مشاهده خبر

جمعه 20 مرداد 1402

ماده 46 قانون مطبوعات و مشکل بیمه خبرنگاران

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ماده 46 قانون مطبوعات و ماده 31 اجرایی آن قانون می‌گوید اگر رسانه‌ای نیروی خود را بیمه نکرد از همه حمایت مادی و معنوی وزارت ارشاد محروم خواهد بود.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای امیدبخش و مثبت 24 ساعت گذشته در ایران پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این خبرها اشاره کرد: تعویض گذرنامه اربعین بدون نیاز به مراجعه حضوری، اتصال بیش از هزار خانوار روستایی کردستان به شبکه ملی اطلاعات، تولید نشاء با تجهیزات ایرانی توسط یک شرکت دانش بنیان.

بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه به موضوع رونمایی از کتاب سرباز قاسم سلیمانی که به زندگی سردار سلیمانی پرداخته شده است که با حضور علیرضا رستمی، مدیر پروژه‌های انتشارات خط مقدم به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: کتاب سرباز قاسم سلیمانی از جمله کاملترین کتاب‌هایی است که درباره زندگی این شهید پرداخته شده است و از بدو تولد تا شهادت ایشان را به صورت دقیق توضیح داده است. یکی از وجوه تمایز این کتاب آن است که مصطفی رحیمی، نویسنده کتاب یکی از دقیق‌ترین نویسنده‌هایی است که این کتاب را تالیف کرده است و شش ماه را صرف شنیدن و خواندن همه منابع پیرامون این شهید بزرگوار کرده است.

بخش بعدی این برنامه به موضوع رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی و با حضور ایمان شمسایی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: ما تقریبا حدود 13 هزار و پانصد رسانه در کشور داریم و این تقریبی بودن به دلیل این است که مجوزهای جدید هر هفته به رسانه‌ها اعطا می‌شود و یا برخی به دلیل مشکلاتی که از سوی قانون دارند، مجوزهای آنان لغو می‌شود.

شمسایی گفت: در سامانه جامع رسانه‌های کشور، بخشی ایجاد شده است که حدود 8 هزار خبرنگار در این سامانه عضو هستند اما لزوما این امار دقیق نیست. دریافتی خبرنگاران در بهترین حالت ممکن، حداقل حقوق وزارت کار است که بسیار اندک است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر ماده 46 قانون مطبوعات و ماده 31 اجرایی آن قانون می‌گوید اگر رسانه‌ای نیرو خود را بیمه نکرد از کلیه حمایت مادی و معنوی وزارت ارشاد محروم خواهد بود.

وی افزود: قراردادهای سه ماهه و شش ماهه متاسفانه یکی از مشکلات همه اصناف است و تنها مربوط به خبرنگاران نمی‌شود. صنف خبرنگاران و رسانه در کشور از یک سازمان نظام حرفه‌ای ندارد. همه اصناف دارای مرجعی هستند اما در حوزه خبرنگاری این گونه نیست و این موضوع برای حمایت از خبرنگاران اصلا وجود ندارد و دفاعی از انان صورت نمی‌گیرد.

شمسایی گفت: در حوزه تعدیل نیروی انسانی خبرنگار و دستمزدها قوانینی داریم مانند ماده 20 که بر اساس قانون می‌توانیم به صورت‌های مالی ورود پیدا کنیم و بتوانیم تا جایی که ممکن است حمایت می‌کنیم.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها