مشاهده خبر

یک شنبه 15 مرداد 1402

آخرین تحولات زیرساختی برای سفر اربعین

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

در بخش خبرهای خوب در 24 ساعت گذشته، به خبرهای امیدبخش در ایران اسلامی پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: انجام 21 عمل جراحی چشم رایگان برای نیازمندان دزفول، تکمیل 498 طرح نیمه تمام در هرمزگان، افزایش 25 درصدی صادرات کالا از گمرک پرویزخان قصر شیرین.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع اربعین و با حضور حجت الاسلام سید محمد صادقی آرمان، مدیر راهبردی موکب خدام الحسین علیه السلام به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اربعین یک فناوری است. این مدل در هر نقطه‌ای از جهان برود موفق است علت هم آن است که در اربعین کسی مشکل مسکن ندارد. برای مثال موکب خدام الحسین یکی از خدماتی که ارائه می‌دهد اسکان روزانه 10 هزار نفر است. از دیگر نمونه‌هایی که اربعین دارد موضوع غذا و خوراک است. کسی در این مراسم گرسنه نمی‌ماند. موکب خدام الحسین روزانه 50 هزار غذای گرم در سه وعده تقدیم زوار می‌کند.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع اربعین و تمهدات آن و با حضور سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: وضعیت مرز تمرچین به لحاظ زیر ساختی بسیار خوب است و عزیزان ارامنه و اهل سنت آماده پذیرایی از زائران اربعین هستند و یک تحول غیر قابل وصفی در این منطقه اتفاق افتاده است و حدود 500 هزار نفر را آمادگی دارند که در ایام اربعین پذیرایی کنند.

وی افزود: کسانی که قصد خروج از هر مرزی را دارند باید در سامانه سماح اطلاع رسانی کنند و اگر تصمیم گرفتند که مرز خود را تغییر دهند مجددا باید در سامانه اعلام کنند تا با محدودیت مواجه نشوند و هدف از این کار این است تا با همکاری زائران، حجم خروج زوار از مرزها مدیریت شود.

میراحمدی افزود: زائران برای ورود به کشور نیز باید مرز ورودی و روز ورودی خود را نیز تعیین کنند. این کار به معنای این نیست که اگر تاریخ ورود جابجا شد، ما برخورد خاصی با زوار خواهیم داشت و تمام این کارهای برای مدیریت بهتر این زیارت است.

رییس ستاد اربعین افزود: در همکاری با عراق اتفاقات بسیار خوبی انجام شده است و حقیقتا همکاری‌های خیلی خوبی را شروع کردند و در حال انجام شده است. یکی از اقدامات مهمی که در مرز مهران اتفاق افتاده است افزایش گیت‌های خروجی به 150 است و فردی که قصد خروج از کشور را دارد در مرز اطلاعاتی که پلیس ایران دریافت می‌کند از فرد، مستقیما وارد سیستم طرف عراقی می‌شود و دیگر نیازی به ثبت مجدد اطلاعات نیست و این کار به سرعت تردد کمک شایانی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در موضوع حمل و نقل دو ساحت داریم. یکی طرف ایران و دیگری عراق است و یکی از کارهای خوبی که امسال انجام شده است ایجاد یک قرارگاه مشترک بین ایران و عراق است که یکی از خدماتی که ارائه می‌شود موضوع حمل و نقل است. همچنین در خصوص افزایش ناوگان حمل و نقل برای زیارت اربعین آنچه که توافق شده است، اجاره 600 دستگاه از طرف ترکیه است که حدود 300 دستگاه نیز وارد کشور شده است. جلسات متعددی با تاکسی‌های اینترنتی شده است و ظرفیت بیش 100 هزار دستگاه خودرو شخصی برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است که اگر قیمت‌ها ثابت بماند از سوی این ارگان‌ها، می‌توانند به زائران خدمت رسانی کنند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها