مشاهده خبر

یک شنبه 28 خرداد 1402

خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی

برنامه 360 درجه با موضوع خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی از شبکه افق پخش شد.

1


در این برنامه به پیشینه جنگ‌های ستاره‌ای به کارگرانی جرج لوکاس و تاثیر نگاه او بر سایر فیلم‌ها تا قبل از دهه 90 میلادی بود پرداخته شد. بعدها و به به تاثیر از نگاه لوکاس، انیمیشن‌ها نیز به این سمت رفتند. 
همچنین به تاثیرپذیری کودکان در سنین کم از آثاری که با نگاه لوکاس ساخته می‌شد، اشاره شد. یکی از نکات برجسته این انیمیشن‌ها، عدم وجود خانواده و وجود ناپدری و نامادری است که نگاه مخاطب کودک را از وجود خانواده منحرف می‌سازد.
شرکت‌های ساخت انیمیشن از دهه 90 میلادی با علاقه کم مخاطب به این نوع انیمیشن‌ها مواجه شدند و تلاش کردند با تغییر موضوع، این بار خانواده، محور اصلی انیمیشن‌ها شود.
تا پیش از این جریان، مخاطب اصلی انیمیشن‌ها فقط کودکان بودند در حالی که با تغییر رویکرد شرکت‌های ساخت انیمیشن، پدر و مادرها هم به این مخاطبین افزوده شدند.
بعدها جریان انیمیشن‌سازی به سمت تغییر ماهیت‌ها رفتند. یکی از پروژه‌هایی که این شرکت‌ها به دنبالش بودند، پروژه خانواده جایگزین بود. این ایده به این صورت است که بر خلاف خانواده‌های سنتی که پدر – مادر – خواهر و برادر وجود دارد، هر چند نفری که دارای ایده و افکار مشابه و نزدیک باشند، می‌توانند یک خانواده را تشکیل دهند. و به این ترتیب به سمت عادی سازی رفتارهای مرد با مرد و زن با زن می‎روند.

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها