مشاهده خبر

شنبه 4 آذر 1402

ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند

در این هفته، مجموعه‌ای از مستند‌های تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، مفهوم مقاومت، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

مجموعه مستند ۱۳ قسمتی «در برابر تاریکی» به کارگردانی اسماعیل ذبیح الله با محوریت داستان زندگی ورزشکاران مشهور خارجی است که حامی فلسطین‌اند و رویکرد ضد صهیونیستی این هفته شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مجموعه مستند «نسیم حیات» به موضوع جنگ مردم سوریه با داعش، شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۸ و تکرار آن ۱۲ ظهر روز بعد به روی قاب افق سیما می‌رود.

مستند «برای تاریخ » شنبه ساعت 23 از شبکه افق پخش خواهد شد. این مستند به مناسبت هفته بسیج مستضعفان و همچنین به تاریخچه تاسیس این سازمان می پردازد.

مجموعه مستند «ستاره دار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۵ و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح به روی آنتن افق سیما می‌رود. این مجموعه مستند به جنبش‌های دانشجویی از آغاز سال تاسیس دانشگاه تهران تا سال ۱۳۷۸ می‌پردازد.

شبکه العالم در تعقیب این نگاه در مقر تیپ ناصرالدین از بزرگترین گروه‌های جهادی فلسطین و با رزمندگان این تیپ به گفتگو نشسته‌اند؛ افزون بر این نگاه‌های بزرگان و مسئولان مقاومت در فلسطین در خصوص نقش سردار سلیمانی در آموزش و تجهیز فلسطینیان در مقابل رژیم‌صهیونیستی محل تمرکز این مستند است. مستند «شهید القدس» شنبه تا دوشنبه ساعت ۲۲ روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «روضه‌های خانگی» که به همت مراکز استانی حوزه هنری تهیه شده است. این مستند در هر قسمت به یکی از شهرهای کشور و به سراغ یکی از قدیمی‌ترین خانه‌هایی می‌رفت که در برگزاری روضه خانگی پیشتاز بوده‌اند و با اهالی این خانه و حال و هوای آن‌ها همراه می‌شد. این مجموعه مستند یکشنبه و دوشنبه تهیه‌کنندگی یونس قاسمی، ساعت 23 از شبکه افق سیما به روی آنتن می‌رود.

مستند مسابقه «فرمانده-۵» با روکردی جدید به قاب تلویزیون آمده است. در این مسابقه مستند، یک فرمانده نظامی با کمک دستیارانش مراحل مختلفی را برای رقابت شرکت کنندگان تعریف می‌کنند و پس از آموزش‌های اولیه مسابقه آغاز می‌شود و فرمانده و دستیارانش بر عملکرد شرکت‌کنندگان نظارت می‌کنند.

 

علاقه مندان می‌توانند این مستند مسابقه را از شنبه این هفته ساعت ۱۴ و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند تک قسمتی «قابل توجه» با موضوع گفتگو درباره آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد از منظر حقوقی و قضایی) پنجشنبه ساعت ۱۶ روی آنتن افق سیما خواهد رفت.

مستند «پرچمدار» به نویسندگی و کارگردانی محمد شلتوکی با روایت‌هایی دست اول از قدرت پهپادی ایران و ناگفته‌هایی درباره ساخت و استفاده از این امکان ویژه پنجشنبه ساعت 19 به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند «تنها مدرس» به کارگردانی و نویسندگی معین شافعی و تهیه کنندگی یاسر فریادرس با روایت ناصر طهماسب از جدیدترین تولیدات مرکز مستند سوره حوزه هنری است که به زندگی سیاسی شهید سید حسن قمشه‌ای معروف به آیت الله مدرس می پردازد. علاقه‌مندان می‌توانند این مستند را جمعه ساعت 17:30 از قاب شبکه افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند «ایرانگرد» جمعه این هفته ساعت 22 پخش خواهد شد؛ این مستند نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و غارنشین شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

انتهای پیام/

آخرین اخبار

مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها