مشاهده خبر

یک شنبه 15 مرداد 1402

آخرین تحولات زیرساختی برای سفر اربعین

برنامه فرامتن با موضوعات اجتماعی و فرهنگی، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

0

در بخش خبرهای خوب در 24 ساعت گذشته، به خبرهای امیدبخش در ایران اسلامی پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: انجام 21 عمل جراحی چشم رایگان برای نیازمندان دزفول، تکمیل 498 طرح نیمه تمام در هرمزگان، افزایش 25 درصدی صادرات کالا از گمرک پرویزخان قصر شیرین.

در بخش میز فرهنگ و هنر به موضوع اربعین و با حضور حجت الاسلام سید محمد صادقی آرمان، مدیر راهبردی موکب خدام الحسین علیه السلام به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: اربعین یک فناوری است. این مدل در هر نقطه‌ای از جهان برود موفق است علت هم آن است که در اربعین کسی مشکل مسکن ندارد. برای مثال موکب خدام الحسین یکی از خدماتی که ارائه می‌دهد اسکان روزانه 10 هزار نفر است. از دیگر نمونه‌هایی که اربعین دارد موضوع غذا و خوراک است. کسی در این مراسم گرسنه نمی‌ماند. موکب خدام الحسین روزانه 50 هزار غذای گرم در سه وعده تقدیم زوار می‌کند.

در بخش بعدی این برنامه به موضوع اربعین و تمهدات آن و با حضور سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: وضعیت مرز تمرچین به لحاظ زیر ساختی بسیار خوب است و عزیزان ارامنه و اهل سنت آماده پذیرایی از زائران اربعین هستند و یک تحول غیر قابل وصفی در این منطقه اتفاق افتاده است و حدود 500 هزار نفر را آمادگی دارند که در ایام اربعین پذیرایی کنند.

وی افزود: کسانی که قصد خروج از هر مرزی را دارند باید در سامانه سماح اطلاع رسانی کنند و اگر تصمیم گرفتند که مرز خود را تغییر دهند مجددا باید در سامانه اعلام کنند تا با محدودیت مواجه نشوند و هدف از این کار این است تا با همکاری زائران، حجم خروج زوار از مرزها مدیریت شود.

میراحمدی افزود: زائران برای ورود به کشور نیز باید مرز ورودی و روز ورودی خود را نیز تعیین کنند. این کار به معنای این نیست که اگر تاریخ ورود جابجا شد، ما برخورد خاصی با زوار خواهیم داشت و تمام این کارهای برای مدیریت بهتر این زیارت است.

رییس ستاد اربعین افزود: در همکاری با عراق اتفاقات بسیار خوبی انجام شده است و حقیقتا همکاری‌های خیلی خوبی را شروع کردند و در حال انجام شده است. یکی از اقدامات مهمی که در مرز مهران اتفاق افتاده است افزایش گیت‌های خروجی به 150 است و فردی که قصد خروج از کشور را دارد در مرز اطلاعاتی که پلیس ایران دریافت می‌کند از فرد، مستقیما وارد سیستم طرف عراقی می‌شود و دیگر نیازی به ثبت مجدد اطلاعات نیست و این کار به سرعت تردد کمک شایانی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در موضوع حمل و نقل دو ساحت داریم. یکی طرف ایران و دیگری عراق است و یکی از کارهای خوبی که امسال انجام شده است ایجاد یک قرارگاه مشترک بین ایران و عراق است که یکی از خدماتی که ارائه می‌شود موضوع حمل و نقل است. همچنین در خصوص افزایش ناوگان حمل و نقل برای زیارت اربعین آنچه که توافق شده است، اجاره 600 دستگاه از طرف ترکیه است که حدود 300 دستگاه نیز وارد کشور شده است. جلسات متعددی با تاکسی‌های اینترنتی شده است و ظرفیت بیش 100 هزار دستگاه خودرو شخصی برای حمل و نقل در نظر گرفته شده است که اگر قیمت‌ها ثابت بماند از سوی این ارگان‌ها، می‌توانند به زائران خدمت رسانی کنند.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها