مشاهده خبر

دو شنبه 5 تیر 1402

رقابت یا رفاقت صدا و سیما با سکوهای نمایش خانگی؟!

ساترا با حمایت از سکوهای نمایش خانگی، معرفی و ایجاد فضای رسانه‌ای برای آنان تلاش می‌کند تا مردم با این سکوها بیشتر آشنا شده و این سکوها خود را به مردم بیشتر معرفی کنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اخبار جعلی به خبرهایی از جمله استیضاح وزیر کشور با بیش از 200 امضا، واکنش خبرساز سخنگوی دولت به شایعه جدید اصلاح ساعات اداری، شایعه آب آلوده بابل،  که از سوی رسانه‌های بیگانه منتشر شده است، پرداخته شد.

در بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره سکوهای پخش (پلتفرم‌های نمایش خانگی) پرداخته شد. مهمان این برنامه محسن قائمی نسب، قائم مقام ساترا بود.

وی در ابتدا توضیحی درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد و گفت: از سال 1395 صدا و سیما مکلف بوده است تا تشکیلاتی با نام ساترا به عنوان یکی از معاونت خود که وظیفه تنظیم‌گری، صدور مجوز فعالیت‌های فضای مجازی را دارد، راه‌اندازی کند. در دو سه سال اخیر، برخی فعالان فرهنگی به دلایل مختلف تردیدهایی در وظایف ساترا ایجاد کردند که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باعث شد تا این شبهات برطرف شود و علت صدور این مصوبه نیز همین است و جایگاه ساترا را روشن‌تر کرد.

قائمی نسب افزود: فلسفه تولید برنامه در رسانه، جذب مخاطب است. همه رسانه‌ها تلاش می‌کنند تا برنامه‌هایی که می‌سازند، دیده شود. رقبای این رسانه‌ها تلاش می‌کنند تا این این رسانه‌ها دیده نشوند. اما آنچه در سازمان صدا و سیما اتفاق افتاده است، آن است که نه تنها صدا و سیما رقیب شبکه‌های خانگی نیست بلکه از آن‌ها نیز حمایت می‌کند.

ساترا با حمایت از این سکوهای نمایش و معرفی و ایجاد فضای رسانه‌ای برای آنان تلاش می‌کند تا مردم با این سکوها بیشتر آشنا شده و این سکوها خود را به مردم به خوبی معرفی کنند.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها