مشاهده خبر

دو شنبه 29 آبان 1402

رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی دیگر از دستاوردهای این عملیات شکست جریان رادیکال در رژیم صهیونستی است. عملیات غزه بساط افراطیون را جمع کرده است و رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد و امریکا و غرب با غزه می‌جنگد.

0

برنامه به افق فلسطین با موضوع پوشش تحولات اخیر در غزه روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه رضا صالحی امیری، وزیر ارشاد سابق مهمان برنامه بود. وی گفت: عملیات طوفان الاقصی این ظرفیت را داشت که طرح ابراهیم را که 2010 شروع کرده بودند، برای همیشه شکست خورد. طرح ابراهیم فقط یک عادی‌سازی نبود بلکه ایجاد حلقه محاصره برای جمهوری اسلامی از آذربایجان تا عربستان را در بر می‌گرفت و امروز خیلی از کشورها در رابطه خود به دنبال تجدیدنظر جدی هستند.

وی افزود: میلیون‌ها انسان‌ها امروز به خیابان آمده‌اند و این عملیات به وسعت کل جهان است و باعث شد تا وجدان مردم بیدار شود. این شکست اسرائیل تا ده‌ها سال جبران‌پذیر نیست.

امیری گفت: تصویری که باند نتانیاهو برای جهانیان ایجاد کرده بود امروزه شکست خورده است و مردم متوجه شدند که این تصویر واقعی نیست به همین دلیل معادلات و تحلیل‌های جهانی امروز تغییر کرده است.

وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای این عملیات شکست جریان رادیکال در رژیم صهیونستی است. عملیات غزه بساط افراطیون را جمع کرده است و رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد و امریکا و غرب با غزه می‌جنگد.

مهمان دیگر این برنامه محمدمهدی فخری‌زاده، فرزند شهید فخری‌زاده بود. وی گفت: پدرم سه چهار ترور ناموفق داشتند که عوامل آن دستگیر شدند. پدر من 20 سال، فرد شماره یک لیست ترور رژیم صهیونیستی بود. هدف جبهه غرب توقف جریان دانش هسته‌ای از طریق ترور دانشمندان ما بود.

وی افزود: پدر به بحث هسته‌ای شناخته شدند زیرا علت اصلی شهادت ایشان، هسته‌ای بود. شناخت غرب از ایشان به عنوان یک خطر بزرگ و اقتدار ایران در هسته‌ای بود اما فعالیت‌های وی بیشتر از هسته‌ای بود. ما ایشان را باید به عنوان جریان فکری حرکت‌دهنده و نوآور و دانش باید شناخت. کشور برای اقتدار خود به دانش هسته‌ای که خیلی محافظت شده تحریم شده بود، نیاز داشت و در سال‌های بسیاری رشد داشت و پدر در این موضوع وارد شد.

فخری‌زاده گفت: ایشان وارد هیچ حوزه‌ای نمی‌شد مگر اینکه در دنیا یا در ایران بی‌سابقه و اولین باشد. برای مثال واکسن کرونای فخرا به عنوان واکسن برای بیماری نبود بلکه بیرون آمده از تلاش‌های وی برای دفاع زیستی کشور بود.

وی گفت: حقوق بشر برای جریان استکباری دستاویزی است که بنابر مقتضیات و به نفع خودشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هاکان توپکورولو، عضو هیئت رئیسه حزب وطن ترکیه مهمان دیگر برنامه بود که در ارتباط مجازی با برنامه گفت: انتقادات و اعتراضات نباید صرفا به صهیونیست‌ها باشد، بلکه باید بخشی از آن خطاب به آمریکا صورت بگیرد، چون ایالات متحده است که امروز در روح مرده اسرائیل می‌دمد.

وی افزود: همه مردم ترکیه حامی مردم فلسطین هستند و این حمایت شامل همه گروه‌های فلسطین می‌شود. تظاهراتی که در سراسر ترکیه به جریان افتاده است بخشی از آن به سوی امریکا نیز هست و آن‌ها در نسل‌کشی موجود نقش جدی دارند.

این کارشناس سیاسی گفت: تظاهرات مردمی خوب است ولی کشورهای اسلامی و دولت ترکیه باید تمام معادلات تجاری و بازرگانی با رژیم صهیونیستی را متوقف کنند. تجمع‌ها و تظاهرات خیلی خوب است اما کشورهایی که با رژیم صهیونیستی همکاری دارند باید همه روابط اقتصادی خود را با این رژیم قطع کنند.

علی‌محمد مودب، شاعر مهمان دیگر این برنامه بود. وی گفت: اردوگاه غرب به نمایندگی امریکا خواسته است جهان را مصرف کند برای قدرت خود و منطق او اینگونه بوده است که می‌بینید و این منطق را در ساختارهایی قرار دادند و با ریاکاری‌های رسانه‌ای آن را تزیین کردند.

وی گفت: وتو مفهومی است که برای اعمال قدرت استقاده می‌شود و مفهوم آن یعنی همین بمبی که بر روی مردم ریخته می‌شود.

وی افزود: امریکا با ظرفیت رسانه‌های نرم و شبکه‌های اجتماعی بمباران فرهنگی کاری کرده است که حتی برخی از مسلمانان خود را لایق وجود نمی‌دانند. مردم امریکای هالیوود را پذیرفته‌اند که با آمریکای واقعی فرق دارد. ما در این 30 سال امریکای واقعی را برای مردم تحلیل نکرده‌ایم.

مودب گفت: معلم‌های اجتماع و فعالان اجتماعی باید چهره واقعی امریکا را به مردم نشان دهند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، فعال سیاسی یکی دیگر از مهمان‌های برنامه به افق فلسطین بود. وی گفت: اندیشمندان و متفکران اروپا به این نتیجه رسیدند که جاهای دیگری که مرزبندی تمدنی با آن‌ها وجود دارد باید یک کانون درگیری ایجاد کنند و آن مکان، فلسطین بود. بخاطر نگاه نژادپرستانه رژیم صهیونیستی این ظرفیت را داشتند که این کار را انجام دهند.

وی افزود: غرب رژیم صهیونیستی را برای مقابله با جهان اسلام که قدرت آتی جهان بود، قرار دادند تا جلوی قدرت اسلام را بگیرد و این تفکر یک تفکر برد – برد برای غرب و رژیم صهیونیستی است که هم آمریکا و هم رژیم صهیونستی به منافع خود می‌رسند و اینکه بایدن گفت اگر رژیم صهیونیستی وجود نداشت ما یک رژیم صهیونیستی بوجود می‌آوردیم نشان از این سخن دارد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: رزمندگان غزه از جمهوری اسلامی درخواستی برای حمایت نداشته است و این مقاومت فلسطینی ادامه دارد. همانطور که امریکا تمام توان غیر نظامی خود را در رژیم صهیونیستی به خدمت آورده است، ایران نیز تمام توان غیر نظامی خود را در دفاع و حمایت از مردم غزه به میدان آورده است. فلسطینیان تعیین کننده میدان هستند. ما نباید جریان حزب‌الله و انقلابی را چه در داخل و خارج ناامید کنیم. ایران 40 سال است که هزینه مخالفت با رژیم صهیونستی را می‌پردازد و همواره در میدان است و از مردم مظلوم عالم دفاع می‌کند.

برچسب ها :

آخرین اخبار

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم «جهان آرا» نظرات مختلف را به قضاوت می‌گذارد/ بازنمایی عملیات موشکی بیداری انسانی در دانشگاه‌های برتر آمریکا آقای خاص برای اولین بار در سیمای ملی به آنتن افق رسید مداخله آمریکا در ایران؛ از دوره رضاخانی تا امروز آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟ عملیات وعده صادق و تغییر تاکتیک در جنگ سایه‌ها «به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم مدیر شبکه افق و برنامه وقت سحر در مجلس تقدیر شدند راز فروپاشی سیاسی رژیم صهیونیستی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها