مشاهده خبر

پنج شنبه 13 مهر 1402

اسلام هراسی و ایران هراسی در هالیوود

بخش زیادی از اطلاعات مردم دنیا مخصوصا نسل جوان دنیا و حتی کشورمان از حوادث مهم دنیا محصول روایت اول آمریکا است. یکی از اتفاقاتی که آمریکایی ها تلاش کردند از تکنیک روایت اول برای مردم روایت کنند، ایران بعد از انقلاب اسلامی بود.

0

برنامه 360 درجه با موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی در هالیوود روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

روایت اول یکی از تکنیک های اصلی جنگ های رسانه ایست. هر کس برای بار اول یک روایت از یک اتفاق را بگوید برای مردم باور پذیرتر است حتی اگر روایت دوم و سوم دقیق تر و واقعی تر باشد باز هم نمی تواند روی ذهن مخاطب تاثیر بگذارد.

یکی از اتفاقات قرن بیستم فاجعه چرنوبیل بود که یک راکتور هسته ای نزدیک شمال اکراین امروزی منفجر می شود و 5 میلیون نفر در نصف اروپا به این مواد آلوده شدند.

تا قبل از سال 2019 مردم اطلاعات زیادی از این اتفاق نداشتند و کم تر کسی از آن اطلاع داشت اما بعد از آن اطلاعات دقیقی از مردم شنیده می شد این اطلاعات برگرفته از سریال 5 قسمتی چرنوبیل که در سال 2019 توسط شبکه (HOB) منتشر شد، بود. دو سال بعد روس ها یک فیلم تحت عنوان چرنوبیل پرتگاه ساختند اما چون روایت دوم به حساب می آمد تقریبا کسی از آن خبر ندارد.

بخش زیادی از اطلاعات مردم دنیا مخصوصا نسل جوان دنیا و حتی کشورمان از حوادث هم دنیا محصول همین روایت اول آمریکا است. یکی از اتفاقاتی که آمریکایی ها تلاش کردند از تکنیک روایت اول برای مردم روایت کنند، ایران بعد از انقلاب اسلامی بود.

شخصیت های شرور ایرانی و مسلمان در فیلم های هالیوودی یک ویژگی های مشترک داشتند، اولا به سختی می شود در این فیلم ها فرق بین ایرانی، عرب، افغانستانی را تشخیص داد چون همه به زبانی صحبت می کردند که ترکیبی از عربی و فارسی بود. مردم غرب آسیا در اکثر فیلم های هالیوودی، آدم های زشت و با سربند و عمامه و چفیه هستند. همینطور ریش در این شخصیت ها خیلی مهم است، هر چقدر ریش بلندتر شرارت و خباثت شخص بیشتر است.

فیلم بدون دخترم هرگز سال 1991 براساس کتابی به این نام نوشته بتی محمودی ساخته شد. بتی و خانواده اش در وسط جنگ ایران و عراق وارد ایران می شوند. نشانه های ضد ایرانی فیلم از همان لحظه ورود شخصیت ها به ایران شروع می شود. مردم ایران هم در این فیلم همه بی فرهگ، متعصب و پرخاشگر هستند و تمام این ویژگی های منفی به دلیل دین و مذهبشان است.

فیلم سبتامبرهای شیراز در سال 2019 براساس کتابی به همین نام نوشته دالیا سافر ساخته شده است. نویسنده ادعا می کند که این داستان واقعی و براساس اتفاقاتی که برای پدرش افتاده، نوشته شده است. داستان فیلم درباره یک یهودی پولدار است که توسط نیروهای سپاه بی علت دستگیر می شود و تمام فیلم درباره شنکجه این شخص است تا زمانی که کل داراییش را برای آزاد شدنش می دهد. تمام فحوای این فیلم این است که یهودی مظلوم توسط مسلمان ظالم گرفتار شده است.

در هالیوود فیلم های اکشن، جاسوسی و علمی تخیلی هستند که شخصیت های منفی آن ایرانی ها و عرب ها و افغانستانی هستند که می خواهند دیگران مخصوصا آمریکایی ها را ترور کنند.

پلیس آهنی محصول سال 2010 یکی از این فیلم ها است. این فیلم سکانسی دارد که تهران را در سال 2028 نشان میدهد که تهران را در این آینده آمریکایی ها تسخیر کرده اند و کنترل و نظم شهر را به یک سری رباط جنگی داده‌اند.

آخرین اخبار

برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها