مشاهده خبر

پنج شنبه 25 آبان 1402

روایت «غربت فلسطین» در افق

مجموعه تلویزیونی غربت فلسطین، یک سریال سی و یک قسمتی است که به وقایع قبل از اشغال این کشور یعنی استعمار انگلیس و سپس فراهم‌ شدن مقدمات اشغال به‌ دست صهیونیست‌ها می‌پردازد.

2

مجموعه تلویزیونی غربت فلسطین هر شب ساعت 23:00 روی آنتن شبکه افق می‌رود؛ قصه این سریال از دهه 80 میلادی آغاز شده و تا روز نکسه سال ۱۹۶۷ ادامه دارد.

روز نکسه یا یوم النکسه سالروز شکست کشورهای عربی در جنگ شش روزه با اسرائیل است. روز شروع این جنگ یعنی ۵ ژوئن، هرساله به عنوان یادروز به اشغال درآمدن بخشی از سرزمین‌های فلسطین، اردن و سوریه توسط اسرائیل، زنده نگه داشته می‌شود.

این سریال درباره روستایی نزدیک منطقه حیفا است که بیشتر اهالی روستا کشاورز هستند و با ورود نیروهای انگلیسی زمینه‌ای برای فروش زمین‌های فلسطینی به اسرائیلی‌ها به وجود می‌آید.

غربت فلسطین محصول سال 2005 سوریه است و حاتم علی کارگردان و ولید سیف نویسنده آن هستند.

جمال سلیمان و خالد ناجا از بازیگران این سریال به شمار می‌روند که به ترتیب برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد و نقش دوم مرد از جشنواره‌ای در مصر شدند.

حسین خدادادبیگی سرپرست گویندگان این سریال 31 قسمتی بوده و علاوه بر این، صداپیشگی نقش جمیل عواد بازیگر نقش ابوعزمی علی را هم برعهده داشته است.

این سریال با توجه به اتفاقات روز غزه و جنایات رژیم‌ صهیونستی، از شبکه افق پخش می‌شود.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها