدن بازی‌های خود استفاده می‌کنند و نسبت به آخر الزمان هشدار می‌دهند.. بازی مکس دیوانه از این دست بازی‌ها به شمار می‌رود.

برخی از بازی‌هایی که با موضوعات آخر الزمانی ساخته می‌شوند، موضوعی درباره بیماری‌های واگیردار دارند که در نهایت انسان به زامبی تبدیل می‌شود. یکی از این بازی‌ها، بازی روزهای رفته نام دارد.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها