مشاهده خبر

چهار شنبه 24 خرداد 1402

سوء استفاده سلبریتی‌های داخلی از شهرت علیه منافع ملی!

برنامه وارونگی روز دوشنبه با رد اخبار جعلی و پاسخ به شبهات اتفاقات اخیر ایذه بر آنتن شبکه افق سیما رفت.

1

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. 
یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد، خبر جعلی درباره شهادت یک نیروی انتظامی بود و بخش جعلی آن روایت نحوه شهادت توسط رسانه های معاند بود. خبر دیگر برخورد کسبه با دستفروش ها بود که دادستان ملارد آن را تکذیب کرد. اما یکی دیگر از خبرهای جعلی گفت وگوی رئیس جمهور فرانسه با آقای رئیسی درباره پهبادهای ایرانی در جنگ روسیه واکراین بود که این خبر توسط سخنگوی وزارت خارجه تکذیب شد. در این باره با حنیف غفاری، کارشناس سیاسی صحبت شد. 
غفاری گفت: رسانه های معاند، دشمنان و حلیفانشان از شروع جنگ اکراین، شروع به انجام شانتازهایی علیه قدرت نظام دفاعی ایران کردند تا از این طریق ایران را در افکار عمومی جهان تخریب کنند. هدف اصلی طرف مقابل هم این است که این توان و قدرت مشروع را به گونه ای جلوه دهد که گویا در این جا یک رابطه نانوشته و یا پنهانی ناظر بر برهم زدن صلح و امنیت جهانی وجود دارد.
در بخش شبهات فرامتن،  محمد قادری، سردبیر نورنیوز درباره شبهات اتفاقات ایذه و به شهادت رساندن نیروی نیروانتظامی در چند روز اخیر همچنین روایت های نادرست و دروغ رسانه های فارسی زبان معاند توضیحاتی ارائه کرد. 
وی در این باره گفت: در واقع این رسانه ها به دنبال بازتولید اتفاقاتی هستند که آخرین نمونه اش را در پاییز سال 1401 داشتیم. رسانه های معاند به دستور اتاق فکرهای غربی –صهیونیستی به دنبال بازتولید فضای جدیدی هستند که جامعه کم کم به سمت التهاب، اغتشاش و آشوب برود تا آن آرامش و ثباتی که از پس یک مرحله سنگین بعد از چند ماه به کشور و مردم برگشته را ملتهب بکنند.
قادری اذعان کرد : سال 1401 طلایی‌ترین سال جمهوری اسلامی از نظر صادرات بوده است و تقریبا 70 درصد آن برای صادرات غیر نفتی بوده است. کشور اگر درگیر این اغتشاشات نمی شد؛ یک 6 ماهه کاملا طلایی در حوزه معیشت و اقتصاد داشتیم. بنابراین این برنامه ریزی برای اغتشاشات 1401 کاملا معنادار و هدفمند است.
قادری در بخش دیگری از این گفت  وگو به سلبریتی‌ها و موضع‌گیریشان نسبت به اتفاقات اخیر  کشور گفت: سلبریتی‌های داخل کشور از شهرت خود بر علیه منافع ملی استفاده کردند این در حالیست که جوامع غربی با وجود شعار آزادی بیان، بیشترین و سخت‌ترین برخوردها را با سلبریتی‌هایی انجام می‌دهند که در مسائل دروغ و خلاف واقع اظهار نظر می‌کنند.
وی افزود: رسانه‌های معاند پس از هر آرامش و گشایش سیاسی و اقتصادی در ایران با یک برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده و مشخص شروع به فتنه انگیزی می‌کنند و در این بین نقش بازیگران فریب خورده داخلی در این فتنه ها به خوبی مشخص است. 
به گفته او، جمهوری اسلامی با این افراد مماشات می‌کند و اتفاقا نباید این کار را انجام بدهد بلکه باید با این اشخاص برخورد شود زیرا این سلبریتی‌ها در میان مردم مرجعیت دارند و جامعه و افکار عمومی را با حرف‌های دروغ و غیرواقعی درگیر مسائل دروغ و اذهانشان را منحرف می کنند..

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها