مشاهده خبر

چهار شنبه 31 خرداد 1402

سلبریتی‌های اجاره‌ای و جریان‌سازی اجتماعی

فعال فرهنگی و منتقد سینما گفت: شبکه‌ای از سلبریتی‌ها وجود دارند که بنا به اقتضائات و زمان اقداماتی را رقم می‌زنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول به خبرهای جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند پرداخته شد. از جمله این خبرها می‌توان به تغییر نشست خبری وزیر خارجه ایران و عربستان به دلیل وجود عکس حاج قاسم سلیمانی در اتاق نشست، افزایش مراجعه به اورژانس به دلیل مسمومیت‌های دارویی، افزایش 150 درصدی کنسروهای ماهی و... اشاره کرد.

در بخش شبهات این برنامه به موضوع سلبریتیسم پرداخته شد. مهمان این برنامه علی اکبر عبدالعلی زاده، فعال فرهنگی و منتقد سینما  بود.

 وی در خصوص پدیده حضور شخصیت‌های شناخته شده سینما و تلوزیون در فضای مجازی و نسبت تاثیر آنان در خصوص اتفاقاات اخیر گفت: شبکه‌ای از سلبریتی‌ها وجود دارند که بنا به اقتضائات و زمان اقداماتی را رقم می‌زنند.

این منتقد سینما افزود: شبکه موجود گاهی برای افرادی را به سلبریتی تبدیل می‌کنند تا در وقت مقتضی از آنان استفاده کنند و از آن بالاتر سلبریتی‌های موجود را نیز در اختیار می‌گیرند و به هر نحوی که خواستند از آنان استفاده می‌کنند.

عبدالعلی زاده خاطرنشان کرد: سبک زندگی غربی مبتنی بر حضور سلبریتی‌ها در فضاهای مجازی و تاثیر بر جامعه است. درغرب چنین ساختاری از پیش طراحی شده تا در وقت نیاز، بتواند از حضور سلبریتی‌ها و ایجاد جنبش‌های دلخواه نهایت استفاده را ببرد و ما به دلیل اینکه با چنین ساختاری آشنا نیستیم، در زمان عمل، نمی‌توانیم واکنش مناسب نشان دهیم. نه تنها واکنش مناسبی نمی‌توانیم در مقابل چنین جریانی از خود نشان دهیم بلکه کنش‌گری لازم را نیز در اختیار نداریم و در این موضوع ضعیف هستیم.

 

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها