مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

دنیایی جدید به نام بازی‌های تعاملی رایانه‌ای

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند که بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها، ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر همکاری می‌کنند، پدیدار شد.

0

برنامه 360 درجه روز پنجشنبه با موضوع بازی‌های تعاملی از شبکه افق پخش شد.

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند اما بعدها و با عوض شدن سلیقه کاربرها، به بازی‌های اکشن ساده تبدیل شدند. شرکت‌های بازی سازی برای جذاب کردن و پر پول کردن جیب خودشان به سمت بازی‌های اول شخص اکشن رو آوردند زیرا فهمیدند که این بازی‌ها مثل سایر بازی‌های تعاملی برای کاربر قدیمی و تکراری نمی‌شوند.

داستان این بازی‌ها در آغاز به این صورت بود که شخصیت اول این داستان فردی با شخصیت سفید و انسانی خوب بود اما در بازی‌های بعدی به سمت خاکستری شدن نقش این شخصیت‌ها رفتند. این بازی‌ها به صورت اول شخص بودند و در آن یک شخص بازی می‌کرد.

بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر بازی کنند، ایجاد شد.

انتخاب کردن پایان بازی و نحوه به پایان رسیدن بازی‌های تعاملی ویژگی بارز این نوع از بازی‌ها بود که به کاربر این اجازه را می‌داد به هر صورتی که می‌خواهد بازی را به اتمام برساند.

این انتخاب‌ها در بازی‌های منتشر شده جدید افزایش پیدا کرده و به این صورت است که کاربر می‌تواند یک شخصیت را از ابتدا و به هر نحوی که می‌خواهد طراحی و بسازد.

شرکت‌های بازی سازی با دادن حق انتخاب‌های متفاوت به مخاطب، مدت زمان بازی‌ کاربرها خصوصا جوانان و نوجوانان را از دو ساعت به چند ده ساعت افزایش دادند.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها