مشاهده خبر

شنبه 8 مهر 1402

فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

0

فصل دوم مستند «برای تاریخ » شنبه تا پنجشنبه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. این مستند به بررسی تاریخچه عملیات های دفاع مقدس از شروع تا پایان جنگ به روایت شاهدان عینی می پردازد.

مستند «نسل سوم» شنبه ساعت 20  از شبکه افق پخش می شود. این مستند در اصل پرتره‌ای از فرزندان شهدایی است که در حوزه کار و فعالیت خود افراد موفقی هستند و به نوعی مسیر پدر را طی می‌کنند.

مجموعه مستند «جاسوسان صنعتی» روایتگر پرونده‌هایی است که طی آن جاسوسی‌های بزرگی در حوزه‌های صنعتی توسط برخی کشورها رخ داده است. قسمت اول این مستند شنبه ساعت 20:30 به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند سینمایی «بانو» روایتگر زندگی یک مادر شهید قهرمان است. این مستند روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو «عصمت احمدیان»، مادر شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی است. این مستند امروز شنبه ساعت 22 پخش خواهد شد.

گلافی مستندی با مفهوم آشنایی با حرفه‌ بازسازی لنج  و تلاش برای جلوگیری از به فراموشی سپردن شدن این حرفه سنتی در آبادان است. ساعت پخش این مستند ساعت 20:30 روز یکشنبه است.

مجموعه مستند "فناورانه" به تهیه‌کنندگی صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف روایت توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان از شبکه افق سیما روز دوشنبه‌، ساعت 20 از شبکه افق پخش می‌شود.

مستند تک قسمتی «اهل گنبد» به تهیه کنندگی محمد امین مهتدی جعفری و کارگردانی امیر حسین خلیل زاده تولیده شده و با موضوع آشنایی با مردم شهر گنبد کاووس و شناخت فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه، دوشنبه این هفته ساعت 20:30  مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

« پسر بد دوست داشتنی» مستند دیگری است که درباره وسیله نقلیه پرکاربرد این روزهای ما یعنی موتور سیکلت است. فیلم مستند «پسر بد دوست‌داشتنی» دوشنبه این هفته ساعت 22 به روز آنتن شبکه می‌رود.

فصل دوم مستند «سلام به آینده» با محوریت تبلیغ و ترویج مهارت‌های مختلف نیز چهارشنبه این هفته ساعت 20 به روی آنتن افق می‌رود.

«عراق، نابودی یک ملت» عنوان مستندی دیگری است که سومین قسمت آن، روز چهارشنبه این هفته ساعت 22 و تکرار آن ساعت‌های یک بامداد و 17 روز جمعه از شبکه افق پخش خواهد شد.

قسمت دوم و سوم فصل سوم مجموعه مستند «سوریه سرزمین شگفتی ها» روز پنجشنبه و جمعه ساعت 16 پخش می شود؛ این مستند روایتی از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی کشور سوریه پس از پایان جنگ است.

یکی دیگر از قسمت‌های «پرده‌خوانی سینمای دفاع مقدس» هم از شبکه افق پخش خواهد شد. زمان پخش این مستند ساعت 22 روز پنجشنبه است. این مستند مروری بر تولیدات فیلم‌های اجتماعی دفاع مقدس از ابتدا تا کنون و تحلیل و بررسی آنها با حضور کارشناسان، کارگردانان و تهیه کنندگان این فیلم ها است.

مستند «دردانه ها» با موضوع خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی ساعت 20 روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

مستندهای دیگری همچون «هارمونی»، «رزم نامه»، «عالی نسب»، «همسفر شام» و «فرشی از عشق» نیز این هفته به روی آنتن شبکه افق می‌روند.

مستند «ایرانگرد» جمعه این هفته ساعت 22 پخش خواهد شد؛ این مستند نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور و زندگی در میان عشایر و مردمان ییلاقی و غارنشین شهرها و روستاهای ایران برای مخاطبان دارد.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها