مشاهده خبر

دو شنبه 6 آذر 1402

این میوه را تازه تازه بو نکنید!

یک متخصص طب سنتی: بو کردن «به» تازه به دلیل اینکه دارای پُرز است، برای ریه ضرر دارد.

0

برنامه انارستان با موضوع بهداشت ریه و با حضور دکتر یعقوب قربان پور، پزشک و متخصص طب سنتی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: ریه مبدا حیات است و هوا از طریق ریه به قلب می‌رسد و سرچشمه بسیار مهمی در بدن انسان است. حتی برخی از بیماری‌های روحی و روانی منشأ ریوی دارند.

این متخصص طب سنتی افزود: ریه یک عضو مرکب است و از گوشت تشکیل شده است و وظیفه اصلی آن جذب هوا و ارسال آن به بدن است.

قربان پور افزود: ریه ها (شش ها) اعضای تنفس هستند که در قفسه سینه قرار دارند. عملکرد ریه ها اکسیژن رسانی خون است  آنها با تماس نزدیک مویرگ های خونی هوای تازه و حاوی اکسیژن را با خون فاقد اکسیژن در مویرگ های ریوی جایگزین می کنند.

قربان پور گفت: سلول ها با دریافت اکسیژن  آن را با دی اکسید کربن مبادله می کنند. سپس دی اکسید کربن از طریق جریان خون به ریه ها منتقل شده و بیرون رانده می شود.

وی افزود: ریه ها شگفت انگیز هستند به شما کمک می کنند تا نفس بکشید، با دوستان خود حرف بزنید موقع بازی فریاد بکشید، آواز بخوانید، گریه کنید و خیلی کارهای دیگر، در موقع بازی کردن؛ ریه ها حتی با مغز همکاری می کنند و وقتی کیلومترها می دوید مقدار هوای بیشتر با سرعت بیشتر وارد بدن و سپس خارج می شود.

این پزشک طب سنتی افزود: ریه ها از بیرون شبیه اسفنج صورتی رنگ است.

وی گفت: ریه ها برای صحبت کردن مهم هستند نای در بالای حنجره قرار دارد گاهی اوقات به حنجره جعبه صدا گفته می شود. در امتداد حنجره تارهای صوتی قرار دارد که برای تولید صدا باز و بسته می شوند. وقتی هوا از ریه ها خارج می شود از طریق نای و حنجره به تارهای صوتی برخورد می کند. اگر تارهای صوتی بسته باشند هوا میان آنها عبور می کند تارهای صوتی می لرزند و صدا تولید می شود. به همین دلیل حین غذا خوردن نباید صحبت کرد، حتی فکر کردن و یا نگاه کردن به تلویزیون حین غذا خوردن، به ریه اسیب می‌زند.

وی گفت: یکی از چیزهایی که باعث تقویت ریه می‌شود، سبزی ریحان است. ایران بهترین ریحان دارد و مصرف آن می‌تواند برای سلامت ریه موثر باشد.

این متخصص طب سنتی افزود: از دیگر مواردی که می‌تواند برای ریه موثر باشد، نخود است همچنین خوردن بافت ریه گوسفند نیز از دیگر عوامل موثر بر سلامت ریه می‌باشد. این خوراک جزء خوراک‌های فراموش شده است و کم مصرف می‌شود.

قربان پور افزود: ریه گوسفند برای بیماری‌های ریوی مانند کرونا نیز موثر است.

وی گفت: دمنوش سیب، به، لیمو و عسل یکی از دمنوش‌های تقویت کننده ریه است.

این متخصص طب سنتی افزود: بو کردن به تازه به دلیل اینکه دارای پُرز است، برای ریه ضرر دارد.

آخرین اخبار

مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها